CPK – stanowisko mieszkańców oraz rządu

/ 6 komentarzy
Zdjęcia i foto: CPK – stanowisko mieszkańców oraz rządu Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Centralny Port Komunikacyjny nadal budzi ogromne emocje. Mimo, iż temat medialnie nieco ucichł dla mieszkańców gmin( w tym powiatu sochaczewskiego), których ma dotyczyć nadal jest spędzającym sen z powiek koszmarem.  


Dyrektor Generalny Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) Alexandre de Juniac popiera powstanie CKP w Baranowie. Należy dodać, iż lotnisko im. Chopina w Warszawie właśnie rozpoczyna przygotowania do rozbudowy. Powstaną dodatkowe pasy do obsługi kolejnych samolotów. Wraz z budową CKP zdaniem Aleksandra de Junaca nie będzie konieczności zamykania tego w stolicy. Co więcej CPK ma stać się europejską odpowiedzią na przepełnienie lotnisk, złagodzić przeciążenia przestrzeni powietrznej oraz poprawić konkurencyjność cen i usług. 


Przy tak dobrych założeniach rządowych trzeba nadmienić te mniej optymistyczne lokalne w tym również dotyczące powiatu sochaczewskiego. Mieszkańcy terenów jakie zostały przeznaczone pod budowę CPK nadal walczą z tą inicjatywą.


Zarówno wójt Teresina Marek Olechowski jak i przedstawiciel grupy społecznej Tadeusz Szymańczak żywo uczestniczą w rozmowach dotyczących portu lotniczego. 


Tadeusz Szymańczak nie ustaje w procesie tworzenia dokumentacji, która ma zapobiec ostatecznej inwestycji: "Władza postanowiła nam zafundować emocje, które nie gasną, mimo upływu czasu, na święta składaliśmy sobie spokoju, radości i nadziei a na rok 2019 oby był lepszy od poprzedniego. Mimo że oderwaliśmy się od trosk i życia codziennego to przy świątecznym stole rodzinnym często padały pytania, co będzie dalej?, co z wami?. Wierzymy i jesteśmy przekonani, że urojone marzenia polityków za nasze pieniądze są nierealne i się nie spełnią, co udowadniamy w materiale. Szkoda, że wiele czasu spędziliśmy na poszukiwanie wiedzy o lotnictwie i jego skutkach, wiele czasu poświęciliśmy z ekspertami ds. lotnictwa, aby być przygotowanym do merytorycznej dyskusji z rządzącymi i przedstawiać lepsze warianty rozwoju lotnictwa w Polsce. 


Do rozsądnego działania potrzebna jest wiedza i rozsądek a także odpowiedzialność tego życzymy rządzącym".

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

robroyrobroy
+1
co się unosić i pyszczyć ,,rząd zadecydował,  koniec i  kropka ,zarządy. .rady nadzorcze "lotniska w budowie"  biorą pieniadze,sztandarowa inwestycja J. Kaczyńskiego MUSI powstać i powstanie,Lotnisko Radom dopłaca do każdego pasażera plus minus 2.5 tys. zł,i zostanie dofinansowane sumą ponad 450 milonów zł,wyrzucają z Okęcia tanie linie lotnicze-trudno zgadnąć jakie imię będzie nosił ten cud techniki który będzie budowany 15-20 lat,załapcie się lepiej na budowę tego czegoś a gwarantuję że 40 latkowie doczekają emerytury (2018-12-27 15:59)
stawik12stawik12
+1
Drodzy mieszkańcy , niech każdy z Was zada sobie i odpowie na pytanie , Czy głosowałem na PiS , jeżeli tak to teraz uszy po sobie sprzedawać co macie i na wygnanie . Jeżeli nie to jest problem , ale wszyscy macie jeszcze szansę w zbliających się wyborach i nie słuchać księdza tylko kierować się zdrowym rozsądkiem , a wtedy innej władzy nie przyjdzie do głowy tak głupi pomysł . Jestem co do tego przekonany (2018-12-28 15:54)
robroyrobroy
0
@stawik12 poradź z łaski swojej- mentor Miller? przymulony Schetyna? meteoryt zrzucony na polskę-Adrian Zendberg? prostoduszny i prawdomówny Rysio Petru? moze Kukiz?,dobrą opcją jest aby żadna ,ŻADNA partia nie uzyskała zdecydowanej większości bo wtedy może robić co chce,no ale...musi być jakaś alternatywa,choćby alternatywy 4 (2018-12-29 10:42)
robroyrobroy
0
tak na marginesie-kiedy skończy się finansowanie i dotacje do komtetów wyborczych? wystarczy że komitet uzyska 3 % głosów (koalicja 6 %) i dostają kasę,nie załapując się do sejmu.masz członków swojego ugrupowania zbierz składki i kandyduj,większość z tych które wymieniłem powyzej moze uzyskać te 3 % i kasiora w portfelu,i niech mi nikt nie wmawia że bez tej dotacji może dojść do korumpowania  poprzez prywatnych darczyńców, zapomniałem o Korwinie ,może On ? (2018-12-29 10:59)
robroyrobroy
0
dzień bez demotów to dzień stracony (2018-12-29 11:03)
robroyrobroy
0
. (2018-12-29 11:04)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy