CZYM SOBIE NA TO WSZYSTKO ZASŁUŻYŁAM

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: CZYM SOBIE NA TO WSZYSTKO ZASŁUŻYŁAM Film, fotografia sochaczew

W kinach "Julieta" Pedro Almodovara, a już w najbliższą sobotę 10.09.16 o godz. 17.00 w kinie Sochaczewskiego Klubu Filmowego, za absolutną darmochę, film Almodovara z 1984 roku "Czym sobie na to wszystko zasłużyłam?"


Główną bohaterką filmu Almodóvara jest Gloria (grana przez jedną z ulubionych aktorek reżysera, Carmen Maurę), gospodyni domowa, żona i matka dwóch synów, mieszkająca ze swoją najbliższą rodziną i teściową w niewielkim mieszkaniu blokowiska na przedmieściach Madrytu. To kobieta udręczona codziennością: jej monotonią oraz problemami finansowymi i rodzinnymi. 



Film jest mieszanką melodramatu, czarnej komedii, tragedii oraz filmu obyczajowego z elementami groteski, absurdu i surrealizmu, w którym swoje miejsce znalazły także pastisz konwencji horroru i parodia reklam telewizyjnych. Dzieło Almodovara nie stroni od kiczu, jest nieco wulgarne, ale przy tym zaskakuje trafnością obserwacji m.in. na temat obowiązujących wzorców rodzinnych, samotności w związku, roli i losu kobiet czy relacji teściowa-synowa. 


Są sceny które zapadają w pamięć, choćby dlatego że są śmieszne bądź straszne lub każą zastanowić się nad sobą i społeczeństwem. Niektórzy wychodząc z kina mogą się śmiać lub płakać, a nawet polubić swoje problemy, które mogą wydać się błahe wobec problemów głównej bohaterki. 


Z pewnością nie można narzekać na nudną fabułę. Równolegle do głównego wątku narracyjnego prowadzonych jest kilka historii pobocznych, które świetnie uzupełniają i uatrakcyjniają zasadniczą treść. 


Na ekranie pojawia się sam Pedro Almodóvar w piosence miłosnej oglądanej przez teściową Glorii. 


Zapraszamy do Ostoi św. Dominika na tyłach kościoła św. Wawrzyńca. 


Film trwa 101 minut. 

 



0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy