CZTERDZIESTY PIERWSZY

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto:   CZTERDZIESTY PIERWSZY Film, fotografia sochaczew

22 października ,w sobotę o godz.17.00 w Sochaczewskim Klubie Filmowym zaprezentujemy klasyczny radziecki melodramat wojenny pt.: CZTERDZIESTY PIERWSZY w reż.: Grigorija Czuchraja z 1956 roku.


Trwa rewolucja.Fanatyczna czerwonoarmistka Mariuta (Izolda Izwickaja) niejako wbrew sobie zakochuje się we wrogu - "białym" - poruczniku ( Oleg Striżenow). Przez jakiś czas wydaje się, że miłość jest silniejsza niż nienawiść. Porucznik wydaje się, że nie jest demonem zła ani kimś godnym pogardy. Mariuta otrzymuje nowe zadanie: ma odtransportować cennego więźnia do sztabu "czerwonych". Na morzu Uralskim konwój trafia na burzę: toną wszyscy z wyjątkiem dziewczyny i jej więźnia.Uratowani wkrótce trafiają na bezludną wyspę...


Ekranizacja powieści Borysa Ławrieniewa  z 1927 r. stworzona przez Czuchraja ,mimo upływu wielu lat i pewnych ideologicznych niuansów, to nadal dzieło pełne jakiegoś uwodzicielskiego lirycznego nastroju,znakomitych ujęć kamery,które przywodzą na myśl rosyjskie malarstwo z przełomu wieków.Postacie i dziś mogą zauroczyć psychologiczną prawdą i wielką siłą emocji.


Serdecznie zapraszamy. Film trwa 90 min. Wstęp wolny.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy