Co dalej ze schroniskiem "Azorek"?

/ 6 komentarzy
Zdjęcia i foto: Co dalej ze schroniskiem "Azorek"?  Interwencje i pomoc sochaczew

Radni Gminy Sochaczew podczas ostatniej sesji podjęli uchwałę zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu wsi Kożuszki Parcel. W praktyce oznacza to, że Schronisko Azorek, pomagające od wielu lat bezdomnym zwierzętom do 31 sierpnia 2019 roku ma zostać zlikwidowane i usunięte z tego terenu. W tym miejscu należy zadać sobie pytanie – co będzie ze wszystkimi zwierzętami, dla których schronisko jest szansą na nowy dom lub już stało się domem?


Otóż, dla psów likwidacja schroniska = pewna śmierć. Alternatywą dla psów jest ich wywóz do tzw. obozów koncentracyjnych dla zwierząt, w których oprócz skandalicznych warunków wiele z nich może nie przeżyć. Wolontariusze zajmujący się od wielu lat psiakami, do których są przywiązani, które znają - mówią stanowcze nie temu procederowi. Co z ludźmi, którzy oddali swoje serce zwierzętom i najlepiej wiedzą co jest dla nich najlepsze? Co więcej, od kilku lat Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wraz z Burmistrzem Miasta Sochaczew negocjują z okolicznymi gminami budowę międzygminnego schroniska dla zwierząt, które również przyjmowałoby bezdomne zwierzęta z gmin. Jednak apele te także nie przynoszą oczekiwanego skutku, a odmowy argumentowane były brakiem problemu bezdomności zwierząt. Kuriozum.


To ludzie zwierzętom gotują ten los. Bezbronnym, niewinnym przyjaciołom. Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Przyjaciela wysyłają na śmierć.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

linulinu
0
Władza na pewno ma to jakis pomysł ... albo i nie ?(2018-07-04 11:58)
zbigniew15zbigniew15
0
Była kiedyś propozycja budowy schroniska na ulicy Wodociągowej w Chodakowie, ale na planach się skończyło (2018-07-06 17:31)
jerzyk2205jerzyk2205
-3
Tak, był kilkanaście lat temu taki ponadczasowy pomysł na nowoczesne schronisko dla zwierząt, połączone z centrum edukacyjnym. Niestety mimo przygotowanego terenu przy ul. Wodociągowej, sąsiednie gminy nie były zainteresowane partycypowaniem, a opozycja w Radzie Miasta nie widziała potrzeby szukania nowej lokalizacji dla Azorka. Obecny burmistrz teren sprzedał i przez osiem lat nie doceniał problemu. Był również do tego roku teren na Kuznocinie obok składowiska, burmistrz też go sprzedał. Próba walki z samorządem gminy o lokalizację schroniska jest błędem i niepotrzebnym konfliktowaniem samorządów. (2018-07-06 20:07)
MitutoyoMitutoyo
+2
No tak... bo to wszystko ICH wina... (2018-07-10 07:01)
jerzyk2205jerzyk2205
+1
Nie, to wójta wina! Gmina jest samodzielnym samorządem i nie można mu narzucać kolizyjnych rozwiązań. Mitutoyo, czy na swojej działce pozwoliłby Pan, aby sąsiad realizował swoje plany, zwłaszcza kolidujące z Pańskimi? Władze gminy od dawna sygnalizowały potrzebę przeniesienia schroniska. Walka miasta z gminą o dotychczasową lokalizację jest nieracjonalnym rozwiązaniem problemu. (2018-07-10 12:10)
gajgaj
+1
Nie wiem...

To taki pomysł na gorąco.

Mamy Powiatowy Budżet Obywatelski. Może gdyby mieszkańcy Powiatu dostrzegli problem, a on jest realny dla wszystkich tych co mają oczy. Może gdyby znaleźli się ludzie którym leży na sercu problem bezdomnych zwierząt. I potrafili przekonać mieszkańców powiatu że jest to nasz wspólny problem i odpowiedzialność. To w pierwszej edycji i głosowaniu przy poparciu ludzi udałoby się przekazać na ten cel część pieniędzy. Nie wiem jak dużo ich potrzeba na utworzenie nowego schroniska. Lecz wydaje się że Gminy też borykają się z problemem bezdomności zwierząt. Wspólny wysiłek Powiatu, Gmin i ich Mieszkańców mógłby pomóc go rozwiązać.
(2018-07-10 17:52)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy