Czy Sochaczew to miasto byle jakie?

/ 11 komentarzy / 13 zdjęć
Zdjęcia i foto: Czy Sochaczew to miasto byle jakie? Koncerty i muzyka sochaczew
+8

Wiele już było atramentu przelanego nad bylejakością tego miasta. Za każdym razem, gdy wpadamy w dziurę w nierównym chodniku lub zbombarduje nas ptak mówimy - „no tak Sochaczew”. Wychodzę, jednak z założenia, że to miasto nie jest tylko odpowiedzialne za „... gradobicie, trzęsienie ziemi i koklusz”, a największe marudy zawsze znajdą jakąś wymówkę, żeby nie skorzystać z atrakcji jakie jednak Soszo przedstawia.

Ten weekend był obfitujący w wiele wydarzeń kulturalnych. 3 koncerty, Pojechana Sobota u Motocyklistów z SMS zakończona grillem na przystani motocyklowej i piękna pogoda sprawiły, że Sochaczewianie ….. zostali w domach. Się pytam grzecznie: co się musi dziać w tym mieście, żeby was ludzie zadowolić? … brak pomysłów? To proszę Szanowne Towarzystwo o siedzenie w domu i oglądanie telewizji.

Co się tak naprawdę działo w ten weekend:

Piątek: koncert zespołu Oil Stains – restauracja Partyzantów 4 – publika od kotleta plus organizatorzy i ich rodziny. Komentarz konsumenta: „za głośno grają”. Następnego dnia Oil Stains grali w Warszawie i były tłumy.

Sobota: dla węższego grona: Pojechana Sobota z SMS – wyjazd na motocyklach zorganizowany przez Stowarzyszenie Motocyklistów Sochaczewa do Bełchatowa. Afterparty na przystani motocyklowej w Sochaczewie – klimatyczna impreza z grillem i gitarą nad naszą rzeką.

W sobotę odbył się też koncert w Pub Piwnica – Smunky – niestety nie byłem, ale podobno było rewelacyjnie.

Niedziela: wisienka na torcie tego weekendu koncert 4 grup w Niezależnym Domu Kultury – Piekarnia. Ludzie jadą z Belgii, Holandii, żeby wystąpić w Sochaczewie wiozą kaganek kultury przez pół Europy i … przyszło kilkanaście osób. No witki opadają.


A oto co was w niedziele ominęło:

  • The Sweet Release Of Death (Holandia) Zaczynali, jako grupa terapeutyczna, a skończyli, jako noise-pop’owe trio. Inspirują się brudnym, charczącym brzmieniem Sonic Youth i Blonde Redhead.

  • Evvolves (Warszawa) Wielowarstwowe pętle gitary i basu, senne wokale i zimne, eteryczne bity automatu perkusyjnego. Ciężko szukać u nich inspiracji, choć chyba z dream popem są na bieżąco, czuć w nich trochę Cocteau Twins czy The Passions.

  • Blue Crime (Belgia) Psychodeliczna mieszanka dźwięków z naprawdę świetnym wokalem. Projekt dla fanów melancholii w muzyce, słuchając ich na pewno pomyślicie o Molly Nilsson, the Knife czy Chicaloyoh.

  • Slumberland (Holandia) Tej muzyki nie da się jednoznacznie zakwalifikować, choć niektórzy określają ją, jako outsiderski krautrock. Na scenie dużo bajerów tworzących naprawdę niesamowity klimat. Projekt porównują do Suicide, Swans i Twin Peaks.


Czy ja znam te zespoły? Czy ja jestem muzykiem lub przynajmniej melomanem? Nie! … ale jeżeli kultura ładuje mi się z buciorami przez okno to go nie zamykam.

Koniec i bomba, kto nie widział ten trąba.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (11)

fiołkafiołka
0
Wiesz, ja tego też nie rozumiem. Nie brałam co prawda, akhm, udziału z żadnej z tych imprez, ale obiecuje poprawę. Jednak jesteśmy miastem zgredów. I Zgredków. (2015-05-11 16:52)
dnmxdnmx
0
a najlepsze jest to że jest u nas tyle mediów, a nikogo nie było z redaktorów. Niektóre wydarzenia nie istnieją w przestrzeni publicznej. Alternatywa - na której powinno być pełno młodych ludzi gnije. Przecież takie spotkania z muzyką to ogromna sprawa dla młodego chłonnego umysłu. Jeżeli ja czegoś nie słucham, ale kolega mówi mi że warto to idę żeby posłuchać czegoś nowego. Do tego można było w kuluarach pogadać z artystami. W sumie to może i się cieszę bo wykonawców było tyle co słuchaczy i z każdym słówko zamieniłem ... i po anglijsku też dałem radę ;) (2015-05-11 21:01)
Leon ZawodowiecLeon Zawodowiec
0
"W Sochaczewie czyli nigdzie" (2015-05-11 21:20)
figafiga
0
I jako nasz "redaktor" relację zamieściłeś ;-) I do gazety pójdzie. A tak na serio - chyba musimy poczekać jeszcze. Przy analizie tego zjawiska podawany jest zazwyczaj argument, że miasto nam się starzeje, to też, ale ja skłaniam się ku myśli, że sochaczewianie jeszcze nie wierzą, że może w ich mieście wydarzyć się coś fajnego. Musimy też się nawzajem wychowywać trochę w tej materii, odciągać od disco polo i taniej rozrywki. I taka też powinna być rola mediów lokalnych, mam nadzieję, że e-Socho coś się jednak udaje w tym zakresie. W tym miejscu zapraszam na koncert koncertów - Lord Bishop Rocks w Pełnej Qlturce, 24 maja, w sam raz na podsumowanie II tury wyborów prezydenckich. Czy pójdzie tak, czy siak, warto będzie się odstresować w kąpieli czarnego bluesiora z rockowymi i funkowymi akcentami. (2015-05-11 21:25)
dnmxdnmx
0
e-Sochaczew to i tak pomimo tego, że najstarsze medium to jednak najmłodsze duchem. :) Leon Zaodowiec - w weekend byliśmy pępkiem świata. Jak dla mnie to w Polsce się nic lepszego nie działo ;) normalnie widownia była częścią występu, zero barierek, pogadanki z twórcami w przerwach, luzik i bioderka. Atmosfera nie do powtórzenia ... a może, do powtórzenia? :) (2015-05-11 21:47)
Leon ZawodowiecLeon Zawodowiec
0
też się Ubuwiłem (2015-05-11 22:09)
wbienkowbienko
0
Szło się na koncert, ale się nie doszło :(. Wg mojej wiedzy miało się zacząć ok. 18.00. Z doświadczenia wziąłem odchyłkę - prawie 2,5 godziny. Idę, grania nie słyszę. Szwagier zdezorientowany - "no nie wiem kiedy zaczną". Ludziska, nie każdy ma czas z gumy. (2015-05-12 00:02)
dnmxdnmx
0
wbienko to napisz co później robiłeś. Rozgrzeszymy :)

może zrobimy jakąś listę mailingową? (2015-05-12 02:37)
wbienkowbienko
0
Potem przejrzałem e-sochaczew i zapoznawanie się z tajnikami wtyczki Melodyne do korekty intonacji w Presonus StudioOne. Rozgrzeszenie będzie?

Poczta pantoflowa, dobra rzecz :). Fakt faktem, dopiero z powyższego artykułu dowiedziałem się, jakie style reprezentowali wykonawcy. Dla mnie klimaty Blonde Redhead, Cocteau Twins, The Passions, choć w namiastce, faktycznie mogły być ciekawe. (2015-05-12 10:08)
dnmxdnmx
0
rozgrzeszenie jak najbardziej ... ale wbienko, czy sam się tez rozgrzeszyłeś? :) (2015-05-13 11:17)
dnmxdnmx
0
https://www.facebook.com/events/856926084341599/ jest i następne wydarzenie. :) (2015-05-13 11:42)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy