Czy jesteś za rozszerzeniem Strefy Płatnego Parkowania w centrum Sochaczewa? SONDA

/ 22 komentarzy
Zdjęcia i foto: Czy jesteś za rozszerzeniem Strefy Płatnego Parkowania w centrum Sochaczewa? SONDA Komunikacja publiczna sochaczew

Mija rok od uruchomienia Strefy Płatnego Parkowania wokół pl. Obrońców Sochaczewa (jeszcze niedawno pl. Armii Ludowej) i przez ten czas nasza pierwsza SPP zyskała wielu entuzjastów, choć głosów krytyki też nie brak. Zadowoleni są zwłaszcza ci, którzy przyjeżdżają w tę okolicę na chwilę: wstąpić na pocztę, do jednego z okolicznych banków, załatwić coś w Urzędzie Miasta. Zadowolenie wynika z dwóch faktów: dostępności miejsc parkingowych i braku opłaty za pierwsze pół godziny postoju. Entuzjaści tego rozwiązania uważają, że Strefa Płatnego Parkowania powinna objąć również inne ulice centrum Sochaczewa.

 

Strefa Płatnego Parkowania w całym centrum Sochaczewa to kierunek, w jakim zmierzał jeszcze poprzedni burmistrz naszego miasta i jego rada. W 2009 roku podjęto uchwałę, która przesądzić miała utworzenie SPP na takich ulicach, jak: Narutowicza, Żeromskiego, Pokoju, Polna, Batorego, Wąska, Senatorska i pl. Św. Dominika. W czerwcu 2015 roku jednak obecny burmistrz i rada uchwałę anulowali, ograniczając SPP wyłącznie do ulic okalających pl. Obrońców Sochaczewa: Wąskiej, Reymonta, 1. Maja i Stanisława Kordona Janickiego. Jednocześnie jednak burmistrz zapowiedział, że będzie się funkcjonowaniu nowo utworzonej SPP przyglądał, a wyciągnięte z czasem wnioski pozwolą podjąć decyzję co do ewentualnego rozszerzenia strefy na inne ulice w centrum.

 

Dziś, po roku od uruchomienia strefy wokół pl. Obrońców Sochaczewa, wiemy, że jest spory nacisk części mieszkańców o jej rozszerzenie zwłaszcza o takie ulice, jak Pokoju, Żeromskiego, Senatorska, Narutowicza, gdzie w dni targowe, ale i na co dzień, panuje istny samochodowy horror. Ciekawi jesteśmy, co o tej sprawie myślą nasi czytelnicy. Zachęcamy do wzięcia udziału w sondzie i do dyskusji.

 

Czy jesteś za rozszerzeniem Strefy Płatnego Parkowania w centrum Sochaczewa? SONDA

 • Zdecydowanie tak
  54.93%

 • Tylko o niektóre ulice
  25.35%

 • Zdecydowanie nie
  19.72%

 • Nie wiem
  0%4.2
Oceń
(5 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (22)

robroyrobroy
+2
na Pokoju straszy pustką parking po Biedronce (nie można się dogadać żeby chociaż handlarze odstawili tam samochody udostępniając klientom miejsca przy targowicy?),zabrano kawał placu przy urzędzie miasta na 1-go Maja(właściciel miał prawo) ,ograniczy się parkingi bezpłatne wyganiając przyjeżdżających w sprawach do urzędów na obrzeża miasta,no ale biznes jest biznes,ludzie zaczną wkładać złotówki do parkomatów,byle nie za drogo (2016-04-26 18:47)
użytkownik22316użytkownik22316
+2
Może jakiś mądrala powie ile miasto zarobiło na parkingu? albo ile dołożyło? (2016-04-26 20:15)
stalabstalab
+1
No właśnie może kupcy z targowicy parkowali w końcu na pustym parkingu przy biedronce, natomiast parkomaty powinny stać na pokoju aby klient mógł zrobić zakupy i lepiej byłoby dla kupców. Często korzystam z parkowania na 1 maja i jestem b, zadowolona. Załatwiam sprawę w ciągu 10 min. i odjeżdżam zawsze znajdę miejsce wolne ( kiedyś to było niemożliwe), Jestem jak najbardziej za parkometrami na Pokoju:))) (2016-04-26 20:55)
GrabiecGrabiec
0
rob podaj algorytm jak w tym edytorze wprowadzać zdjęcia. (2016-04-26 21:11)
KIJSKIJS
-1
Zdecydowanie tak. Świetne rozwiązanie dla klientów. (2016-04-26 21:29)
robroyrobroy
0
@Grabiec-masz wiadomość na poczcie forum (2016-04-27 05:43)
zborazbora
-3
Drodzy Państwo,
niezmiernie cieszy mnie poparcie dla rozszerzenia strefy płatnego parkowania wynikające z powyższej sondy. Kilkakrotnie podnosiłam na sesjach Rady Miasta taką potrzebę dla ulicy Pokoju. Problemem w tym rejonie są duże, dostawcze samochody sprzedawców z targowiska miejskiego, blokujące na wiele godzin miejsca parkingowe. Jest to kwestia szczególnie ważna dla mieszkańców centrum Sochaczewa, którzy w dni targowe obserwują setki samochodów na osiedlowych parkingach i poboczach dróg.

Jak dowiedziałam się od naczelnika Wydziału Infrastruktury Miejskiej, parking byłej "Biedronki" to teren prywatny.

MZ (2016-04-27 12:04)
SzczawiuSzczawiu
+1
Parking byłej Biedronki na Pokoju to oczywiście teren prywatny. Biedronka wynajęła go na długi czas i zamieniono ją na GramMarket. Skoro Biedronka za to płaci a nie ma Biedronki to czemu miałaby otwierać parking? :)

Przy okazji Pani zboro może poruszyłaby Pani na sesji Rady Miejskiej sprawę nielegalnego pobierania przez miasto opłat za obecną "strefę płatnego parkowania". Nielegalnego ze względu na brak prawidłowego, niezgodnego z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 14 lutego 2014 r., oznakowania tejże strefy. We wspomnianym rozporządzeniu Minister nakazuje by miejsce postojowe było oznakowane nie tylko znakami pionowym D-44 jak w tej chwili ale także znakami poziomymi P-18 "stanowisko postojowe" lub P-19 "linia wyznaczająca pas postojowy". Brak znaków poziomych czyni tę strefę bezpłatną i tylko na szczęście dla miasta mało kto o tym wie, więc ludzie płacą, choć podejrzewam, że większość jednak stoi tam do 30 minut i tylko papierki pobierają, za które płaci miasto. (2016-04-27 15:47)
robroyrobroy
0
@Szczawiu,jak już pisałem tak kończy się sprzedaż terenów po te super-hipermarkety,zwinąć interes a zapłacono grosze za teren,jeszcze drogę z tyłu powinni zablokować (Biedronka),,miejsca obok marketów powinny być UŻYCZONE na czas działalności,zamkną Tesco,Carefoura i Kauflanda i mają kawał pola w centrum miasta do sprzedania?koszty im się zwrócą ! nie powinni sprzedawać terenów okołosklepowych (za grosze),kończysz działalność-plac wraca do miasta,i to by było na tyle (2016-04-27 16:05)
robroyrobroy
+1
tak moze nie całkiem na temat,u nas pewnie jest bardzo podobnie (2016-04-27 16:22)
mefistomefisto
-2
Kiedyś byłem przeciwny strefie płatnego parkowania.Teraz uważam że to jednak dobry pomysł,który powinien być rozszerzony na kolejne ulice.Dodatkowo należy puścić w miasto policjantów i lawety żeby karały tych co źle parkują i wywozili ich samochody. (2016-04-27 17:51)
zbigniew15zbigniew15
-1
Strefa płatnego parkowania powinna być przed dworcem PKP. Wioząc kogoś do pociągu i dźwigając komuś bagaż nie ma miejsca, by na kilkanaście minut postawić pojazd przed dworcem. Mały parking jest zajęty przez praktycznie cały dzień przez te same samochody. (2016-04-27 18:53)
SzczawiuSzczawiu
+1
taaaaaa najlepiej całe miasto niech będzie płatne. zbigniew15 masz przecież genialny parking P+R koło wieży ciśnień :) Te 8 chyba miesc jest zajmowane przez tych, którzy codziennie dojeżdżają do pracy i są pierwsi na PKP jak mniemam już od 4 rano. Ja jestem 7:30 i miejsce mam dopieo pod wiaduktem. Od lat mówi sie o takim miejscu dla tych co na chwilę, odprowadzić czy po kogoś podjadą. Miast zrobić takie miejsca to zrobili parking kilkaset metrów od dworca i jeszcze brakuje by zrobili miejsca płatne przy samu=ym dworcu :)
Zróbcie wszystko płatne nalepiej. Panie burmistrzu wytnij pan więcej drzew i rób płatne miejsca parkingowe. (2016-04-27 23:17)
niezaleznyniezalezny
+2
Popieram Cię Panie Szczawiu ! nie dość że dojeżdżają ludzie do pracy, tracą czas, zdrowie i pieniądze to jeszcze zróbcie im płatne miejsca parkingowe, tak złośliwie bo przecież dla ludzi to nie jest ale raczej przeciw nim. Nie dość że w halach zarabiają gówniane pieniądze, jadą o 4.00 a wracają o 20.00 to jeszcze każcie im płacić. Niektórym od nadmiaru tym tzw. nowobogackim się w dupach przewraca. Żal czytać takie wpisy jak wpis przeciw ludziom Pana "zbigniew15". Włodarze miasta niech pomyślą deko o mieszkańcach, a nie o tym by sprzedawać intratnych miejsc za złotówkę. Milej nocki !
(2016-04-27 23:43)
AjakosAjakos
+2
Ta w mordę, w imię porządku dajcie sobie założyć strefy płatnego parkowania w całym mieście. Ci co teraz popierają strefę parkowania wcześniej burzyli się, że parking przed szpitalem jest platny.
Sochaczewski ciemnogrod nie zna granic.
zbigniew15 takiego głupiego pomysłu jak twoj to juz dawno tu nikt nie wrzucił

SOCHACZEW STAN UMYSLU!!! (2016-04-28 08:09)
dragon36dragon36
+2
oczywiście wszystkie miejsca płatne uliczki osiedlowe,zatrudnic jeszcze ze stu urzednikow do ratusza podnieść podatki woda scieki smieci ludzie niech jeżdza po 100 km do pracy,lans wlodarzy zalecany ,modły itd.............ddziwie się że jeszcze taczki nie stoją pod ratuszem..................... (2016-04-28 09:10)
niezaleznyniezalezny
+1
Pani "zbora" lub ładniej jest Pani Madziu szanowna nasza Pani Radna, bardzo bym prosił o większe zainteresowanie się swoim okręgiem z którego Pani startowała (a głosowałem na Panią widząc w Pani nadzieję i wierząc w rzetelność, charyzmę i uczciwość które za pewne odziedziczyła Pani po swoich rodzicach których znam osobiście od wielu lat). Byłem u Pana wice, naszego sąsiada przez ulicę i bardzo grzecznego naczelnika w sprawie min. chodniczka znajdującego się na działce miejskiej (ok 110 m2), a znajdującego się pomiędzy wspólnotami i vis a vis przedszkola "Wesołe tuptusie" (w budynku gdzie jest przychodnia "Mój L..", biblioteka pedagogiczna na Żeromskiego). Dlaczego tam byłem ? W zimie na własne oczy widziałem jak starsza Pani "glebowała" , było ślisko i są tam straszne nierówności. Założę się ze gdyby cos jej się stało miałaby pretensje do WS które są po obu stronach działki miejskiej, ale akurat obie WM wiedzą do kogo należy działeczka, gdyż kiedyś kładąc u siebie - na swoich działkach kostkę chcieli partycypować w kosztach , ale ktoś w UM się nie zgodził ponoć ? Po odszkodowanie odesłaliny Panią starszą do UM oczywiście. Także proponuję zaniechać działań anty (zabierając z kieszeni wyborcy kolejne złotówki) społecznych proponując kolejne opłaty na utrzymanie urzędników różnych szczebli władz i urzędów samorządowych, a zacząć coś dla wyborców robić gdyż to dzięki nam jest Pani (przepraszam że przypominam) tam gdzie jest. Robić co jest - dziury w jezdniach, chodnik nierówny, można by metodycznie ograniczyć parkowanie śmierdzących furgonetek na pokoju, bo po ewentualnym wprowadzeniu PSP handlowcy podwyższą cenę no ziemniaka i za to wykupią abonament na całe dnie i będzie śmierdziuchów blokujących chodnik jeszcze więcej. Ktoś pisał by porozumieć się z "biedronka" i by tam parkowały półciężarówki handlowców, może pomyśleć by w soboty od 6.00 do 16.00 i niedziele od 6.00 do 22.00 zrobić tam zakaz ruchu itp., nie tylko PSP i ściąganie od bądź co bądź biednych sochaczewian pieniądze. Dziękuję i sorry za dłuższy wpis - życzę miłego dnia wszystkim ! (2016-04-28 10:34)
zborazbora
0
@niezależny

Jak najbardziej zauważam zły stan chodników na naszym osiedlu. Od pierwszych dni kadencji prowadzę negocjacje w tym zakresie, a ich pierwsze efekty będzie można zobaczyć już w najbliższych tygodniach na ul.Niemcewicza, gdzie zostanie wymieniona nawierzchnia chodnika na całej długości ulicy. Oczywiście nie jest to koniec ani potrzeb, ani moich działań.
Dużym problemem jest kwestia własności - większość ciągów pieszych na osiedlu nie jest miejska lecz należy do wspólnot mieszkaniowych i choć zdaje sobie sprawę, że mieszkańca formalności nie interesują, to w praktyce bywają sporym utrudnieniem.

Proszę też zrozumieć moją aktywność w tematach ogolnomiejskich, gdyż mimo, że wybrana przez wyborców z okręgu obdarzam ich szczególną troską, to radną jestem całego Sochaczewa, o czym także pamiętam.

W razie potrzeby, za pośrednictwem Biura Rady organizuję dyżury. Przypomnę także, chętnie wykorzystywany przez mieszkańców mojego okręgu kontakt mailowy: magdalenazborowska5@gmail.com

Pozdrawiam
(2016-04-28 11:53)
zborazbora
0
@niezależny

Jak najbardziej zauważam zły stan chodników na naszym osiedlu. Od pierwszych dni kadencji prowadzę negocjacje w tym zakresie, a ich pierwsze efekty będzie można zobaczyć już w najbliższych tygodniach na ul.Niemcewicza, gdzie zostanie wymieniona nawierzchnia chodnika na całej długości ulicy. Oczywiście nie jest to koniec ani potrzeb, ani moich działań.
Dużym problemem jest kwestia własności - większość ciągów pieszych na osiedlu nie jest miejska lecz należy do wspólnot mieszkaniowych i choć zdaje sobie sprawę, że mieszkańca formalności nie interesują, to w praktyce bywają sporym utrudnieniem.

Proszę też zrozumieć moją aktywność w tematach ogolnomiejskich, gdyż mimo, że wybrana przez wyborców z okręgu obdarzam ich szczególną troską, to radną jestem całego Sochaczewa, o czym także pamiętam.

W razie potrzeby, za pośrednictwem Biura Rady organizuję dyżury. Przypomnę także, chętnie wykorzystywany przez mieszkańców mojego okręgu kontakt mailowy: magdalenazborowska5@gmail.com

Pozdrawiam
(2016-04-28 11:54)
ZlotoustyZlotousty
0
Uważam, że strefa płatnego parkowania powinna być rozszerzona w Sochaczewie, szczególnie o ulice Pokoju i Senatorska. Dlaczego ? Bo mam dość chamstwa ze wsi, które jak by mogło to wjechałoby na sam rynek by wydać swoje ciężko zarobione grosze, nie zważając na mieszkańców tych ulic. Jak by trzeba było płacić to wielu przyjezdnych wieśniaków by nie blokowało wszystkich miejsc parkingowych przy tych ulicach, bo parę groszy za parking "ostałoby" się na nowe laczki od ruskich. (2016-05-02 22:06)
robbo2krobbo2k
0
Co do dworca PKP.

1) Zlikwidować parking dla samochodów osobowych przed dworcem
2) Wyznaczyć stanowiska Kiss and Ride (Pocałuj i jedź) przy samym budynku dworca.
3) W miejscu zlikwidowanego parkingu wybudować wiatę i stojaki (odwrócone U) na rowery/motorowery w miejscu objętym monitoringiem. Prawidłowe stanowisko do zostawienia roweru ma kolosalne znaczenie dla zmniejszenia liczby samochodów w okolicach dworca. Na dodatek koszt jego budowy jest wielokrotnie niższy niż budowa kolejnych parkingów. Liczba roweru jest dużą ale nie przed dworcem a na prywatnym parkingu go obecna infrastruktura przed dworcem nie budzi ani zaufania ani nie przedstawia żadnej jakości i bezpieczeństwa.

(2016-05-04 10:48)
robbo2krobbo2k
0
@złotousty..... nie kompromituj się taką argumentacją.

Problem z parkowaniem przy targu, trzeba rozwiązać zmniejszając liczbę samochodów. Na dzień dobry wymusiłbym na władzach targowiska zorganizowania parkingu dla sprzedawców w pobliżu. Przykładowo adaptacja parkingu Polna/Świerkowa. (2016-05-04 10:57)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy