Zaloguj się do konta

Czterogodzinny koncert na czterdziestolecie

Urząd Miasta w Sochaczewie
2014-06-03
Koncerty i muzyka

Miniony weekend obfitował w ważne wydarzenia nie tylko otwarto dwa nowe place zabaw i odbył się miejski Dzień Dziecka, ale krągłą 40 rocznicę istnienia świętowała Państwowa Szkoła Muzyczna. 

W jej murach, w piątek, 30 maja, odbył się czterogodzinny (!) Koncert Jubileuszowy stanowiący przegląd dorobku artystycznego szkoły. Stąd na scenie m.in. pianiści, skrzypaczki, akordeoniści, puzoniści, orkiestra kameralna, chóry dziecięcy i młodzieżowy. Przypomniano, że placówka kształci obecnie około 300 dzieci, rocznie organizuje kilkanaście - cenionych w kraju i poza granicami - przeglądów i festiwali, doczekała się rozbudowy i planuje kolejną. 

Goście obejrzeli film o PSM, zjedli okolicznościowy tort, a przy wyjściu otrzymali specjalny prezent dwupłytowy album CD nagrany przez uczniów placówki, oraz monografię szkoły. 

PSM odebrała dziesiątki gratulacji i życzeń dalszego pomyślnego rozwoju, nauczyciele wysłuchali wielu ciepłych słów i podziękowań za współpracę, uwrażliwianie dzieci i młodzieży. Szkoła Muzyczna otrzymała od Marszałka Województwa Mazowieckiego medal PRO MAZOVIA przyznawany osobom lub instytucjom, które całokształtem swej działalności zawodowej i społecznej wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza. 

Było uroczyście i z klasą, choć nie zabrakło też luźniejszych akcentów. W programie koncertu znalazły się m.in. utwory z filmowych hitów, połączone chóry zaśpiewały motyw z serialu Czterdziestolatek, a na koniec goście usłyszeli pieśń na cześć Joasi, czyli dyrektor PSM Joanny Niewiadomskiej Kocik. Na koncercie samorząd miejski reprezentowali Przewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Gonta i wiceburmistrz Marek Fergiński. 

D.Wachowski

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/urzad.miejski.w.sochaczewie

Kilka filmów z koncertu: https://www.youtube.com/user/UMsochaczew

Czytaj więcej


e-Sochaczew Top 5

Sprawy urzędowo-administracyjne3

Urząd Miejski - jest szansa na nowy wygląd budynku

Rekreacja1

Panie to młody pies jest, nie gryzie

Wypadki

Zderzenie ciężarówki z osobówką w Paprotni

Sprawy urzędowo-administracyjne

Sanepid Sochaczew: Czwarta śmiertelna ofiara zakażenia

Sprawy urzędowo-administracyjne

Uwaga! Przerwa w dostawie wody