Corrida, czyli walka z bykami

Zdjęcia i foto: Corrida, czyli walka z bykami Edukacja sochaczew

Tegoroczną IV Powiatową Ortograficzną Gimnazjadę oraz VII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny zorganizowała Agnieszka Padzik-Papierowska – doradca metodyczny w zakresie języka polskiego.
Do ortograficznych zmagań zgłosiło się 13 gimnazjów i 4 szkoły podstawowe. W tym roku obchodzimy 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina, dlatego też teksty dyktand obejmowały treści dotyczące życia i twórczości kompozytora.
Etap szkolny obu konkursów przeprowadzony został w dniu 1 marca 2010 roku w placówkach macierzystych uczniów. Etapy miejski i powiatowy odbyły się 16 marca w Zespole Szkół w Sochaczewie. Tego samego dnia miało miejsce podsumowanie konkursów i wyłonienie zwycięzców. Członkami komisji byli wcześniej powołani nauczyciele języka polskiego. Przebieg konkursów uatrakcyjniła Bakoma Sp. z o.o. i Mars Polska Sp. z o.o., sponsorując jogurty i słodycze. Następnego dnia nastąpiło uroczyste wręczenie nagród książkowych i dyplomów finalistom oraz podziękowań pozostałym uczestnikom konkursu i ich opiekunom, także w Zespole Szkół w Sochaczewie. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Teresa Lutyńska witając gości i oddając głos młodzieży Gimnazjum nr 3 im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Uczniowie ci, pod kierunkiem Pani Sylwii Pędowskiej i Pani Magdaleny Czajkowskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny nawiązujący do osoby patrona szkoły. Po występie, Pani Teresa Przybylska - Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Sochaczewie gratulowała najlepszym wygranej.
Sponsorami nagród książkowych za zajęcie I, II i III miejsca, w trzech kategoriach wiekowych byli: Burmistrz Miasta Sochaczewa, Pani Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Sochaczewie, Przewodnicząca Rady Miasta Sochaczewa oraz doradca metodyczny.

Oto laureaci:
IV Powiatowa Ortograficzna Gimnazjada
I miejsce – Monika Pakoca – uczennica Gimnazjum w Młodzieszynie
II miejsce – Karolina Przybysławska – uczennica Gimnazjum nr 3 w Sochaczewie
III miejsce – Barbara Tomaszewska - uczennica Gimnazjum nr 2 w Sochaczewie


VII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny
klasy IV

I miejsce – Martyna Blus – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sochaczewie
II miejsce – Maja Pawlak - Szkoła Podstawowa nr 4 w Sochaczewie
III miejsce – Daria Deptuła - Szkoła Podstawowa nr 7 w Sochaczewie


klasy V-VI
I miejsce – Karolina Stanowska - Szkoła Podstawowa nr 4 w Sochaczewie
II miejsce – Joanna Gryc - Szkoła Podstawowa nr 4 w Sochaczewie
III miejsce – Bartłomiej Włodarski - Szkoła Podstawowa nr 2 w Sochaczewie


Agnieszka Padzik-Papierowska

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Dokumenty (3)Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy