Czy opłaca się wynajmować samochód na lotnisku?

Zdjęcia i foto: Czy opłaca się wynajmować samochód na lotnisku? Edukacja sochaczew

Większość turystów nie może sobie wyobrazić urlopu lub wyjazdu zagranicznego do innego miasta bez użytkowania własnego samochodu. O ile w dużych miastach można liczyć na taksówki, by przemieszczać się z punktu do punktu, to jednak nie jest to ani najszybsze ani najtańsze rozwiązanie. Dodatkowo jest zupełnie niewygodne, jeśli posiadamy małe dzieci i potrzebujemy mieć zawsze przy sobie chociażby fotelik samochodowy i wózek dziecięcy.

Podróże po Polsce coraz częściej odbywają się w najszybszy i najprzyjemniejszy sposób, czyli samolotem. Lądując na docelowym lotnisku zazwyczaj od razu udajemy się w kierunku lotniskowej wypożyczalni samochodowej. Ale STOP! To nie jest najrozsądniejsze rozwiązanie…


Czy warto wypożyczyć samochód od lotniskowej wypożyczalni?

Wypożyczalnie działające na lotnisku niestety należą do najdroższy tego typu firm. Nie tylko ze względu na stawkę za użytkowanie samochodu, ale również z tego powodu, że lubią doliczać wiele dodatkowych opłat. Warto też wspomnieć o tym, że najczęściej w swojej ofercie nie posiadają zbyt wielkiego wyboru różnych modeli aut. Więc dlaczego nadal cieszą się tak dużą popularnością?


Osoby korzystające z lotniskowych wypożyczalni samochodów bardzo często myślą, że to jedyne rozwiązanie na najszybsze otrzymanie potrzebnego auta i ruszenie w dalszą drogę – np. do hotelu, na spotkanie biznesowe czy do innego miasta. Nic bardziej mylnego! Mogą przecież skorzystać z innych wypożyczalni, które mają lepsze oferty i które chętnie podstawiają samochody na lotniska, często nie biorąc za to dodatkowej opłaty, jak ma to miejsce na przykład w przypadku firmy carfree.pl.


Dobra wypożyczalnia samochodów pozwala zamówić pojazd całkowicie online, co zajmuje dosłownie 2-3 minuty. Można to zrobić jeszcze wygodniej, np. dzwoniąc do telefonicznego biura obsługi klienta. W dobrej wypożyczalni nie pobiera się kaucji za najpopularniejsze modele samochodów, co również jest dla klientów znaczną korzyścią. Nie wspominając już nawet o tym, że oferta takiej wypożyczalni jest o wiele bardziej różnorodna niż tej, którą można znaleźć na lotnisku.


Wypożyczając samochód z zewnętrznej wypożyczalni można też na spokojnie zapoznać się z warunkami umowy, regulaminem i opłatami. W takim przypadku samodzielnie wybieramy model pojazdu, jaki nas rzeczywiście interesuje, a nie taki, jaki pracownik wypożyczalni lotniskowej chce nam wcisnąć, bo akurat posiada go na stanie. Dodatkowo zamawiając pojazd z wypożyczalni całkowicie online często też możemy skorzystać z różnych kuponów rabatowych, które dodatkowo obniżą koszt takiego interesu.


Jak znaleźć najlepszą wypożyczalnię?

Dobrym pomysłem jest skorzystanie z wyszukiwarek i porównywarek internetowych, dzięki którym można zestawić ze sobą oferty różnych firm i wybrać tę, która rzeczywiście będzie dla nas najlepsza. Nie tylko pod względem ceny, ale również jakości obsługi czy dostępności preferowanych samochodów.


Warto przeczytać również nasz kolejny artykuł pt. „Jak wydostać się z lotniska?”.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy