Czarna kronika 9 - 15 lutego 2015

9 lutego

W miejscowości Młodzieszyn na trasie K50 43-letni mieszkaniec Sochaczewa kierując pojazdem marki Opel nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego doprowadził do zderzenia bocznego z zestawem pojazdów TIR marki Volvo, a następnie uderzył w zestaw pojazdów TIR Volvo.  W związku ze zdarzeniem nikt nie poniósł obrażeń. Sprawca został ukarany 250 złotowym mandatem.

 

W miejscowości Teresin o godzinie 7:40 Policjanci zatrzymali Mirosława W. 31 letniego mieszkańca Rypina, który kierował pojazdem ciężarowym DAF, mając prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

 

O godzinie 11:40 w miejscowości Brochów Karolina K., 22-letnia mieszkanka gminy Młodzieszyn, kierując pojazdem marki Renault nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z pojazdem marki Skoda, kierowanym przez 27-letniego mieszkańca Sochaczewa. Na kobietę nałożono mandat karny w wysokości 300 złotych.

 

Na ulicy Traugutta kierujący pojazdem marki VW 60-letni mieszkaniec gminy Młodzieszyn nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i doprowadził  do zderzenia z pojazdem VW  kierowanym przez 25-letniego mieszkańca gminy Rybno. Na sprawce nałożono mandat karny w wysokość 300 złotych.

 

W Teresinie o godzinie 20:30 Policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkaniec Teresina, który kierował pojazdem marki Peugot 406 mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 

W nocy z 10/11 lutego sochaczewscy policjanci otrzymali od warszawskich kolegów informację, że ścigają samochód marki Skoda Rapid, skradziony chwilę wcześniej w Zaborowie. Pojazd z dużą prędkością wjechał do naszego miasta. Funkcjonariusze podjęli za nim pościg i zorganizowali blokadę. 40 minut po północy w centrum Sochaczewa pojazd złodzieja został zablokowany przez radiowozy. Ścigany mężczyzna próbował uciekać, stawiał czynny opór policjantom, lecz został błyskawicznie obezwładniony i zakuty w kajdanki. Złodziejem auta okazał się 27letni mieszkaniec Zaborowa, którego zatrzymano w areszcie. Skradziony pojazd wrócił do prawowitych właścicieli. Postępowanie w sprawie kradzieży prowadzą stołeczni policjanci.

 

 

10 lutego

 

W Sochaczewie na ul. Targowej nieznany sprawca włamał się do mieszkania, skąd dokonał kradzieży sprzętu komputerowego i fotograficznego.

 

O godzinie 18:40 do Policji w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie, iż na ul. Pokoju leży człowiek. Wysłany na miejsce patrol ujawnił 32-letnią kobietę mieszkankę Sochaczewa, która znajdowała się pod wpływem alkoholu. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu Policjanci nie dowierzali jak się okazało, że kobieta ma ponad 4 promile alkoholu w organizmie.  Kobieta znajdowała się w okolicznościach zagrażających jej życiu i zdrowiu, w związku z tym została osadzona w PDOZ w KPP Sochaczew do wytrzeźwienia.

 

11 lutego


W Teresinie nieznany sprawca dokonał kradzieży dwóch akumulatorów od pojazdu ciężarowego MAN

 

O godzinie 15:40 w miejscowości Kamion Nowy Policjanci zatrzymali 53 letniego mieszkańca Kamionu, który kierował pojazdem marki Skoda Felicja mając 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Wieczorem mieszkanka Sochaczewa zgłosiła, że nieznany sprawca włamał się do jej domu, skąd dokonał kradzieży  złotej biżuterii m. in. łańcuszki, zawieszki, bransoletki, pierścionki. Wartość skradzionych przedmiotów kobieta oceniła na 6 tys. zł. Policjanci w wyniku natychmiastowo podjętych czynności zatrzymali 26-letniego mieszkańca Nowej Suchej, przy którym znaleziono skradzioną biżuterię. O losie zatrzymanego w areszcie włamywacza zadecyduje Prokurator. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet  10 lat więzienia.

 

 

12 lutego

W Sochaczewie na ulicy Cisowej nieznany sprawca dokonał kradzieży dwóch rowerów.

 

W miejscowości Kuznocin podczas trwania działań  „ Truck & bus” Policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali 45 letniego Wojciecha P. mieszkańca Sochaczewa, który kierował pojazdem marki FS Lublin mając pół promila alkoholu w organizmie.

 

 

13 lutego

W Sochaczewie na ulicy Wyszogrodzkiej kierująca pojazdem marki Skoda mieszkanka Plecewic w wyniku gwałtownego hamowania straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzyła w słup trakcji elektrycznej oraz ogrodzenie. Na kierującą nałożono mandat karny w wysokości 250 złotych.

 

W miejscowości Brochów nieznani sprawcy dokonali kradzieży kabla telekomunikacyjnego o długości 155 metrów na szkodę Orange Polska S.A.

 

W Teresinie kierujący pojazdem marki VW Polo mieszkaniec Maszny nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego najechał na tył pojazdu Toyota Corolla oraz Peugeota 206. Sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych.

 

 

14 lutego

W miejscowości Szeligi nieznany sprawca włamał się do pojazdu Opel Corsa pozostawionego na drodze leśnej skąd dokonał kradzieży radioodtwarzacz marki JVC na szkodę 25 letniej mieszkanki Nowej Suchej.

 

Na ulicy Żwirki i Wigury nieznany sprawca włamał się do piwnicy, skąd dokonał kradzież elektronarzędzi budowlanych znacznej wartości.

 

O godzinie 15:50 w miejscowości Pawłowice kierujący pojazdem marki Renault Clio  Jacek G. 26 letni mieszkaniec  gminy Kampinos w stanie nietrzeźwości na łuku drogi nie zapanował nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia do Szpitala Powiatowego w Sochaczewie zostali przewiezieni kierujący pojazdem oraz pasażer 26-letni mieszkaniec Kampinosu.

Pasażer z ogólnymi potłuczeniami ciała opuścił szpital. Kierującego pojazdem zatrzymano oraz pobrano krew na zawartość alkoholu w organizmie.

  

 

15 lutego

Na ul Traugutta Policjanci zatrzymali  30 -letniego mieszkańca powiatu Zgierskiego, który kierował pojazdem marki Nissan mając ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie, ponadto nie posiadał uprawnień  do prowadzenia pojazdu. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

 

asp. Paweł Rynkiewicz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy