Coraz lepsze drogi w powiecie sochaczewskim

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Coraz lepsze drogi w powiecie sochaczewskim  Wybory parlamentarne 2019 sochaczew

Wsparcie na rozwój drogowy to jeden z najważniejszych elementów, jakie należą do zadań w powiatach. Rolnicy oraz sadownicy mogą liczyć na poprawę jakości dróg, które prowadzą do ich gruntów dzięki środkom jakie trafiają z budżetu Mazowsza do poszczególnych gmin. Przykładem takich inwestycji może być droga Aleksandrów – Cypriany. 


Niedawno wyremontowany odcinek trasy Aleksandrów – Cypriany powstał dzięki współpracy wójta Damiana Jaworskiego z wiceprzewodniczącym Sejmiku Mazowsza Adamem Orlińskim. Kwota 100 tys. zł zasiliła działania, która umożliwiła realizację drogi, będącej ważnym elementem dla mieszkańców Rybna. Adam Orliński nie ukrywa, że jego starania zawsze zmierzają do wnioskowania o zwiększanie puli środków z budżetu województwa mazowieckiego na zadania w poszczególnych gminach. Dodatkowo środki finansowe wsparły inwestycje drogowe w Nowej Suchej, Sochaczewie czy Teresinie.


- W zakresie drogowym dzieje się bardzo dużo. Gmina Rybno, Teresin, Nowa Sucha to tylko przykłady. Działania dotyczą również przebudowy ulicy Chopina, Trojanowskiej czy też inwestycji, która już się kończy, czyli 15. Sierpnia. Mimo utrudnień i niedogodności dla kierowców, udało się przebudować wszystkie nawierzchnie, tak żeby drogi mogły być bezpieczne i służyć mieszkańcom. Oprócz dróg gruntowych w gminach, wspieramy również te wojewódzkie. Wsparcie finansowe na inwestycje drogowe obejmuje cały subregion. W planach, jeśli chodzi o powiat sochaczewski, są przebudowy dróg wojewódzkich w kierunku Żelazowej Woli czy Brochowa. Wiele z tych zagadnień jest wykonywanych z mojej inicjatywy i z dużym wsparciem podejmowanych przeze mnie działań. Wszystkie z tych zadań są wynikiem rozmów i oczekiwań mieszkańców - mówi Adam Orliński, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

boniekboniek
+1
No tak Trojanowska wyremontowana częściowo, Chopina częściowo, a Młynarska zniszczona całościowo,

dziury, zapadające się studzienki i jeszcze nowe wycinki w asfalcie do położenia gazu, źle załatane już są ogromne dziury, a co będzie podczas i po zimie.

Nie wspomnę o tym że boczne ulice nazywające się też Młynarska są zaniedbane remontowane tylko na tyle żeby nie uszkodzić auta i nie wystąpić o odszkodowanie, bo Wg informacji otrzymanych z UM do UM należą tylko 3 m szerokości drogi i tylko tyle remontują, a pozostałe 2 m szerokości są niewiadomo czyje. (2019-10-10 07:54)
NovJanNovJan
+1
ulice Młynarską na ponad 100 metrach zniszczyła prywatna firma SIME i tylko w Sochaczewie może być tak że nie ponosi za to żadnych konsekwensji.

kto do tego dopuszcza a poźniej odbiera taką łataną fuszerke? (2019-10-10 18:56)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy