CPK – wizje inwestycji oraz wybór Rady Społecznej

/ 6 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: CPK – wizje inwestycji oraz wybór Rady Społecznej Radni i rady samorządowe sochaczew

Podczas trwających w Londynie warsztatów Centralnego Portu Komunikacyjnego z British Embassy Warsaw powstało kilka niezobowiązujących projektów, które mogą stać się przyszłą wizją lotniska. 


Zaproponowana koncepcja w wykonaniu firmy Foster+Partners zakłada budowę dwóch terminali. Główny z nich miałby być podobny do klucza, natomiast uzupełniający posiadać kształt litery X. Całość terminali, jak proponują projektanci, miałaby być wykonana z półprzezroczystych materiałów, które będą wypuszczały światło.  Wnętrze terminali miałyby wypełnić drzewa, w założeniu przypominające polski las.  


Jak widać na załączonych wizualizacjach pasy startowe znalazłyby się po dwóch stronach terminali. Oprócz wizualizacji biura Foster i Partners pojawiły się dodatkowe,  każde inspirowane polską przyrodą oraz użycie naturalnego światła a także ekologiczne rozwiązania. 


Temat CPK to wybór Rady Społecznej, która będzie odpowiedzialna między innymi za doradztwo w negocjacjach pomiędzy mieszkańcami a CPK w zakresie sprzedaży nieruchomości. W skład zespołu weszli jako przewodniczący Robert Pindor z gminy Baranów, Artur Konarski z Wiskitek oraz Tomasz Tondera z Teresina zostali wybrani wiceprzewodniczącymi. 


Wójt Teresina, Marek Olechowski był jednym z inicjatorów inauguracyjnego spotkania Rady Społecznej, natomiast Rada Gminy Teresin swoich przedstawicieli wybrała 23 maja. 


Zadaniem Rady Społecznej jest dbałość o interes społeczny w negocjacjach w nabyciu przez spółkę nieruchomości znajdujących się na terenie gminy Baranów, Wiskitki oraz Teresin.  


Foto: SolidarityAirport FB.

 1
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

krisdkrisd
+1
Grafików trochę poniosła fantazja ;) Naoglądali sie chyba gwiezdnych wojen :D (2019-06-27 18:16)
JacekJacek
0
A co z promem, lotniskiem w Radomiu, przekopem Mierzei Wiślanej, autem elektrycznym dla każdego Polaka?

Wielkie inwestycje rządowe na potrzeby wyborcze.

We wszystkich, nie liczy się realizacja czy efekt ekonomiczny tych inwestycji, tylko, przesypywanie piasku, najważniejsze żeby zrobić sobie zdjęcie z łopatą niczym towarzysz Edward Gierek. Propaganda rodem z PRL.

Kto jak kto, ale to PiS zdaje się wiedzieć, jak przelewać z pustego w próżne... (2019-06-27 18:34)
stawik12stawik12
0
Panie Jacku , tych ściem ze strony Osieckiego i PiSu jest dużo wiecej . Ale mieszkanie 500 plus to oszustwo na wielką skale, pamiętam jak Osiecki szukał terenu i znalazł , a trawa rośnie i rośnie a mieszkań nie ma i nie będzie a głupole uwierzyli . Tylko idioci wierzą w te programy. A klucze to tych mieszkań będą rozdawane 2150 roku .Czekamy na zapisy. (2019-06-27 18:58)
robroyrobroy
0
@stawik12-w 2150 roku? no kufa,zrobię na złość i poczekam,sprawdzę s...synów (2019-06-27 19:01)
stawik12stawik12
0


robroy trzymam kciuki abyś doczekał i pobił rekord długowieczności , choć pewności ,że wybudują nie mam zadnej .Dlaczego Ci radni opozycyjni są tacy cisi i układni , tego nie mogę zrozumieć . Muszą uwierzyć ,że rugbista to nie wiedza absolutrna a wprost przeciwnie ,mały slaby , człowieczek . (2019-06-27 19:19)
krisdkrisd
0
@stawik12, radni opozycyjni są cisi i układni? Nie zgodzę się. Są "głośni". Składają interpelacje, zadają pytania, dyskutują. Ale rządząca koalicja (PiS + SFS) ma większość zarówno w radzie miasta jak i radzie powiatu. Suweren wybrał :( Radni opozycyjnie nie są w stanie nic więcej zrobić bo zawsze przegrywają w głosowaniach. (2019-06-27 19:27)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy