Co dalej z aferą DPS w Młodzieszynie?

Zdjęcia i foto: Co dalej z aferą DPS w Młodzieszynie?  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

10 września 2018 r. doszło do pierwszego procesu w sprawie afery Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie. Rozprawa szybko odnalazła swój koniec, gdyż oskarżone przyznały się do winy oraz dobrowolnie chciały poddać się karze.

Sprawa wyszła na jaw kilka lat temu. Dokładnie 21 stycznia 2014 roku funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej w Radomiu zatrzymali pięć osób w DPS Młodzieszyn. Oskarżenie wpłynęło przeciwko trzem z nich. Byłej dyrektor Justynie N-S, głównej księgowej Elżbiecie G. a także kasjerce Barbarze P.      
Rozprawa dotyczyła tylko jednego wątku dotyczącego DPS, który prokuratura wyłączyła z prowadzonego śledztwa i skierowała w akcie oskarżenia do sądu. Wątek ten dotyczy przywłaszczenia premii oraz nagród. Możliwym jest dalsze postępowanie w tej sprawie i oskarżenie kolejnych osób. Oskarżone w obecnym procesie mogą także usłyszeć kolejne wyroki. 

Na rozprawie w sądzie oskarżone kobiety złożyły wyjaśnienia, przyznały się do zarzucanych im czynów oraz wyraziły chęć dobrowolnego poddania się karze bezwzględnego pozbawienia wolności w wymiarze jednego roku dla każdej z nich. Oświadczyły, iż zwrócą przywłaszczone od pracowników premie oraz nagrody w  łącznej kwocie 300.000 zł. Do oświadczeń, które złożyły oskarżone, kobiety dołączyły także przeprosiny. Wydany wyrok to również zakaz świadczenia pracy na rzecz instytucji pomocy społecznej przez okres pięciu lat.

Jest to zaskakujący koniec historii, gdyż była dyrektor DPS Młodzieszyn przez okres czterech lat trwania śledztwa wytaczała procesy dotyczące naruszenia dób osobistych osobom, które informowały służby a także media o trwających nieprawidłowościach w placówce DPS.

Oskarżone wniosły o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzania całego postępowania dowodowego, na co sąd wyraził zgodę.  Wyrok nie jest prawomocny.

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy