Cygański Tabor z Młodzieszyna w Nasielsku

/ 23 zdjęć
+18

Cygański Tabor z Młodzieszyna w Nasielsku”
XI przegląd twórczości artystycznej Osób Niepełnosprawnych PROMIEŃ 2017. Odbył się 13 czerwca 2017 roku, pod tytułem „Legenda Cygańskiego Taboru”. To czas wspólnej zabawy integracyjnej, podczas której uczestnicy prezentowali swoją pasję i talent poprzez śpiew i taniec.

Przygotowania do wspólnego występu zaśpiewania piosenki „Cygańskie wesele” z repertuaru zespołu Bayer Full, wraz z innymi placówkami, obudziło w Nas Cygańskie dusze i porwało do tańca. Było nam miło, przyłączyć się do wspólnego śpiewu i zabawy w gorących rytmach muzyki romskiej w kręgu przy ognisku, tak jak to zwykle dzieje się w trakcie cygańskich biesiad. Cygański klimat podkreślały piękne stroje, kolorowe suknie, kwiaty we włosach, chusty w których pięknie prezentowały się Nasze Panie. Panowie także stanęli na wysokości zadania i swoim cygańskim wyglądem zachwycali publiczność.

Podczas imprezy miały miejsce różnego rodzaju zajęcia arteterapeutyczne tj., zajęcia plastyczne- wspólne malowanie obrazu oraz zajęcia sportowe. Występ Cygańskiego Teatru Muzycznego TERNO nadał uroku całemu spotkaniu
i przeniósł uczestników w barwną kulturę Romów.

Chwile spędzone razem pozwoliły nam zrozumieć co jest w życiu ważne:

„Nie pragniemy żadnych bogactw,

Chcemy żyć na naszych drogach.

Deszcze, wichry i płakanie-

oto są nasze szczęścia, Cyganie”.

(Pieśni Papuszy)


W imieniu Mieszkańców dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie i wspólną zabawę.


Charazińska Magdalena

Ziernik Wioletta

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy