Czytam w podróży

Zdjęcia i foto: Czytam w podróży Słowo pisane sochaczew

Gminna Biblioteka Publiczna w Sochaczewie z siedzibą w Kątach (wraz z Filiami w Wyczółkach i w Wymysłowie) włączyła się w ogólnopolską akcję „Czytam w podróży”.

„Czytam w podróży” to wspólny projekt Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół, którego celem jest upowszechnianie twórczości Zbigniewa Herberta, jak również szeroka popularyzacja czytelnictwa. Partnerami akcji „Czytam w podróży”, realizowanej w ramach kampanii społecznej „Pan Cogito”, są Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Instytut Adama Mickiewicza, partnerem strategicznym zaś Alior Bank. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra  Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym roku akcja „Czytam w podróży” odbywa się już po raz czwarty.

Osoby, które 6 kwietnia odwiedzą biblioteki publiczne w naszej gminie, otrzymają zakładki do książek z tekstem wiersza Zbigniewa Herberta. Na stronie internetowej www.fundacjaherberta.com udostępnione będą dla czytelników wybrane utwory Herberta w wersji elektronicznej.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Gminna Biblioteka Publiczna w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy