Czwarty sezon zakończony

/ 12 zdjęć
Zdjęcia i foto: Czwarty sezon zakończony Imprezy cykliczne sochaczew
+7

Wystawą obrazów Stanisława “Westa” Werle zakończył się czwarty sezon “Ze Sztuką Spotkań” w Jezioranach. Można było bezpośrednio porozmawiać z ciekawym artystą dowiadując się historii powstania poszczególnych dzieł sztuki. Artysta zaprezentował ponad trzydzieści obrazów, które można pogrupować w kilka tematycznych cykli. Na wystawie znalazły się: „zwierzęta egzotyczne”, „konie” (wywarły największe wrażenie na oglądających), „taniec” (oprócz klasyki pojawiły się obrazy z tańcem nowoczesnym) oraz portrety znanych muzyków.

Niestety kulturożercy będą musieli aż do września poczekać na kolejne artystyczne wydarzenie w Gospodarstwie Agroturystycznym Jeziorany.

Do tej pory w mających charakter spotkań towarzyskich przy kawie i pysznych ciastach wzięli udział malarze, fotograficy, rękodzielnicy, poeci oraz literaci. Na scenie pojawiło się także wielu muzyków z Władysławem “Gudonisem” Komendarkiem na czele.

Podczas trzydziestu już spotkań doszło do wielu niespodzianek gdyż każda impreza nie ma ściśle określonych ram I każdy z uczestników może pochwalić się swoimi talentami.

Celem spotkań jest prezentacja dokonań naszych lokalnych artystów ale w Jezioranach pojawiły się też osoby między innymi z Warszawy oraz Żyrardowa.

Teraz okres wakacyjny, a po nim kolejny – już piąty, jubileuszowy sezon “Ze Sztuką Spotkań” w Jazioranach czyli prawdopodobnie najstarszej, cyklicznej imprezy kulturalnej organizowane przez prywatne osoby bez choćby najmniejszego zaangażowania środków publicznych.

Można? Jak się tylko chce … jak widać można.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy