Czarna seria na sochaczewskich drogach: dwie młode osoby nie żyją

/ 1 komentarzy / 16 zdjęć
Zdjęcia i foto: Czarna seria na sochaczewskich drogach: dwie młode osoby nie żyją Wypadki sochaczew
+11

Dwie ofiary śmiertelne i osiem osób poszkodowanych – to bilans czterech zdarzeń drogowych, do których doszło na drogach powiatu sochaczewskiego w sobotę 16 września oraz w nocy z soboty na niedzielę.

 

Pierwsze zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło o godzinie 12:36 i dotyczyło zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym na 415. kilometrze drogi nr 92 w miejscowości Stary Dębsk (gmina Nowa Sucha). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Antoniewie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego Skoda Fabia z samochodem ciężarowym Volvo wraz z naczepą, przewożącym mleko. W wyniku zderzenia samochód ciężarowy leżał na dachu w przydrożnym rowie, a w rozbitej kabinie pozostawał przytomny kierowca. Osoby podróżujące Skodą opuściły auto o własnych siłach i nie wymagały pomocy medycznej.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, utworzeniu dostępu do poszkodowanego przy pomocy narzędzi hydraulicznych oraz ewakuacji mężczyzny z kabiny na noszach typu deska. W trwających godzinę działaniach ratowniczych zaangażowanych było 6 strażaków PSP i 6 strażaków OSP.

-----

Kolejne zgłoszenie dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Sochaczewie odebrał o godzinie 23:23. Z informacji uzyskanych od osoby zgłaszającej wynikało, że na drodze nr 92 w miejscowości Wójtówka (gmina Sochaczew) doszło do dachowania samochodu osobowego. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP.

Po dojeździe potwierdzono uzyskane wcześniej informacje – samochód osobowy marki Nissan 350Z leżał na dachu, poza jezdnią. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które wysiadły o własnych siłach przed przybyciem zastępów PSP.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego oraz odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe.

 -----

W trakcie dojazdu zastępów do zdarzenia w Wójtówce, o godzinie 23:26, dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP przyjął zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu drogowym, w miejscowości Pilawice (gmina Sochaczew). Do zdarzenia zadysponowany został zastęp z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Paprotni.

Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że samochód osobowy marki Volvo V60 uderzył w drzewo, a następnie zapalił się. Pojazdem podróżowały dwie osoby, wysiadły z niego o własnych siłach przed przybyciem zastępów.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na palący się samochód oraz udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia i przekazania zespołom ratownictwa medycznego.

Prowadzone przez 4 strażaków PSP i 6 strażaków OSP działania ratowniczo-gaśnicze zakończono o godzinie 1:00.

 ------

Do najbardziej tragicznego ze zdarzeń doszło w nocy z soboty na niedzielę. O godzinie 2:52 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze Rybno-Lubiejew, w miejscowości Ćmiszew Rybnowski. Do zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały ponownie dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy marki Mercedes zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżowało 5 osób. Na miejscu zdarzenia obecne były już zespoły ratownictwa medycznego, które udzielały pomocy osobom poszkodowanym. U 22-letniego kierującego lekarz koordynujący medyczne działania ratownicze stwierdził zgon.

Działania straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej z osób. Równolegle w rozbitym aucie odłączono akumulator oraz zakręcono zawór instalacji LPG. W trakcie działań zastęp z OSP Rybno został odesłany na stadion gminny celem zabezpieczenia terenu do lądowania helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, któremu przekazano jedną z osób poszkodowanych. Pomimo wysiłku ratowników i lekarzy, 17-letni pasażer zmarł w szpitalu w Warszawie.

Działania prowadzone przez 6 strażaków PSP i 6 strażaków OSP zakończono o godzinie 6:25.


 

Tekst st. kpt. T. Fijołek

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

redakcjaredakcja
0

Komentarz KPP Sochaczew na temat śmiertelnego wypadku w Ćmiszewie Rybnowskim:

 

17 września nad ranem doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. 22- letni kierowca mercedesa zmarł na miejscu. Czworo pasażerów trafiło do szpitali w Sochaczewie, Grodzisku Mazowieckim i w Warszawie. Mimo wysiłków lekarzy, nie udało się uratować 17-letniego mieszkańca Sochaczewa.

 

17 września nad ranem, tuż po 3.00,  sochaczewski dyżurny został powiadomiony o wypadku drogowym do którego doszło w Ćmiszewie Rybnowskim.

Wstępnie ustalono, że 22 - letni kierowca mercedesa nie dostosował prędkości do panujących warunków i na łuku drogi zjechał ze swojego pasa, a następnie uderzył w drzewo. Młody mężczyzna, który prowadził auto zmarł na miejcu. Czworo pasażerów w wieku od 15 do 19 lat przetransportowano do szpitali w Sochaczewie, Grodzisku Mazowieckim i w Warszawie. Mimo wysiłków lekarzy, zmarł również 17 - latek, który był transportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Warszawie.

Policjanci wykonywali na miejscu czynności pod nadzorem prokuratora. Teraz będą ustalać dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze!

(2017-09-18 11:17)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy