CPK – zobacz jak może wyglądać nowy port lotniczy

/ 1 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: CPK – zobacz jak może wyglądać nowy port lotniczy Inwestycje sochaczew

Nowe lotnisko zdominowało wykłady podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Słuchacze zapoznali się z możliwym wyglądem Centralnego Portu Komunikacyjnego, który według planu ma znajdować się również na terenie powiatu sochaczewskiego. 


Podczas trwających w Katowicach Europejskim Kongresie Gospodarczym zaprezentowano definicję portu lotniczego, który ma powstać w ramach CPK. Port ma połączyć transport lotniczy, drogowy oraz kolejowy. Mieszkańcy powiatu oraz całego kraju mogą przekonać się jak wyglądałyby układy dróg startowych, płyty postojowe, układy terminali, stacja kolejowa zintegrowana z terminalem. Ministerstwo Infrastruktury przedstawiło wstępny układ pasów, obsługa handlinogowa zawierająca otoczenie całego lotniska. 


Projekty, które ukazane zostały podczas EKG 2019 są elementem wyjściowym do konsultacji oraz rozmów. Braże zainteresowane projektem przedstawiło ponad 400 uwag do definicji portu. Przedstawiciele ministerstwa zapewnili o chęci współpracy z LOT ale także innych lotniczych partnerów. Data rozpoczęcie budowy nie jest jeszcze dokładnie znana.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

pierwsza_krewpierwsza_krew
0
NIe rozumiem, po co podniecać się czymś co na oczy zobaczy niewielu z nas, bo tego po prostu nie dożyjemy. (2019-05-14 09:50)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy