Czarny Protest w Sochaczewie - rośnie liczba gotowych na strajk

/ 63 komentarzy
Zdjęcia i foto: Czarny Protest w Sochaczewie - rośnie liczba gotowych na strajk Interwencje i pomoc sochaczew

Rośnie liczba osób, które chcą wziąć udział w Czarnym Proteście na pl. Kościuszki w Sochaczewie. W ten sposób grupa mieszkańców naszego miasta pragnie wesprzeć Ogólnopolski Strajk Kobiet przeciwko skutkom ustawy antyaborcyjnej. W tzw. Czarny Poniedziałek, 3 października br., protestujące kobiety nie pójdą do pracy, na uczelnie, a dodatkowo zamanifestują swoje poglądy w centrum miasta. Wszyscy biorący udział w wydarzeniu mają być ubrani na czarno.Czarne Protesty organizowane są w ostatnich dniach w całej Polsce. Poparcie dla nich demonstruje wiele gwiazd, celebrytów czy polityków, którzy nie zgadzają się na wprowadzenie restrykcyjnych przepisów antyaborcyjnych. Największym z wydarzeń ma być Ogólnopolski Strajk Kobiet (POLISH WOMEN GO ON STRIKE), zwany też Czarnym Poniedziałkiem, w którym chce wziąć udział coraz większa liczba sochaczewian.


Inspiracją do wzmocnienia Czarnych Protestów Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet były wydarzenia z 24 października 1975 roku w Islandii, gdy blisko 90 % kobiet nie poszło do pracy, szkół, przestało zajmować się dziećmi, sprzątaniem, gotowaniem czy praniem. Siedząc przez cały dzień w kawiarni, Islandki wywalczyły to, co chciały: szacunek i większe prawa dla kobiet.


Nie godzące się na całkowity zakaz aborcji Polki, i Polacy, w najbliższy poniedziałek, na wzór Islandek, również nie pójdą do pracy czy do szkół. W wielu miastach, również w naszym, protestujący spotkają się na głównych placach z odpowiednimi transparentami i w czarnych strojach.


Organizatorki Czarnego Poniedziałku w Sochaczewie zachęcają mieszkanki, raz, do wzięcia 3 października dnia wolnego w pracy, dwa, do przyjścia na pl. Kościuszki w godzinach 16.00 - 18.00, gdzie w dużej grupie i w czarnych barwach, będą mogły wyraziściej zamanifestować swoje poglądy. Jak tłumaczy jedna z inicjatorek, takie godziny protestu podyktowane zostały faktem, iż wiele sochaczewianek mimo takiej chęci bało się brać dzień urlopu z powodów politycznych. Początkowo planowano start protestu o godz. 8.00. Na FB można dołączyć do wydarzenia TUTAJ.

 

Informacje dodatkowe
  3.4
  Oceń
  (10 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:
  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (63)

  kwiatuszekpiekny kwiatuszekpiekny
  +3
  Witam drogie Panie , Panienki , dziewczyny, babcie, matki, córki bądźmy razem w poniedziałek ubrane na czarno przez cały dzień , a między 16-18 na placu Kościuszki - Zaprotestujemy że nie zgadzamy się za wprowadzaniem zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych. Nikt nie będzie nam mówił co mamy robić z naszym Ciałem. (2016-09-28 13:38)
  jarljarl
  -9
  "Nikt nie będzie nam mówił co mamy robić z naszym Ciałem."

  A co z płodem, który jest innym ciałem ?

  Może zamiast skrobanek róbcie sobie sterylizację, wówczas nie będziecie miały problemów z aborcją . (2016-09-28 14:04)
  jarljarl
  -4
  Czarny protest

  Josef Mengele byłby dumny :) (2016-09-28 14:13)
  margot45margot45
  +2
  Drogi Jarlu,
  jak w tym katotalibanie zalegalizują sterylizację, ja będę pierwsza chętna!

  Aczkolwiek nie o to w tym proteście chodzi, tylko o zachowanie pewnej normalności. Nie wiem, czy masz w rodzinie jakiekolwiek kobiety - żonę, siostrę, córkę. I ciekawa jestem, czy w sytuacji, gdyby którakolwiek z nich została zgwałcona i wskutek tego gwałtu zaszła w ciążę, też byś tak krzyczał, jaki to ważny jest ten płód. Nawet jeśli się składa ze zbitki komórek. (2016-09-28 14:17)
  jarljarl
  -2
  Aborcję popieram w 1 przypadku.
  Jeżeli poczęte dziecko nie będzie miało szans na przeżycie.

  Poczęcie w wyniku gwałtu nie jest czymś przyjemnym.
  Ale to nie jest wina poczętego dziecka.

  Wy też byłyście zlepkiem komórek jak to zgrabnie określiłaś.

  A co do katotalibanu.
  Żyjemy w wolnej europie, mamy otwarte granice.
  Polecam Calais, miasto nowoczesne, ubogacone kulturowo :) (2016-09-28 14:28)
  jarljarl
  -7
  Byłyście i jesteście zlepkiem komórek.
  Każdy organizm składa się z zlepku komórek.
  W pakiecie z aborcją proponuję darmową eutanazję, któraś chętna na taką ustawę ? (2016-09-28 14:30)
  pierwsza_krewpierwsza_krew
  +5
  1. "dziwne, że wszyscy co są za aborcją to już się urodzili" - argument katolibanów
  to ja odpowiadam: "dziwne. że wszyscy ci co są za skazywaniem przestępców, sami jeszcze nie siedzili w pace"

  2. Ksiądz w twojej wierze niejednokrotnie odmówi chrztu dziecku, które zyje w rodzinie bez ślubu ale z checią ochrzci dziecko zgwałconej 12-latki - ja czegoś tu nie rozumiem.

  3. Co w przypadku ciąży poza macicznej? Kobieta w przypadku zagrożenia życia a ciązy nie może usunąć. Umiera. Skazujesz kogoś na śmierć.

  Pomyśl troche zanim zaczniesz swoje katolibańskie mądrości na tym portalu prezentować. Poza tym tu nie chodzi o przyzwolenie aborcji tylko o wybór co w przypadkach krytycznych, zagrożenia życia lub po gwałtach kobieta może zrobić. To jest jej wybór.

  Jakby ktos cie wyr.. w du... i wsadził pozniej tam arbuza to i nosił byś go przez 9 miesięcy - to może byś inaczej gadał. (zakladam, że nie czerpiesz z tego przyjemności, choć nie jestem tego pewien). (2016-09-28 14:49)
  margot45margot45
  +5
  Darmowa eutanazja wydaje mi się po stokroć rozsądniejszym rozwiązaniem niż wieloletnie męczenie się i bycie zdanym na łaskę innych.

  Pierwsza krew - komuś, kto jest fanatykiem, nic nie przetłumaczysz za pomocą logicznych argumentów. Dla nich wybór jest jeden - dziecko poczęte. O urodzonych już nie myślą. (2016-09-28 15:04)
  jarljarl
  -4
  Aborcja (łac. abortus lub abortio[1] – poronienie, wywołanie poronienia) – zamierzone i przedwczesne zakończenie ciąży w wyniku interwencji zewnętrznej, np. działań lekarskich.

  Krótko mówiąc aborcja jest przerwaniem życia, uśmierceniem płodu.
  Wspomniałem w jakich sytuacjach popieram zabieg aborcyjny, ale że nie idę z mainstream
  to z góry jestem określany fanatykiem, katotalibanem :)

  Nowocześni, postępowi i TOLERANCYJNI degeneraci społeczni.

  Szkoda że was nie wyskrobali :)

  Co do argumentów to zacytuję kilka waszych, głównie są to inwektywy, ale to ja jestem zacofany :)

  "Jakby ktos cie wyr.. w du... i wsadził pozniej tam arbuza to i nosił byś go przez 9 miesięcy - to może byś inaczej gadał. (zakladam, że nie czerpiesz z tego przyjemności, choć nie jestem tego pewien)."

  "Pierwsza krew - komuś, kto jest fanatykiem, nic nie przetłumaczysz za pomocą logicznych argumentów. Dla nich wybór jest jeden - dziecko poczęte. O urodzonych już nie myślą."

  "I ciekawa jestem, czy w sytuacji, gdyby którakolwiek z nich została zgwałcona i wskutek tego gwałtu zaszła w ciążę, też byś tak krzyczał, jaki to ważny jest ten płód. Nawet jeśli się składa ze zbitki komórek." (2016-09-28 15:29)
  margot45margot45
  +3
  A tak w ogóle, to znasz znaczenie słowa "inwektywa"...? (2016-09-28 15:43)
  jarljarl
  -3
  Obelga, inwektywa − obraza słowna wyrażona mową lub pismem, przez przypisanie danej osobie cech negatywnych.

  (2016-09-28 15:48)
  jarljarl
  -3
  margot45

  czy określenie mnie fanatykiem nierozumiejącym waszych argumentów pasuje do definicji?
  Czy stwierdzenie że stosunek analny sprawia mi przyjemność pasuje do definicji ?
  Czy hipotetyczne postawienie mnie w sytuacji gwałtu mojej partnerki i sugerowanie że zmieniłbym poglądy pasuje do definicji ?

  Moim zdaniem tak.

  (2016-09-28 15:50)
  margot45margot45
  +3
  Słownik języka polskiego podaje definicję słowa: fanatyk
  osoba ślepo oddana jakiejś idei, ideologii,

  Zdecydowanie nie jest to obelga :)

  Ech, i ja wiem, ze czytanie ze zrozumieniem to w dzisiejszych czasach rzadko spotykana umiejętność, ale autentycznie jestem ciekawa, czy zmieniłbyś poglądy, gdyby omawiana ustawa dotknęła kogoś bliskiego Tobie. Trochę tak, jak parę lat temu zapytano o podobną kwestię posła Zawiszę - i on się wtedy wypowiedział, ze nie, nie zmieniłby swojego stanowiska. (2016-09-28 16:00)
  jarljarl
  -4
  Z pewnością wspierałbym partnerkę i pozwoliłbym jej podjąć decyzję o przekazaniu dziecka do adopcji lub pozostawienia go.
  Na pewno nie pozwoliłbym jej przerwać ciąży.
  Jeżeli ciąża nie zagraża życiu dziecka i matki nie widzę żadnych powodów do jej przerywania.

  Co do określenia mnie fanatykiem to kontekst tego wyrażenia można uznać za obraźliwy ze względu na przypisanie mi cech osoby nierozumiejącej "logicznych argumentów" , które to zresztą przytoczyłem ( a logiczne to one nie są ) :) (2016-09-28 16:13)
  metasekwojametasekwoja
  +6
  Walczcie kobietki, już tak dużo odpuściłyście.My w głębokiej komunie miałyśmy więcej praw. Co my wywalczyłyśmy, Wyście oddały. Tu nie chodzi o dzieci, tu chodzi o władze nad Wami. Nie musicie robić aborcji, ale to ma być Wasz wybór. Cyniczni polityczni gracze pozyskują KK, Rydzyka w celu zdobycia poparcia. Oni swoje kobiety zawiozą w razie czego na zabieg do Niemiec, Czech, WB, wszak stać ich na to.Boicie się muzułmanów a w kraju macie talibów. Przejrzyjcie na oczy. (2016-09-28 16:20)
  margot45margot45
  +4
  Co to znaczy "nie pozwoliłbyś"?

  Czy Twoja partnerka to dorosła, samodzielna, myśląca osoba, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, czy może jest ubezwłasnowolniona lub też stanowi Twoją własność, którą możesz rozporządzać według własnego upodobania?

  W kontekście tej wypowiedzi "Na pewno nie pozwoliłbym jej przerwać ciąży." określenie "fanatyk" i "osoba nie rozumiejąca logicznych argumentów" wydają mi się najdelikatniejszymi z możliwych.
  (2016-09-28 16:22)
  zbigniew15zbigniew15
  0
  Wyborcy powinni zaprosić posła z naszego terenu - Małeckiego. Przecież PiS rządzi w Polsce. (2016-09-28 16:41)
  jarljarl
  -4
  margot45

  Nie pozwoliłbym. Kwestia skrótu myślowego i jego interpretacji :)
  Jeżeli ona podjęłaby decyzję o przerwaniu ciąży to rozstałbym się z nią.
  Miałaby wybór. Przerwać ciążę lub pozostać ze mną.
  W klatce nie zamknąłbym jej przecież.


  metasekwoja
  osoba która twierdzi że na ziemi skończy się gleba :)

  Cyniczni polityczni gracze pozyskują KK, Rydzyka w celu zdobycia poparcia. Oni swoje kobiety zawiozą w razie czego na zabieg do Niemiec, Czech, WB, wszak stać ich na to.Boicie się muzułmanów a w kraju macie talibów. Przejrzyjcie na oczy.

  A podobno to PiS snuje teorie spiskowe :)
  No comment :)
  (2016-09-28 16:48)
  bbrysonbbryson
  +3
  Jarl, gdybać to sobie możesz. Nie wiesz, co byś zrobił. Dowiesz się, jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, ale dopóki w niej nie jesteś, to Ci się tylko i wyłącznie wydaje. Życie weryfikuje poglądy, czasem dość brutalnie.
  A w tym wszystkim nie chodzi o to, żeby kobiety mogły się skrobać na żądanie. Chodzi o to, żeby nikt ich do niczego nie zmuszał. Aktualny kompromis jest dobry i do tej pory nie widziałam żadnego argumentu, który by mnie przekonał do potrzeby wprowadzenia zmian. Przecież to nie jest tak, że jeśli teraz można w tych trzech przypadkach, to automatycznie każda kobieta, która się w takiej sytuacji znajdzie, decyduje się na aborcję. Facet nigdy nie zrozumie, jak trudna jest to decyzja. Może mu się wydawać, ale nie zrozumie, co czuje kobieta, która jest zmuszona stanąć przed takim wyborem. Ale przynajmniej ma wybór i sama może do niego dojrzeć, a nie jest do tego zmuszana.
  Chodzi też o to, żeby nie rozwijało się podziemie aborcyjne - dopiero wtedy aborcja stanie się "antykoncepcją po"... (2016-09-28 19:16)
  jarljarl
  -2
  Zajrzałem na fb z opisanym wydarzenie.

  Osoby deklarujące chęć wzięcia udziału w nim pracują w przedszkolach, szkołach, prowadzą lub pracują w sklepach z akcesoriami dla dzieci, angażują się w akcje ratujące wcześniaków, wspierają akcje ochronne dla zwierząt.
  Na profilach mają zamieszczone zdjęcia z dziećmi.
  Popierają aborcję, hipokryzja ?

  Wiele osób miało liche zainteresowania ograniczające się do tematyki makijażu, wyprzedaży garażowych, krytykowania obecnego rządu, kościoła.
  Najczęściej udostępnianymi postami z mediów były artykuły wyborczej i tvn.

  Kobiety, które uważają że walczą o swoje prawa powinny zasmakować życia w krajach arabski.
  I dziwne jest to że żadna z Was nie próbuje walczyć o prawa kobiet z wyznania islamskiego.


  Podkreślę jeszcze raz, że aborcję TOLERUJĘ tylko w przypadku zagrożenia życia dziecka lub matki. (2016-09-28 20:05)
  marios27marios27
  -1
  http://tshirtsonfilm.com/wp-content/uploads/2016/07/It%E2%80%99s-Always-Sunny-in-Philadelphia-Death-to-Baby-Killers-T-shirt.png (2016-09-28 21:55)
  bbrysonbbryson
  +2
  Jarl, my nie popieramy aborcji. My popieramy obecny kompromis. I sprzeciwiamy się całkowitemu zakazowi aborcji, sam piszesz, że popierasz aborcję w przypadku zagrożenia życia dziecka lub matki, czyli też w jakiś sposób nie zgadzasz się z propozycją nowej ustawy (według niej lekarz będzie mógł ratować matkę, ale dopiero w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia - zapis co najmniej nieprecyzyjny, będą czekać, aż kobieta zacznie się wykrwawiać? Straci nie tylko dziecko, ale i zdrowie, jeśli uda się ją uratować). Radzę poczytać interpretacje tej ustawy i do jakich absurdów może doprowadzić jej wprowadzenie.

  I czemu mamy walczyć o prawa kobiet muzułmańskich w sytuacji, kiedy to nam ktoś chce odebrać nasze prawa? Mamy olać nasz problem, żeby zająć się cudzym? I może czekać, aż kobiety muzułmańskie zawalczą o nasze prawa? Co to w ogóle za argument od czapy (podobnie, jak Twoja pseudo analiza uczestniczek protestu, dawno takiej bzdury nie czytałam).
  Niedobrze mi się robi, jak widzę te wypociny facetów, którzy nie mają pojęcia o ciąży i najwyraźniej o życiu... Wielcy obrońcy nienarodzonych, szkoda że tych narodzonych mają głęboko gdzieś. Potraficie tylko rzucać pięknymi frazesami, czego to byście nie zrobili, chociaż w żadnej z sytuacji nigdy nie byliście, ani prawdopodobnie się nie znajdziecie. A już na pewno nie znajdziecie się w sytuacji kobiety. (2016-09-28 23:21)
  gajgaj
  +3
  Jarl. Z ciekawości.
  Wyobraź sobie że masz córkę. Wyobraź sobie że poszliście na spacer. Jesteście nad Bzurą. Podziwiacie widoki. Mówisz do niej - zobacz cyranki pływają. Idziecie dalej.
  Nad wodą siedzi kilku facetów. Piją. Twoja córka jest już kobietą. Atrakcyjną, piękną dziewczyną.. Faceci to widzą, w wulgarny sposób ją zaczepiają. Ty oczywiście stajesz w jej obronie. Chociaż wiesz że to głupie, wdajesz się z nimi w pyskówkę. Oni wstają. Otaczają was. Jeden z nich zadaje ci cios w twarz. Ty upadasz. Tracisz przytomność. Budzisz się związany. Niedaleko ciebie scena z piekła. Twoja córka leży na ziemi. Oni ją otaczają. Jeden z nich się nad nią pochyla. Dziewczyna krzyczy. Ty się szarpiesz. Próbujesz się wyswobodzić. Pomóc. Masz za mało siły. Zamykasz oczy. Łzy bezsilności spływają ci po twarzy. Zaciskasz pięści i gdybyś mógł, gryzł byś je do krwi. Z tej bezsiły. By swoim cierpieniem choć na chwilę zagłuszyć cierpienie córki. Kończą, wstają i odchodzą.
  Policja ich znajduje. Dostają wysokie wyroki.

  Ty nie możesz spojrzeć w oczy córce, która nadal cierpi. Zamknięta w klatce wspomnień. Ty nie możesz spojrzeć sobie w oczy, gdy się golisz. Na córkę też patrzyć nie możesz - jest w ciąży. Czym przypomina ci, że być może, gdybyś się nie odezwał, wszystko potoczyło by się inaczej. Nie byłaby w tym stanie. Nie miałaby ciężkiej depresji. I nie musiałaby wybierać.
  Tzn. Gdyby mogła wybierać. Ale się nie odzywa. Tylko siedzi i patrzy. I gdybyś miał odwagę i spojrzał w jej oczy, zobaczyłbyś że to się nie skończyło. Że ona w dalszym ciągu jest tam, nad rzeką. A ty nie jesteś w stanie jej pomóc. I jako rodzic nieletniej musisz dokonać wyboru.

  Zawsze mnie zdumiewa ta łatwość sądu w takich właśnie sprawach jak aborcja. (2016-09-28 23:24)
  robroyrobroy
  -1
  NIE PROTESTUJCIE,NIE MASZERUJCIE,ŻĄDAJCIE ABY JUŻ OD STWIERDZENIA CIĄŻY PŁACONO WAM TE 500+ NA DZIECKO,NO BO TO JEST DZIECKO? (2016-09-29 06:00)
  robroyrobroy
  +1
  logika? (2016-09-29 06:03)
  GrabiecGrabiec
  +2
  Jarl jeżeli według Ciebie ty , ja i inni są "zlepkiem komórek" to przestań dyskutować na zadany temat. Lepiej jak być wytłumaczył dlaczego rzą podpisał w Bratysławie zgodę na wejście CETA ( związane z TTIP ). (2016-09-29 07:53)
  kacperskyykacperskyy
  +4
  grabiec jak gosc ma to nam wytlumaczyc jak ksiadz w kosciele o tym nie mowil :) (2016-09-29 08:16)
  Daniel5Daniel5
  +2
  Panie i Panowie
  Teraz to Pis-wi możecie skoczyć na pędzla i się pobujać...
  Wybory to bardzo ważna sprawa. Polacy niestety mają krótką pamięć i takie mamy skutki. (2016-09-29 09:30)
  rodzic1985rodzic1985
  0
  "Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić"
  Ronald Reagan
  Może następnym razem będzie w socho marsz szmat w końcu sochaczew niewiele mniejsza wioska od Berlina czy Warszawy :D (2016-09-29 12:06)
  SzczawiuSzczawiu
  +1
  po co Wy z tym typem dyskutujecie w ogóle? :) nie wystarczają argumenty jakie przedstawia ??? :) (2016-09-29 16:27)
  robroyrobroy
  0
  @gaj, ładną wzruszającą bajkę napisałeś,są tabletki wczesnoporonne które należałoby zażyć po takich przeżyciach,swoją drogą można wziąć sprawiedliwość w swoje ręce czy tylko płakać? (2016-09-29 19:58)
  gajgaj
  +1
  Chciałem tylko pokazać że temat aborcji w oderwaniu od kobiety i jej bliskich łatwo przekłamać. W sumie nie chcę wchodzić w oceny moralne. Bardziej w psychikę osób które to dotyka. Ponieważ to jest ta płaszczyzna, gdzie ci wszyscy zwolennicy i przeciwnicy aborcji powinni się spotkać i zobaczyć jak skomplikowany jest to problem. Wszystkie te patologie związane z chorobami matki i płodu. To co wcześniej napisałem w swojej "bajce" powoduje że ja osobiście uważam że problemu nie da się unormować prostym całkowitym zakazem aborcji.

  Tak na marginesie robroy - nie rozmydlaj wątku. :) (2016-09-29 21:31)
  marios27marios27
  0
  ;) (2016-09-29 22:14)
  marios27marios27
  -1
  (2016-09-29 22:15)
  robroyrobroy
  +2
  @gaj,nie rozmydlam,każdy kto przeżył dramat aborcji nie będzie się tutaj wypowiadał,a znajomi którzy przez to przeszli? o tym się nie rozmawia.jak zwykle głos zabierają teoretycy,pyszczą ludzie którzy przebrnęli przez okres rozrodczy,mający jedno -dwoje dzieci,lub nie mający ich wcale i na zebraniach kościółkowych grzmią-nie używam tabletek wczesnoporonnych!!. napisałem wcześniej-niech kobiety zaczną się domagać 500 zł na dziecko na drugi dzień po poczęciu,przecież są koszty badań,diet-no chyba że płód to nie dziecko (2016-09-30 09:12)
  RotorRotor
  +4
  Trzeba protestować, zaczyna się od pozbawiania kobiet resztek praw a następnie wyklucza i pozbawia praw inne grupy. To krótka droga do dyktatury i łamania sumień. A gdzie wolny wybór i wolna wola , ktoś stawia się ponad panem. (2016-09-30 13:31)
  metasekwojametasekwoja
  +2
  Protestujcie kobiety.Nie pozwólcie, aby stary mężczyzna, który nie miał żony, dziecka, który nawet nie wie co miłość do dziecka, bo z jakichś powodów , /w patriotyczne nie wierzę/ nie związał się z żadną kobietą urządzał Wam świat. Sprzedawał Waszą wolność za poparcie KK w wyborach. Czy on wie co przeżywają rodzice, kiedy patrzą na swoje, niezdolne do samodzielnego zycia, dziecko podczas, gdy inne dzieci są piękne, mądre, urocze. Czy on może wiedzieć jaki ból rozrywa ich serce? Czy wie jak cierpi matka, której ciężko upośledzone umysłowo córki nie chcą widzieć działkowicze nawet na działkowej ścieżce?. Po co maja sobie psuć humor przy grillu?
  Czy może to pojąć posłanka, która także nie została żoną ani matką, jak cierpi matka takiego dziecka? Czy ona może zrozumieć dramat kobiety, która prze 9 miesięcy nosi w sobie płód bez mózgu? Czy może zrozumieć z jaką "radością" idzie rodzić. Co czuje jak wokół inne matki cieszą się z uroczych bobasków?
  Nie dajcie się wciągać w te idiotycznie dyskusje nawet na tym forum. (2016-09-30 20:39)
  pisiorekpisiorek
  +1
  Popieram metasekwoja w całej pełni !!!!
  Mądre słowa , przytoczone przez kobietę , wstydźcie się faceci, z jakiej racji uzurpujecie sobie prawo do decydowania za kobiety .
  Mądrzą się niedojdy życiowe , samotni , sfrustrowani i kler , urodź mądralo dziecko, pochodź 9-mcy w ciąży to będziesz miał prawo się wymądrzać !
  Stuknął mi siódmy krzyżyk, przeżyłem czasy tzw. ,, komuny ,, aborcja była wtedy na życzenie z tzw. względów społecznych i czy szerzyła się na prawo i lewo ?
  Nie , chcielibyśmy aby przyrost naturalny był teraz taki jak wtedy !
  Szpitale przeprowadzały zabiegi w klinicznych bezpiecznych warunkach, nie było wyrzucania noworodków na śmietnik , czy kiszenia w beczkach, państwo dbało o kobiety .
  Czekam na odważnych, którzy zdeklarują się że zaadoptują upośledzone dziecko , ilu będzie chętnych , śmiem twierdzić że zero !

  (2016-09-30 23:38)
  metasekwojametasekwoja
  0
  Dla sprawiedliwości trzeba dodać, że tak samo cierpią mężczyźni, którzy muszą przejść przez piekło swojej zony, córki czy siostry. Często je później opuszczają, bo jest to ponad ich siły.
  (2016-10-01 08:41)
  metasekwojametasekwoja
  0
  Zaglądam na forum z nadzieją, że odezwą się młode kobiety. Niestety, nie ma Was.
  Obawiam się, że w poniedziałek na Placu Kościuszko to my starzy będziemy bronić Waszych praw.
  Odłóżcie pucowanie mieszkania, latanie po marketach i zadeklarujcie swój udział w poniedziałkowej demonstracji na Pl. Kościuszki. Zdaję sobie sprawę, że nie każda może nie iść tego dnia do pracy, ale od 16 możecie poświęcić trochę czasu dla siebie. Może w poniedziałek zapytamy naszego sochaczewskiego posła, czy adoptuje ciężko upośledzone dziecko, porzucone z tego powodu przez rodziców. Stać go na to. (2016-10-01 13:55)
  Katki77Katki77
  +2
  W proteście chodzi głównie o to... takie jest moje zdanie (2016-10-01 19:54)
  mefistomefisto
  -1
  A co z aborcją u mężczyzn?Zrobisz dziecko koleżance ale ty go nie chcesz,więc zgłaszasz to gdzie trzeba i nie płacisz alimentów jak ona postanowi je urodzić.Mój plemnik moja sprawa drogie feministki. (2016-10-02 07:43)
  robroyrobroy
  0
  nieomal wyniesiony na świętego a jednakl Jego zdanie się nie liczy? (2016-10-02 17:21)
  robroyrobroy
  0
  . (2016-10-02 18:31)
  metasekwojametasekwoja
  +1
  Mam nadzieję, że do zobaczenia na Pl. Kościuszki. Godz.16 (2016-10-03 11:29)
  dragon36dragon36
  +1
  być trzeba ,dosyc niwolnictwa. (2016-10-03 13:35)
  pisiorekpisiorek
  0
  Będę i kilkoro znajomych także, trochę kiepsko bo pada , ale damy radę ! (2016-10-03 14:03)
  metasekwojametasekwoja
  0
  Damy radę. Nie jesteśmy z cukru :) Ja też z kuzynkami. (2016-10-03 14:30)
  trapestrapes
  +1
  Ja też będę razem z 17 letnią córką:). I nie idę skandować za aborcją tylko aby wywalczony kiedyś kompromis pozostał. Aby moja córka mogła kiedyś wykonać badania prenatalne i samodzielne podjąć czasami bardzo trudna ale jedynie słuszna decyzję. Aborcja to nie metoda atykoncepcji!!!!!! I I nie po to Te kobiety dzisiaj idą na Plac Kościuszki. Nie żądamy Prawa do aborcji na każde życzenie.Ale nie chcemy dopuścić do urodzenia dziecka które z góry jest skazane na śmierć często w straszliwych męczarniach. O ciążach z gwałtu nie mówiąc. Poza tym domy dziecka pękają w szwach, im bardziej dziecko chore tym mniejsza kolejka po Nie, hospicja tez stoją otworem- zapraszam wszystkich "miłosiernych" do zbiorowych adopcji:) (2016-10-03 14:42)
  metasekwojametasekwoja
  +2
  Nikt nie skanduje za aborcją. Ten kompromis to nie jest kompromis. Nie powinno się oszukiwać młodych młode osoby. W razie ciężkiego uszkodzenia płodu, badania i uzyskanie zgody na aborcję to droga przez mękę. A w tym cięzkim okresie, kiedy kobieta dowiaduje się , że nie będzie miała dziecka zdolnego do samodzielnego życia, potrzebna jest wsparcie. trafi na Chazana i co. Większość lekarzy teraz wymawia się klauzula sumienia, które najczęściej nie obowiązuje w gabinecie prywatnym. Podobnie z ciążą z gwałtu. Udowodnienie gwałtu, zeznania, zezwolenia, a tygodnie do wykonania zabiegu uciekają. Jeśli nie chcemy aborcji to dajmy bez recepty pigułkę po. Ale nie, trzeba będzie iść do lekarza, zapłacić za wizytę. Podobnie z antykoncepcją.
  To że ktoś jest za aborcją tak sobie, to jest skutek propagandy.
  (2016-10-03 15:12)
  pisiorekpisiorek
  +2
  Byłem z żoną, siostrami i siostrzenicą, ponadto sąsiadki z mojej ulicy, przyznam szczerze że obawiałem się o frekwencje , tym bardziej że padało.
  Jakież było nasze zdumienie , że było nas tak wiele , nie oszukujmy się ,w końcu Sochaczew to grajdoł , a tu miłe zaskoczenie , myślę że tysiące :-) ludzi manifestowało !
  Serducho rosło , brawo Sochaczewianki , było również wielu mężczyzn, jesteśmy siłą z którą trzeba się liczyć ! Cieszy fakt obecności młodzieży obojga płci i te spontaniczne rozmowy z obcymi ludźmi , a jednak ,,nadającymi na tych samych falach,,. Przypomniały mi się czasy pierwszej , spontanicznej i prawdziwej Solidarności z 80-tego roku :-)
  (2016-10-04 00:28)
  kacperskyykacperskyy
  +2
  brawo! nie dajmy wchodzic kosciolowi i politkom z butami w nasze zycie.. to juz kiedys bylo.

  stop aborcji ale chlopcow za siusiaki lapiecie, co klechy? tego z ambony jakos nie slychac... zaklamani obłudnicy. (2016-10-04 07:42)
  metasekwojametasekwoja
  +2
  pisiorek
  Mnie też przypomniały się lata osiemdziesiąte. Śpiewaliśmy wtedy Żeby Polska była Polską". WQ najczarniejszych snach nie pomyśleliśmy, że Polska może być Salwadorem, gdzie pod gabinetami ginekologów , wśród ciężarnych kobiet stoją policjanci z bronią.
  Przesadzam, chyba nie.
  Jak lekarz stanie w obronie kobiet to mu Ziobro zrobi najazd o 6 rano, jak dzisiaj pewnemu profesorowi, który mu się naraził. (2016-10-04 15:24)
  jarljarl
  0
  Marsze KOD nie wypaliły więc są nowe organizowane.
  Przekaz ma być prosty , niezadowolone społeczeństwo wychodzi na ulicę : )

  Najlepsze jest to, że ten PROJEKT JEST OBYWATELSKI i miał zostać poddany pod dyskusję :)
  Ale szepnąć parę chwytliwych haseł osobom mało rozgarniętym i mamy całe elity intelektualne na ulicach.
  Brawo wy :) (2016-10-05 17:46)
  jarljarl
  0
  A teraz protest mężczyzn pod hasłem:

  NIE MÓJ BRZUCH, NIE MOJE ALIMENTY.


  (2016-10-05 18:06)
  gajgaj
  0
  "Najlepsze jest to, że ten PROJEKT JEST OBYWATELSKI i miał zostać poddany pod dyskusję :)"

  No i został poddany pod dyskusję. - obywatelską.
  Jarl. Z ciekawości - to źle? (2016-10-05 18:51)
  jarljarl
  0
  To nie była dyskusja tylko manifestacja antyrządowa pod pretekstem aborcji :)
  Dyskusja byłaby wówczas gdyby obie strony (czarny protest vs biały protest) wystawiły delegatury, które publicznie omawiałyby wszystkie argumenty ( publicznie np. transmisja telewizyjna).
  Następnie powinno zostać przeprowadzone referendum w sprawie przyjęcie projektu ustawy bądź nowelizacji ustawy, którą rząd poddałby pod głosowanie.
  Tak wygląda demokratyczna forma dyskusji .

  To co się odbyło przypominało anarchie ze względu na przekrzykiwanie się i brak wysłuchania stron. Taki happening polityczny przeciwko PiS-owi.

  (2016-10-05 19:18)
  gajgaj
  0
  W demokracji manifestacja poglądów na ulicach to przejaw anarchii?
  A fe. Jarl ;)

  W demokracji głosy ludzi idących w manifestacji, mającej na celu zwrócenie uwagi na jakiś problem, który dotyka grupę obywateli, to nie głos w publicznej dyskusji?
  Niedobrze z Twoim pojęciem demokracji.

  To czymże jest ta demokracja? Tylko prawem do wyboru "władzy"? Czy wtedy gdy już dojdzie do władzy ten Światopogląd, Inne nie mają prawa głosu? Nie mogą domagać się praw z nim zgodnych? Zwłaszcza wtedy gdy nie mają swoich przedstawicieli w "strukturach". Nawet wtedy gdy mają rzeczowe argumenty na poparcie swojego poglądu?

  A czy, gdyby te "delegatury" stron spotkałyby się, to czy przypadkiem nie były by to już negocjacje w celu ustalenia możliwego kompromisu?
  Tylko co, według ciebie ma moc skłonienia "delegatur" do spotkania, rozmowy, negocjacji w celu ustalenia kompromisu?

  No widzisz, jaki ja jestem. :)
  Zadałem jedno pytanie. Na które zresztą nie odpowiedziałeś, zarzucając mnie słowami.
  Bardzo proste zresztą.

  Ty udzieliłeś wymijających odpowiedzi. Które spowodowały tylko tyle, że zacząłem się zastanawiać, jak to jest z tym Twoim pojęciem demokracji, że wykluczasz możliwość publicznego wyrażania swojego zdania całym grupom społecznym. Jakby w Konstytucji nie było zapisu o takim prawie obywateli.

  Jarl. Demokracja z definicji nie jest dyktaturą jednego światopoglądu.
  To wypadkowa wielu różnorodnych spojrzeń na rzeczywistość. Niech "biali" i "czarni" stają naprzeciw siebie przed budynkiem Sejmu, siedziby tej czy innej rządzącej partii. Nie krzyczą. Niech mówią co im się nie podoba. Niech walczą o swoje. A jeśli nawet całego nie wywalczą, to być może mniejszą część.

  Bo to jest głos w dyskusji.

  I ten głos, być może, zmieni nasze życie na lepsze.
  Albo pogorszy, ale stanie się przez to bardziej sprawiedliwsze dla innych. Może też zupełnie spieprzyć coś, co jako tako funkcjonuje. Ale takie jest ryzyko demokracji.
  A ci którzy się z tym nie zgadzają, niech spróbują wprowadzić inny system polityczny. Monarchię absolutną na ten przykład.
  Albo inny totalitaryzm. ;)
  Mam nadzieję Jarl, że ty takich zmian nie chcesz.


  (2016-10-05 21:00)
  jarljarl
  0
  No naprawdę były złamane prawa kobiet, ojojoj.

  Tyle krzyku narobione, po co ?
  Strajki, protesty powinny być robione po w prowadzeniu przepisów :)
  Jak PO wprowadzało projekt ustawy o 6 latkach nikt nie krzyczał, nie wychodził na ulicę.
  Ulica jest ostatecznym rozwiązaniem, ale dla pewnych grup politycznych jest to okazja do zbicia kapitału politycznego ( w Sochaczewie również lokalni prominenci przyłączali się ze względów PR)

  Jak pisałem, takie organizowanie ogólnopolskich protestów to nic innego jak próba stworzenia negatywnego obrazu rządu. Tusk robił akcję "zabierz babci dowód", błękitne marsze itp.
  To jest walka o stołki, coś jak kampania wyborcza, tyle że wcześniej rozpoczęta.
  Ludzie słyszą że ich prawa są ograniczane i dołączają się do protestów nie czytając projektu ustawy.
  Mało tego w internecie było pełno oskarżeń, że to PiS wprowadza obostrzenia, wiele kobiet miało tabliczki z hasłami antyrządowymi, anty pisowskimi. Nikt nie czekał na podjęcie decyzji o przystąpieniu do głosowania nad projektem.


  I tak ustawa nie wejdzie w życie, teraz zacznie się jazgot jak to środowiska feministyczne wygrały nierówną batalię z ciemnogrodem pisowskim :)
  Niebawem będą nowe teatrzyki na ulicach. Będą one powielane w celu utrwalenia ludziom rzekomo złej sytuacji w Polsce.
  Żeby to zobaczyć nie można za bardzo angażować się politycznie.
  Wojna informacyjna i podział na lemingi i ciemnogród trwa.
  Ludzie chodzą po ulicach jak barany prowadzane przez pasterza.

  (2016-10-05 21:25)
  gajgaj
  0
  "Ludzie chodzą po ulicach jak barany prowadzane przez pasterza."

  No widzisz. I to nas różni.
  Ty uważasz że powinni siedzieć w domach, jak te "barany" w kojcach. Niekumate. Nieczytate. Czy tak?
  A ja, że w społeczeństwie obywatelskim powinni w sytuacjach które tego wymagają, wziąć sprawy w swoje ręce. Jeśli w takich okolicznościach wyłonią się liderzy. Ludzie z osobowością. To bardzo dobrze. Niech zbijają ten "kapitał polityczny" i doświadczenie. Niech pokazują swoją charyzmę i zdolności. Być może w następnych wyborach okażą się tymi, na których warto głosować.

  "Nikt nie czekał na podjęcie decyzji o przystąpieniu do głosowania nad projektem."
  Bo projekt został przedstawiony społeczeństwu. Dlatego dyskusja społeczna na temat tego projektu rozpoczęła się od momentu jego upublicznienia. Jest kontrowersyjny. Dlatego ludzie wyszli na ulicę.

  "Niebawem będą nowe teatrzyki na ulicach. Będą one powielane w celu utrwalenia ludziom rzekomo złej sytuacji w Polsce."
  Sytuacja zawsze może być lepsza. Warto chyba o to walczyć. Prawda? :)  (2016-10-05 22:10)
  GąsiorGąsior
  0
  Na pierwszy rzut oka protest wygląda na niezwykle skuteczny. Wielkie gratulacje dla wszystkich mieszkanek Sochaczewa (i panów towarzyszących), którzy się w to zaangażowali. Jeszcze Polska nie zginęła! (2016-10-05 22:26)
  metasekwojametasekwoja
  0
  BRAWO MY (2016-10-06 07:23)
  RadiomanRadioman
  0
  O skuteczności protestu decyduje jasny przekaz. Poniedziałkowy nie był jasny, bo o ile ten pożal się Boże projekt obywatelski prolferów nadawał się jedynie do kibla, to manifestowały również osoby, które są za całkowitą liberalizacją prawa aborcyjnego, o czym świadczyły hasła na transparentach. Nie wiem jak było w Sochaczewie, bo protest widziałem z pewnego dystansu. O ile popieram kobiety, które walczą o zachowanie obecnego kompromisu, o tyle z opcją całkowitego pozostawienia wyboru kobiecie, której się nie chce urodzić zdrowego dziecka, w którego spłodzeniu brała dobrowolny udział się nie zgadzam. Rozmawiałem też z kilkoma kobietami, które z tego powodu udziału w proteście nie wzięły. (2016-10-06 08:40)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy