Zaloguj się do konta

Cztery medale dla powiatu sochaczewskiego

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie
2013-05-06
Promocja regionu
26 kwietnia w Kamionie odbyły się XV Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, które zgromadziły 1000 najlepszych zawodników z Mazowsza - wyłonionych w eliminacjach międzypowiatowych biegów przełajowych szkół podstawowych i gimnazjów.

Ceremonię otwarcia rozpoczął prowadzący imprezę dyrektor Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Marcin Podsędek. Były powitania od radnego sejmiku mazowieckiego Adama Orlińskiego reprezentującego marszałka Adama Struzika - honorowego patrona imprezy. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali wspólnie starosta sochaczewski Tadeusz Koryś wraz z gospodarzem gminy Młodzieszyn wójt Joanną Szymańską. Poczet sztandarowy w składzie: Dagmara Cybulska, Natalia Grefkowicz i Bartosz Lusztak wciągnął na maszt flagę Szkolnego Związku Sportowego, po czym nastąpiła część oficjalna, czyli biegi przełajowe szkół podstawowych i gimnazjów dziewcząt i chłopców oraz dekoracje zwycięzców. W każdym biegu startowało po 12 zawodników z 8 rejonów. Każdy rejon reprezentowała ekipa składająca się z 12 osób w 10 biegach. Ogromny sukces odniosła reprezentacja naszego powiatu zdobywając aż cztery medale - jeden złoty, dwa srebrne oraz brązowy. W kategorii szkół gimnazjalnych klas I dziewcząt złoty medal zdobyła Dagmara Cybulska z Gimnazjum nr 2 w Sochaczewie a srebro zgarnęła jej siostra Klaudia.

W biegu klas I chłopców na 1500 m srebrny medal wywalczył Adam Kajdas z Gimnazjum Powiatowego przy ZSO w Sochaczewie. W kategorii dziewcząt klas III gimnazjum na 1000 m brązowy medal uzyskała ubiegłoroczna mistrzyni Mazowsza oraz makroregionu Natalia Grefkowicz z Gimnazjum w Kozłowie Biskupim. Dodatkowo triumfatorka biegu na 1000 m klas I gimnazjów Dagmara Cybulska otrzymała puchar imienia Krzysztofa Piwowarczyka ufundowany przez dyrektora Szkoły Podstawowej w Kamionie Marka Kujawę.
Pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody najlepszym zwycięzcom wręczali samorządowcy oraz sympatycy sportu. Wśród gości, którzy przybyli na zawody była Iwona Lewandowska matka znanego piłkarza Roberta Lewandowskiego, który jako uczeń gimnazjum w Lesznie wygrywał dwukrotnie biegi przełajowe w Kamionie. Zmagania uczniów komentował Sylwester Rożdżestwieński.

Organizatorem imprezy był: Szkolny Związek Sportowy Warszawy i Województwa Mazowieckiego, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Sochaczewie, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Urząd Gminy Młodzieszyn oraz przedstawiciele rejonu Sochaczew.

WYNIKI:
SP klasa V dziewczęta – 800 m
1. Julia Mikucka SP Węgrów
SP klasa VI dziewczęta – 800 m
1. Julia Maksymiuk SP nr 11 Siedlce
SP klasa V chłopcy – 1000 m
1. Piotr Osial SP nr 1 Sokołów Podlaski
SP klasa VI chłopcy – 1000 m
1. Mateusz Podwysocki SP nr 2 Zielonka
Gim klasa I dziewczęta – 1000 m
1. Dagmara Cybulska Gim nr 2 Sochaczew
2. Klaudia Cybulska Gim nr 2 Sochaczew
7. Aleksandra Wiśniewska Gim Kozłów Biskupi
Gim klasa II dziewczęta – 1000 m
1. Aleksandra Gruz Gim Nowa Wieś
Gim klasa III dziewczęta – 1000 m
1. Zuzanna Pyszel Gim Mińsk Mazowiecki
3. Natalia Grefkowicz Gim Kozłów Biskupi
Gim klasa I chłopcy – 1500 m
1. Stefan Bałdyga Gim Myszyniec
2. Adam Kajdas Gim Powiatowe Sochaczew
Gim klasa II chłopcy – 1500 m
1. Mateusz Dębski Gim nr 2 Radom
Gim klasa III chłopcy – 1500 m
1. Daniel Żochowski Gim nr 35 Warszawa

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc