Czytamy z Leną

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: Czytamy z Leną Słowo pisane sochaczew
+3

W dniach 1-9 czerwca trwało największe doroczne święto czytelnicze. To już XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

Biblioteka Pedagogiczna w Sochaczewie już kolejny raz włączyła się w tę akcję. Placówkę odwiedziły przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi oraz grupy sześciolatków z Przedszkola nr 3 w Sochaczewie. Maluchy z zainteresowaniem wysłuchały książki Lena. Czy ktoś naprawdę lubi warzywa? Następnie wykonały książkę pt. Zdrowo się odżywiamy, warzywa wszystkim polecamy. Każde dziecko rysowało i polecało innym warzywa, które lubi. Przeczytana książka stała się okazją do powtórzenia nazw warzyw oraz zasad zdrowego odżywiania.

Wszyscy wiemy jak ważną rolę spełnia czytanie dzieciom. Dziecko bez względu na wiek, powinno mieć kontakt z książką. To literatura często wspiera nas w radzeniu sobie z różnymi problemami. Książki pomagają oswoić trudne tematy, nazwać emocje i radzić sobie z nimi. Widząc problemy innych, maluch zaczyna rozumieć siebie i własne reakcje. Bohaterowie książkowi dają wskazówki jak postępować w różnych sytuacjach. Dziecko identyfikuje się z nimi. To czytanie rozwija wyobraźnię i kreatywność dziecka, rozwija pamięć i jego myślenie.

Zapraszamy do Biblioteki Pedagogicznej. To tu obok książek dla dorosłych można wypożyczyć również wiele ciekawych pozycji z literatury dziecięcej - bajki, baśnie i wiersze.


Mariola Woźnicka
 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy