Czekamy na wnioski o nagrody

Jeszcze przez dwa tygodnie sochaczewskie jednostki kultury, stowarzyszenia zajmujące się promocją szeroko rozumianej kultury, chóry, zespoły taneczne i wokalne, ale także nigdzie nie zrzeszeni twórcy mogą składać wnioski o przyznanie dorocznej nagrody lub wyróżnienia Burmistrza Miasta Sochaczew za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Na wyróżnienia mogą liczyć animatorzy kultury, instruktorzy, malarze, poeci, tancerze, wokaliści, ale też zbiorowo zespoły, instytucje czy stowarzyszenia podejmujące twórcze inicjatywy.

- W ostatnich dniach rozesłaliśmy do podległych nam jednostek oraz do organizacji pozarządowych szczegółowe informacje na temat warunków i trybu przyznawania dorocznych nagród. Prosiliśmy i nadal zwracamy się z apelem o zgłaszanie kandydatów do nagród. Nie chcemy, by ktoś został pominięty, niedoceniony. Gala podsumowująca rok w sochaczewskiej kulturze, to ma być święto całego środowiska ludzi zajmujących się nią zawodowo, ale też amatorsko mówi Agata Kalińska kierownik Referatu Kultury, Sportu i Organizacji Pozarządowych UM.

Kilkanaście dni temu Rada Miasta określiła na nowo warunki i tryb przyznawania dorocznych nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury (poniżej pełna treść uchwały oraz wzór wniosku). Wypełnione formularze należy przynieść lub przesłać do Urzędu Miejskiego najpóźniej do 30 listopada. Czyste wzory formularzy dostępne są także w Biurze Obsługi Klienta na parterze UM.

Po 30 listopada wszystkie wnioski przeanalizuje Komisja w składzie: wiceburmistrz Marek Fergiński, Szef Komisji Kultury, Sportu i Promocji RM Sławomir Dorywalski, Naczelnik Wydziału Promocji i Aktywizacji Robert Małolepszy, Pełnomocnik ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Agata Kalińska. Komisja przedstawi burmistrzowi listę animatorów, którzy jej zdaniem powinni otrzymać nagrodę pieniężną lub wyróżnienie, a także zaproponuje wysokość nagród.

Podsumowanie wydarzeń kulturalnych kończącego się roku nastąpi 13 grudnia, o godz. 17.00, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury Chopina 101. 

 

Nagrody z dziedziny kultury.doc

wniosek o przyznanie nagrody KULTURA.doc

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy