Czego nie wiecie o pracownikach oświaty

/ 4 komentarzy / 14 zdjęć
Zdjęcia i foto: Czego nie wiecie o pracownikach oświaty Wystawy, projekty sochaczew
+9

Ano tego, że to ludzie z pasją nie tylko do uczenia czy oświaty we wszelkich innych formach. Bardzo często są to osoby, które prywatnie robią niezwykle ciekawe rzeczy. Jak ciekawe? Zobaczyć można na wystawie rękodzieła w wykonaniu pracowników oświaty sochaczewskich placówek, którą otworzono w minioną niedzielę w Kramnicach Miejskich. 


Są zatem i hafty krzyżykowe, i filcowa biżuteria, i papierowe motyle, i origami,  i obrazy, i przedmioty zdobione techniką decoupage, i rzeźby, i modele statków. Niektóre z wystawionych dzieł są naprawdę świetne i wiele mówią o osobowości tworzącego. Bo jednak trzeba mieć w sobie pewną wrażliwość, by tworzyć. I cierpliwość, bo proces tworzenia trwa i nie da się poszczególnych jego etapów przeskoczyć. 


Na pomysł wystawy wpadła Dyrektor Klubu Nauczyciela w Sochaczewie - Teresa Kłujszo, a jej kuratorem została Krystyna Bogdańska. Pomysł wydał mi się bardzo interesujący, bo wydobył na światło dzienne prace, których część na pewno zalega w domach twórców* i nie trafiłaby do szerszego grona odbiorców w żadnym innym wypadku. A tworzących jest bardzo wielu -  aż dwudziestu siedmiu. 


Kto zatem ciekawy, jak szkoła inspiruje belfrów po lekcjach, niech uda się na tę wystawę. Otworzył ją oficjalnie burmistrz Piotr Osiecki, a imprezę umilił śpiewem i gitarą (to była kapitalna lista przebojów dla oldboyów, do których i ja się już zaliczam) Andrzej Kopa. Ba, nawet wiceburmistrz znowu śpiewał. Bardzo ładnie zresztą.

*Wiem, co mówię, bo jedną ze współautorek wystawy jest moja Mama (tak, tak, uprawiam prywatę na blogu, ale to w końcu...mój blog), której dzieła piętrzą się po całym mieszkaniu Rodziców.

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

HugoHugo
0
O ile pamiętam Kasiu to jest bodajże już, aż trzecia wystawa Twórczości Nauczycieli, pierwsza i druga wystawa miała miejsce w znanym Klubie Nauczyciela:) ... ta w innej przestrzeni miejskiej. jest dokumentacja w archiwum. Pozdrawiam. (2014-10-15 17:57)
gajgaj
0
Ciekawe :)
Chciałem umieścić komentarz pod jednym ze zdjęć i nie daje rady :(
A ta rzeźba jest naprawdę fajna. Inne rękodzieła zresztą też. :) (2014-10-15 21:42)
ciacho1ciacho1
0
A czemu miał służyć obecność Osieckiego . Czy znów chodzi o wybory , to już nie smaczne. Człowiek od przecinania i nie tylko wstęg. (2014-10-15 22:56)
bandarbandar
0
No nie! Ciacho! Daj spokój. Dobry, potrzebny tekst o ważnym wydarzeniu.. Dobre zdjęcia. Piękne prace.
Proszę bez takich wstawek. Ci ludzie to pasjonaci. Utalentowani, z misją. No i najważniejsze: pasją zarażają innych, uczą jak się realizować. (2014-10-15 23:02)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy