Co zrobić z niechcianymi emocjami

/ 1 komentarzy / 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Co zrobić z niechcianymi emocjami Słowo pisane sochaczew
+2

21 listopada odbyło się pierwsze spotkanie zespołu Sieci współpracy i samokształcenia bibliotekarzy szkolnych z terenu powiatu sochaczewskiego.

Zaczęliśmy od tematu „Niechciane emocje, jak sobie z nimi radzić”. O tym, że nie ma złych lub dobrych emocji mówiły p. K. Wiśniewska i p. E. Daniłowicz z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie. Wszystkie są potrzebne, ponieważ pełnią funkcję ważnych sygnalizatorów i regulatorów – pokazują, co jest dla nas ważne, informują, o tym, co się z nami w danej chwili dzieje, jak przeżywany konkretne sytuacje i jakie one mają dla nas znaczenie. Warto umieć rozpoznawać własne emocje, nazywać je, spróbować zrozumieć skąd się biorą. Emocje służą naszemu rozwojowi. Nie należy ich wypierać ani tłumić. Wszystkie stany emocjonalne trzeba zaakceptować, należy ograniczyć działania z nich wynikające.

Druga część spotkania poświęcona była zmianom w prawie oświatowym. O tym, co nowego w prawie mówiła p. Mirosława Rogala, doradca metodyczny MSCDN w Płocku Od tego roku szkolnego zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące awansu zawodowego nauczycieli, przepisy dotyczące BHP w szkole. Weszło w życie nowe rozporządzenie w sprawie doradztwa zawodowego. Zmieniły się też przepisy dotyczące oceny pracy nauczyciela.

Koniec spotkania upłynął w świątecznej atmosferze. Obejrzeliśmy prezentację „Bomb(k)owe inspiracje” przygotowaną przez kierownika biblioteki p. Elżbietę Szczypińską, po czym każdy wykonał swoją bombkę lub ozdobę świąteczną.

Następne spotkanie Sieci samokształcenia i współpracy działającej przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Warszawie Filii w Sochaczewie zaplanowano na 16 stycznia.

Aneta Stępień


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

wkurzonywkurzony
0
A parytet to gdzie? Same Panie. (2018-11-29 14:29)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy