Cztery to minimum

/ 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: Cztery to minimum Piłka nożna sochaczew
+5

W swoim trzecim, ligowym meczu rundy rewanżowej piłkarze Bzury po raz drugi strzelili rywalom cztery gole. Pierwszego już w drugiej minucie zaaplikował rywalom Adrian Tomczyk. Chwilę później do kolegi na listę strzelców mógł dołączyć Jan Wierzbicki … niestety z kilku metrów nie trafił do pustej bramki. To też sztuka nie lada.

Kolejne minuty, to przewaga gospodarzy przerywana pojedynczymi atakami gości. Sprawiały one trochę problemów szykom obronnym zwłaszcza po stałych fragmentach gry. Konto bramkarza Michała Kowalskiego pozostało jednak puste.

Co innego w przypadku golkipera Wisły, którego po raz drugi pokonał Jarosław Stencel. Pomimo wpuszczonych goli nie mógł on mieć pretensji do siebie. Zawodzili jego koledzy z obrony. Dopuścili oni jeszcze przed przerwą do kilku sytuacji, z których powinny paść kolejne gole. Padł tylko jeden, którego strzelcem był Wierzbicki. Blisko pokonania bramkarza gości był Sebastian Strzelczyk. Trafił piłką w poprzeczkę.

Po przerwie tempo gry spadło. Bzura pilnowała wyniku, a rywale nie potrafili wiele zdziałać żeby go zmienić na swoją korzyść. Wynik ustalił Jan Wierzbicki, który wykonał jedną z kilku okazji stworzonych przez naszych piłkarzy w drugiej połowie. 4:0 to najniższy wymiar kary. Spokojnie na chodakowskim stadionie goli mogło paść co najmniej dwa razy tyle.

Nie ma co jednak narzekać. Bzura wygrała i niech w kolejnych meczach strzela rywalom po cztery gole, a jubileusz będzie bardzo radosny.

Bzura Chodaków – Wisła Główina-Sobowo 4:0 (3:0)

gole: Jan Wierzbicki (2), Adrian Tomczyk, Jarosław Stencel

skład: M. Kowalski – Żółtowski (Kobierecki), Kawczyński, Krawczak (Siejka), Stypuła, Wierzbicki (Wojciechowski), Tomczyk (Krzysztof Kacprzak), Jeznach, Strzelczyk (Karczewski), Stencel, Kacprzak (J. Kowalski)