Czy podzielimy los mieszkańców Skierniewic?

/ 10 komentarzy
Zdjęcia i foto: Czy podzielimy los mieszkańców Skierniewic? Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Czerwiec w Polsce zaczął się niezwykle upalnie, a deszczu jest jak na lekarstwo. Niestety z prognoz meteorologicznych wynika, że będzie jeszcze gorzej. Fala upałów już daje się we znaki mieszkańcom Skierniewic. Czy nas również czekają kłopoty?


Od paru dni w Skierniewicach sytuacja jest naprawdę dramatyczna. Mieszkańcy nie mają w domach bieżącej wody lub ciśnienie w kranach jest niezwykle niskie. Jak widać, na nic się zdały prośby lokalnych władz o rozsądne gospodarowanie wodą i w pierwszej kolejności wykorzystywaniu jej do celów spożywczych i sanitarnych. 

W niedzielę został powołany sztab kryzysowy, na którym podjęto decyzję o zamknięciu pływalni miejskiej, jak również o zamknięciu dostępu wody do ogródków działkowych. 

Mieszkańcy są przerażeni zaistniałą sytuacją. Przez cały weekend nie mieli możliwości zrobienia prania, umycia siebie i dzieci, czy po prostu zrobienia herbaty. Skarżą się również na niewystarczającą ilość wody w punktach poboru.


,,Ludzie ja się myję w wodzie sklepowej, bo co mam innego zrobić, tydzień się nie myć? Mi pieniądze z nieba nie lecą, a ta woda sklepowa mało nie kosztuje."- czytamy jeden z komentarzy na skierniewickim forum 

W powiecie sochaczewskim sytuacja również wygląda coraz gorzej. Pierwsze skutki suszy widoczne są już nad Bzurą, gdzie stan wody gwałtownie spada. Suche trawy i lasy są pożywką dla niszczycielskiego ognia, który trzeba gasić niczym innym jak wodą, a ta w tej chwili jest na wagę złota. Okoliczni rolnicy są przerażeni prognozami meteorologicznymi na najbliższe dni. 

,,Co ja mogę powiedzieć. Patrzę, jak wszystko diabli biorą. Za chwilę to już nie będę miał czego z tego mojego pola zbierać."- mówi nam Pan Kazimierz.

Czy mieszkańcy Sochaczewa nie powinni już zacząć rozsądniej gospodarować wodą, aby jak najdłużej móc z niej korzystać? Czy powinniśmy się obawiać, że czeka nas taka sama sytuacja jak naszych sąsiadów ze Skierniewic? O to zapytaliśmy Magdalenę Kaczorowską, Prezesa ZWiK w Sochaczewie:


,,W tym momencie sytuacja jest stabilna. Dysponujemy znacznymi zapasami wody, dlatego też nie ma powodów do obaw. Nie ma również wyjątkowych wskazań co do sposobu gospodarowania wodą."


Miejmy nadzieję, że jednak pogoda będzie łaskawa i nie będziemy mieli okazji korzystać ze zgromadzonych zasobów.


M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (10)

GąsiorGąsior
+5
Jak to możlwie? Szok i niedowierzanie. Mamy takie ładne bulwary, takie stadiony, a nie mamy wody? A któryś radny chce nad rzeką jeszcze drzewa wyciąć. (2019-06-11 08:21)
linulinu
+1
@Gąsior W sedno ... !! (2019-06-11 10:08)
RouterRouter
0
Gąsior ,woda jest a żrodła na Trojanowie ,mało tego jeszcze i ciepłe . (2019-06-11 10:26)
pierwsza_krewpierwsza_krew
+1
Na szczęście rak jakim jest ludzkość sam się szybko wykończy i mam nadzieję, że planeta kiedyś odżyje po tej szarańczy. (2019-06-11 10:30)
zabczynski227zabczynski227
+1
Problem wody ,choć występuje w Sochaczewie już mniej więcej od 6 lat nigdy nie był dla obecnej władzy priorytetem . Priorytetem zaś jak sięgam głęboko w pamieci zawsze były stanowiska w ZWiKu ,i w spółce . Tam obsadzano zawsze swoimi i tam rotacja była na porzadku dziennym. A co do perspektyw z wodą , to po pierwsze kogo to obchodzi, a po drugie wywiera się nacisk na mieszkańców do oszczędzania wody powiązując problem z opłatami za śmieciami . I chociażbyś nie wyprodukował nawet kilograma śmieci , a żyjesz w higienie i czystości to i tak zapłacisz krocie. Panowie pseudo władza ja wiem ,że Wy i tak te wszystkie wpisy macie głęboko w poważaniu , ale czy my mamy śmierdzieć jak kloszardzi . (2019-06-11 11:29)
linulinu
+1
@pierwsza_krew, czekam od lat z niecierpliwością .... (2019-06-11 12:02)
zbigniew15zbigniew15
+1
Miałpoprawić sytuację odwiert w Trojanowie, a teraz cisza ? (2019-06-11 17:30)
robroyrobroy
0
woda jest skarbem,kiedy Kaddafi urzyźnił ziemię Libii odwiertami-wody pod Afryką jest jej w cholere) to spotkało go to co spotkało,m.in. za wodę (choć nie tylko) ,teraz spółka Tahal Izraelska- zakupuje wodociągi miejskie-kto odstepuje obcemu swoje dojścia do wody? Palestyna dowodem że woda dużo może

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/izrael-odcial-palestynczykom-dostawy-wody,655339.html

mozna się nie zgadzać,mozna poszukać wiarygodnych źródeł,jest tego...

https://justice4poland.com/2018/05/01/polskie-wodociagi-zostaly-sprzedane-izraelskiej-firmie/ (2019-06-11 18:11)
APTEKARZAPTEKARZ
0
Wyrównają im cenę za wodę do takiej jak u nas i od razu zaczna oszczędzać. (2019-06-12 11:02)
MitutoyoMitutoyo
0
Gąsior taki niby wykształcony a czytac ze zrozumieniem nie potrafi? (2019-06-12 13:17)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy