Czego brakuje w naszym mieście - pytamy o Sochaczew

Czego brakuje w naszym mieście?
W poprzednim numerze zamieściliśmy odpowiedzi na pytanie: „Czego można naszemu miastu pozazdrościć?”. Ankietowani odpowiadali różnie, od obwodnicy poprzez zabytki, skończywszy na panu Biernackim. Czego my zazdrościmy innym miastom? Czego brakuje naszemu?

- Czystości
Stan środowiska naturalnego jest w stanie fatalnym. Zalew Boryszewski oraz rzeki: Bzura, Utrata i Pisia są zanieczyszczone, ludzie podłączają się do kanalizacji deszczowej i do rzek wpływają ścieki. Niestety stan rzeki Bzury w obszarze miasta jeszcze bardziej się pogarsza zarówno po stronie wskaźników fizyko-chemicznych, jak i pod względem stanu bakteriologicznego. Z istniejącej sieci kanalizacji korzysta tylko 50% mieszkańców.

- Pubu i dyskoteki
Tak odpowiadała młodzież. Aby się pobawić, trzeba jechać albo do okolicznych wsi na zabawy, albo do innych miast, bo w naszym, niestety, ale nie ma nawet jednego pubu, gdzie można potańczyć.

- Mc Donalds’a
Popularna amerykańska sieć restauracji Mc Donald’s w Polsce cieszy się dużą popularnością. Sochaczew ma liczną grupę zwolenników fast foodów. Już od lat punktem sochaczewskich wycieczek szkolnych jest obiad w Mc Donald’sie i zestaw z zabawką. Żyrardowska restauracja dzięki naszym wielbicielom hamburgerów na pewno ma większy utarg.

- Dobrego kina
Mamy kino w Chodakowie. Filmy pojawiają się w miarę aktualnie, hity kinowe z niewielkim opóźnieniem. Reszta pozostawia wiele do życzenia, począwszy od nagłośnienia, a skończywszy na wygodzie, siedzenia są stare i twarde. Ceny za bilety są takie same, jak w warszawskich kinach, standard natomiast bez porównania na niekorzyść naszego kina.

- Ładnych budynków przy ulicy reprezentującej Sochaczew
Gdy wjeżdżamy ul. Warszawską do Sochaczewa, miasto przypomina „czarną dziurę”. Pierwsze kamienice w sercu miasta są szare, stare, z powybijanymi szybami.

- Elementów ożywiających
Brak w Sochaczewie instytucji, której głównym zadaniem byłaby promocja turystyczna miasta. Brak rynku, który pełniłby funkcje serca miasta w którym kwitłoby życie kulturalne i towarzyskie miasta.

- Spokoju
Spokoju w mieście według jednych można nam pozazdrościć (tak napisaliśmy w poprzednim numerze), innym go brakuje. Wydaje mi się, że jest to subiektywne zdanie jednostek, zależne od prywatnych przeżyć i odczuć.

- Porządnych, utwardzonych dróg na obrzeżach miasta
W Malesinie, na Zatorzu, w Chodakowie.


- Pracy
Często mieszkańcy poszukują pracy w stolicy. Ofert w Urzędzie Pracy jest niewiele, a zarejestrowanych z miasta i powiatu bardzo dużo.

- Kawiarni w Chodakowie
„Od ponad 50-ciu lat jestem mieszkańcem Chodakowa. Kiedyś za świetności “Chemitexu” dzielnica ta tętniła życiem. Dziś nie ma gdzie spędzić czasu wieczorem. Było dużo kawiarni, restauracji. Dziś nie ma nic. Kompletna pustka na mapie Sochaczewa”.

- Dobrego centrum handlowego
- Lodowiska
- Sieci supermarketów
- Deptaku
- Nowych inwestycji
- Sponsorów
- Lotniska
- Imprez kulturalnych
- Porządnej hali sportowej


W następnym numerze najmilsze miejsca w Sochaczewie, czyli gdzie sochaczewianie najczęściej spędzają wolny czas.
Ewa G.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy