Czas na Sąd Ostateczny - nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym

/ 21 komentarzy
Zdjęcia i foto: Czas na Sąd Ostateczny - nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Wybuchła wojna. Smutna wojna. Wojna o prawo i sprawiedliwość. Wojna rozpętana przez jednego człowieka. Wojna, w której ginie sądownictwo.


Sejm uchwalił przygotowaną przez Prawo i Sprawiedliwość nowelizację ustaw o Sądzie Najwyższym, ustroju sądów, Krajowej Radzie Sądownictwa i prokuraturze. Między innymi obejmują one zmiany procedur wyboru pierwszego prezesa Sądu Najwyższego i obsadzania stanowisk sędziowskich. W głosowaniu wzięło udział 258 posłów, z czego 230 posłów PiS głosowało „za”, 24 było „przeciw”, a 4 wstrzymało się od głosu. Przeciw ustawie głosował klub Kukiz'15, natomiast kluby PO, .Nowoczesnej i PSL-UED nie wzięły udziału w głosowaniu. Podczas gdy lewackie chamstwo robi chlew z komisji to czas dla spacerowiczów z białymi różami by zapalić światełko dla sądów. Światełko nadziei, nie znicz. Jeszcze sądownictwo nie zginęło.


Kto ty jesteś człowieku – zbrodniarz czy bohater? Pierwszy wers z wiersza Czesława Miłosza, w ubiegłym roku dedykowany, jak cały wiersz Do polityka, prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie z prośbą o 3 razy veto. Ja idę o krok dalej, przenoszę to w realia mojej małej ojczyzny i z wielkim smutkiem dedykuję ten wiersz lokalnemu politykowi, posłowi ziemi sochaczewskiej, który zagłosował za nowelizacją ustawy. W czytanym ostatnio przeze mnie wywiadzie, padło zdanie rzucone przez pana posła - Dobry polityk powinien słuchać ludzi. Ludzie mówią KonsTYtucJA.


30 sekund. Na tyle prokurator Piotrowicz wyznaczył czas wypowiedzi posłów opozycji podczas komisji sprawiedliwości. Na tyle chciał ich wysłuchać. Dobry polityk? Odpowiedź pozostawiam pustą...


Julian Tuwim będąc na emigracji rozpoczyna pracę nad poematem Kwiaty Polskie, który zostaje wydany w 1949 roku. To właśnie w nim zamieszcza niezwykle aktualną Modlitwę.Lecz nade wszystko – słowom naszym

zmienionym chytrze przez krętaczy,

jedyność przywróć i prawdziwość:

niech prawo zawsze prawo znaczy,

a sprawiedliwość – sprawiedliwość. 3.7
Oceń
(12 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (21)

wbienkowbienko
+3
20 lipca 2018 Polska jako demokratyczne państwo prawa przestało istnieć. Brakuje już mechanizmów kontrolnych monowładzy partyjnej. Wkroczyliśmy w rok 1984.

"To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać." (2018-07-20 22:25)
mefistomefisto
+1
W dupie to my jesteśmy od 89 roku i do tej pory wchodziliśmy coraz głębiej.Rzeczywiście niektórzy nieźle się urządzili,myślę tu o aparatczykach komunistycznych.Na swoją opinię sądy sobie zapracowały same,kto tam był wie o czym mówię.Co do tej monowładzy to wszystkie kolejne rządy po 89 roku są odpowiedzialne za ten stan.Nie zrobiono nic aby sądy oczyścić,a obecna władza pewnie robi to źle ale jako jedyna próbuje.Sądząc po frekfencji na protestach wydaje mi się że naród to popiera. (2018-07-21 08:42)
robroyrobroy
0
Stefan Kisielewsi mądrym człowiekiem był,swoją drogą Ziobro pyszczy pełną gębą o uzdrowieniu wymiaru sprawiedliwości,i tylko pyszczy.nie wiem czy jest jeszcze kraj na swiecie (Korei Płn. nie liczę) gdzie sędziowie i prokuratorzy są całkowicie bezkarni,za kradzieże,jazdę po pijaku,kuriozalne wyroki? wystarczy być celebrytą (tłumaczę-znani z tego że są znani) jak jedna z glonojadów Godlewskich-jazda po pijaku,rozwalenie słupa -i jest sie bezkarnym,jak ten transformers który znęcał sie nad jakąś dziewczynlką obraża ludzi na ulicy i nic? bo kufa poprawność seksualno pbyczajowa? jak mnie zabiorą prawko za pijactwo to nie mogę zarabiać jako kierowca,jak sędzia kradnie,jeździ po pijaku- dalej sądzi i karze złodzieji i nawalonych kierowców (2018-07-21 08:43)
robroyrobroy
-1
. (2018-07-21 09:28)
dragon36dragon36
-1
bardzo dobrze że ktoś się wreszcie za sądy bierze,afery ,sprawy latami się ciąnące i wyroki znane zanim rozprawa się odbyła,brawo przetrzepać to towarzystwo a dobrze. (2018-07-21 10:15)
robroyrobroy
0
dragon36, Ziobro trzepie to już któryś rok,tylko co trzepie? (2018-07-21 15:42)
RouterRouter
-1
sąd sądem a sprawiedliwośc musi być po naszej stronie........... (2018-07-22 10:17)
wbienkowbienko
0
Ziobro trzepie, dooooobre :) :) :) Trzepie dywany Ziobrowej ;) (2018-07-22 20:50)
zbigsochzbigsoch
-1
Tęsknię za PO to było życie....konstytucja przestrzegana ,sądy demokratyczne .zielona wyspa,wszysykiego w bród PO co to zmieniliśmy?

PS.

Nie bierzcie tego dosłownie (2018-07-23 00:27)
JacekJacek
+5
Dziwi mnie naiwnośc ludzi którzy wierzą, że ta "reforma" sądownictwa robiona jest w celu "dekomunizacji" czy usprawnienia ich działania. Cały demokratyczny świat bije na alarm i krytykuje ten PiSowski skok na sądy, nawet watykańskiL’Osservatore Romano, jedynie u naszych wschodnich sąsiadów panuje na ten temat wymowna cisza. Wszyscy logicznie myślący widzą, że jedyne o co chodzi w tej reformie to obsadzenie sędziowskich stanowisk ludźmi uległemi i posłusznymi jedynie słusznej partii. Narzekaliście że sędziowie byli bezkarną kastą (co jest oczywiście bzdurą wymyśloną przez pisowską propagnadę)? Na to teraz taką bezkraną kastą będą wszyscy członkowie PiS, cała armia Misiewiczów, spróbujcie teraz z którymś z nich dochodzić sprawiedliwości w sądzie. Powodzenia.

Jak bardzo naiwnym trzeba być żeby wierzyć, że w "reformie" sądownictwa której twarzą i mózgiem jest komunistyczny prokurator, członek PZPR od 1978 do samego jej końca w 1989r. chodzi o dekomunizację? I to ten człowiek, który w stanie wojennym oskarżał opozycjonistów teraz daje negatywną opinię sędziemu Sądu Najwyższego Stnisławowi Zabłockiemu, który za komuny bronił opozycjonistów a wlatach 90-tych był obrońcą w rehabilitacyjnym procesie rotmistrza Pileckiego. Faktycznie "dekomunizacja" pełną gębą :D (2018-07-23 14:04)
wbienkowbienko
0
To "gęba" czy "pupa" gombrowiczowska?

Jedno jest pewne nie wykształciło jej społeczeństwo tylko partia. (2018-07-23 23:09)
kacperskyykacperskyy
+4
to że wracam do systemu totalitarnego bardzo dobrze widać w działaniach policji - w tym miejscu chce podkreslic ze oni wykonuja tylko rozkazy i wielu jest wkr.. ta sytuacja ze do policji znów wkrada sie polityka z butami. W tej chwili maja rozkazy karania za wszystko, masz szukac paragrafów bez względu na to co zrobiłeś a paragraf jak wiemy zawsze sie znajdzie. napisałes PZPR - piszą papiery na propagowania ustroju zbrodniczego, przyczepisz sie do drzewa w puszczy - za zaklócanie miru domowego, za filowanie funkcjonarujsza na słuzbie, który jest osoba publiczną w publicznym miejscu muszą pisać papiery za upublicznianie wizerunku.... wiedzą ze to bzdury i wstyd im to robic ale zobaczcie do czego wracamy... sejm odgrodzony płotem, orszaki policji chronią partię, zaczynają się represje.. teraz jeszcze prokuratorzy odrzucają takie wnioski ale za chwile... za monent... ten co zagrafitował drzwi w kolorze PZPR pojdzie siedziec.... ten co protestuje pod sejmem pojdzie siedziec.. (2018-07-25 08:39)
max-tonmax-ton
-6
Co za bzdety, to jest cd efektu n Nocnej Zmiany Tuska że polityka ma wpływ na sadownictwo, sady były sterowane i podległe Po a teraz rządzi PIS i będa pod wpływami pisu, jak sie zdrajcom lemingom nie podoba to niech stad wyjadą (2018-07-25 15:07)
ShitmonsterShitmonster
-6
idźcie pośpiewać z nimi

https://youtube.com/watch?time_continue=65&v=h8fmDTWI_HHue hue hue hue (2018-07-25 18:41)
JacekJacek
+3
Nocna zmiana? Zdaje się, że to akurat jest ulubiona pora przepychania ustaw nizgodnych z konstytucją przez PiS.

Lemingi? To już nie modne ;) teraz na czasie są "świry" i "lewackie bydło" na nazywanie opozycji nie zgdzającej się na demolkę państwa prawa. max-ton musisz nadrobić zaległości w lekturze pisowskiej propagandy. (2018-07-26 08:22)
JacekJacek
+3
Po wczorajszym wyroku Trybunału Sprawiedliwości EU to już chyba tylko Rosja i Białoruś będzie uznawać nasze sądownictwo za "niezawisłe"

Irlandczycy bali się wydać Polsce podejrzanego o przemyt. Unijny trybunał przyznał im rację (2018-07-26 08:32)
max-tonmax-ton
-5
Co za bzdety, to jest cd efektu n Nocnej Zmiany Tuska że polityka ma wpływ na sadownictwo, sady były sterowane i podległe Po a teraz rządzi PIS i będa pod wpływami pisu, jak sie zdrajcom lemingom nie podoba to niech stad wyjadą (2018-07-27 00:10)
petersipetersi
+3
max-ton, widze że dalej nam tu serwujesz cytaty z PiSowskiej propagandy... jak zdarta płyta... Zdrajcami to są ci którzy łamia konstytucję na którą wcześniej przysięgali... (2018-07-27 08:09)
JacekJacek
+3
max-ton, mógłbyś spróbować wytłumaczyć własnymi słowami kogo masz na myśli pisząc "nocna zmiana" i "lemingi"?

Bo mi, tak jak już wyżej to opisałem wraz z ilustracją, z nocną zmianą to kojarzy się PiS a lemingów to mi przypominają jego zwolennicy.

A tutaj filmik jak notariusz zwany prezydentem przsięgał strzec konstytucji którą teraz łamie

https://youtu.be/I0hLLGek3A0 (2018-07-27 09:55)
Obywatel85Obywatel85
-5
Ahh to nasze Sochaczewskie lewactwo ;-) wystarczy jeden artykuł działający na was jak g na muchy i w mgnieniu oka zlatujecie się wszysyscy w jednym miejscu hehe.

ps: Pani ,,redaktor,, z tych tęczowych ??? (2018-07-27 10:30)
JacekJacek
+1
Typowe prawackie zachowanie: jeśli brak merytorycznych argumentów to trzeba zastąpić to wyzwiskami. Poniżej coś ze skarbnicy mowy prawicowej (2018-07-27 11:05)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy