Cudowny świat muzyki w Guzowie

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Cudowny świat muzyki w Guzowie Koncerty i muzyka sochaczew
+2

W piątkowy wieczór, 30 listopada wspaniale zaprezentowali się młodzi artyści z Państwowej Szkoły Muzycznej z Sochaczewa, podczas koncertu muzyki klasycznej, związanej z Michałem Kleofasem Ogińskim. Gospodarzami wieczoru w kościele p.w. św. Feliksa de Valois byli: Wójt Gminy Wiskitki Franciszek Grzegorz Miastkowski, dyrektor PSM w Sochaczewie Joanna Niewiadomska-Kocik oraz proboszcz Piotr Staniak. (....)
W koncercie wystąpiło ośmioro utalentowanych artystów, którzy zaprezentowali dzieła polskich kompozytorów: Michała Kleofasa Ogińskiego, Fryderyka Chopina i Henryka Wieniawskiego. Na scenie kościoła <.w. św. Feliksa de Valois podziwialiśmy: Martę Guzik, Magdalenę Orzeszek, Oliwię Adamczyk, Patrycję Kowalską, Jakuba Niemyjskiego, Julię Burzyńską, Konrada Łoniewskiego i Klaudię Sawicką. Z jakimż wdziękiem muzycy wprowadzili widownię we wspaniały magiczny świat, w którym królowały niezwykłe dźwięki.
Było to bez wątpienia niezapomniane artystyczne wydarzenie oraz wielkie przeżycie dla ok. stu osób, które w tym dniu przybyły na koncert.
Publiczność zapamięta tę duchową ucztę na bardzo długo. Artyści zostali nagrodzenie wielkimi, zasłużonymi brawami.
Na długo utkwi także w pamięci patriotyczny utwór Polonez a-moll „Pożegnanie ojczyzny” wykonany przez Martę Guzik na zakończenie koncertu.
Była to wielka kreacja, wspaniała pianistyka. Słuchacze podziwiali imponującą technikę, mistrzowskie tempo, subtelne cieniowanie dynamiki i barwy brzmienia.
Wójt F.G. Miastowski i przewodniczący Leszek Kopczewski podziękowali
dyrektor J.Niewiadomskiej-Kocik i artystom wręczając im piękne róże.

Tadeusz Sułek
(Życie Żyrardowa nr 48 (3146), 4 grudnia 2012)

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy