Cyfrowy debiut gazetki ,,Widziadełko"

Zdjęcia i foto: Cyfrowy debiut gazetki ,,Widziadełko" Edukacja sochaczew

Gazetka „Widziadełko” w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie ma bardzo długą tradycję. Jej pierwsze numery wychodziły w szkole już w latach 70-tych ubiegłego stulecia! Wtedy uczniowie ręcznie malowali ilustracje do każdego numeru, zaś teksty, również ręcznie, pisali przez kalkę.

Jesteśmy dumni z tego, że inicjatywa pierwszych uczniów i nauczycieli naszej szkoły przetrwała do dziś. Staramy się kultywować tradycję tworzenia gazetki szkolnej, bo uważamy, że wciąż jest nam ona potrzebna.

Chcemy się także rozwijać jako redakcja. Dlatego między innymi postanowiliśmy rozszerzyć naszą formułę. Korzystając z okazji szkolnych obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania – zorganizowaliśmy wielkie wydarzenie: CYFROWY DEBIUT „WIDZIADEŁKA”!

Jednocześnie podjęliśmy wyzwanie: będziemy się starali zwiększyć częstotliwość wydawania gazetki, tak aby stała się DWUMIESIĘCZNIKIEM!

Mamy nadzieję, że pierwszy tegoroczny numer „Widziadełka” trafi do Was jeszcze w październiku. Ale uwaga! Już w wersji cyfrowej! Będziecie mogli ją czytać na ekranach klasowych komputerów, albo podczas lekcji z tablicą interaktywną! Miłośnicy tradycyjnej, papierowej gazetki, niech się nie martwią! Wręcz przeciwnie! Niech się cieszą, ponieważ teraz będziemy drukować naszą gazetkę dla chętnych, na zamówienie. Oczywiście można będzie zakupić wybrany numer gazetki dla klasy, ale też indywidualnie. Sądzimy, że taka forma dostępu do gazetki Wam się spodoba!

Naszym wielkim marzeniem jest zacieśnienie współpracy ze wszystkimi uczniami i nauczycielami. Prosimy! Jeżeli tylko będziecie mieli w klasie albo na kółku zainteresowań jakieś ciekawe wydarzenie – może zorganizujecie jakąś imprezę, może udadzą Wam się wyjątkowo piękne prace plastyczne, może na zajęciach kulinarnych przygotujecie coś szczególnie smacznego i apetycznego – napiszcie o tym krótko, ZRÓBCIE ZDJĘCIA, przyślijcie przepis?

Specjalnie dla Was założyliśmy pocztę elektroniczną:

widziadelko@op.pl

Piszcie, przysyłajcie zdjęcia, czekamy na Was! Chętnie zamieścimy Wasze materiały na łamach szkolnej gazetki. „Widziadełko” chce być ŻYWE! Widzialne, potrzebne, NASZE WSPÓLNE!!!

Redakcja „Widziadełka”

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy