Daj złotówkę za pocztówkę – odbudujemy armatę dla Sochaczewa

/ 2 komentarzy / 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Daj złotówkę za pocztówkę – odbudujemy armatę dla Sochaczewa Historia i tradycja sochaczew
+1

Podczas najbliższych imprez organizowanych przez Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą każdy z nas może wesprzeć inicjatywę nowego dyrektora placówki  Pawła Rozdżestwieńskiego odbudowy armaty wz. 1897 kal 75 mm. Biorąc udział w jak najbardziej społecznej akcji „Daj złotówkę za pocztówkę”, z jednej strony przyczyniamy się do istotnego podniesienia wartości muzealnego eksponatu, z drugiej stajemy się posiadaczami pamiątkowej, okazjonalnej pocztówki z historycznym widokiem ze wzgórza zamkowego na zabudowania dominikańskie w Sochaczewie lub (i) fotografii jednej z rekonstrukcji historycznej bitwy „Obronić miasto 1939”.

 

Pocztówki wydrukowane zostały w prezencie i w ramach wsparcia akcji przez Księgarnię historyczno-militarną historyczna.com.pl. Będą rozprowadzane podczas trzech dużych imprez Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą:

 

- 16 maja 2015 w czasie Nocy Muzeów na terenie placówki przy pl. Kościuszki w Sochaczewie;

- 31 maja 2015 w czasie imprezy zorganizowanej dla uczczenia 100-lecia ataków gazowych na froncie nad Dolną Bzurą i Rawką 31 stycznia 1915 r.

- 13 września 2015 w ramach III Zlotu Pamięci „Obronić Miasto 1939” w Sochaczewie.

 

Środki na odbudowę armaty będą też zbierane w inny sposób. Podczas Nocy Muzeów 16 maja goście, zwłaszcza najmłodsi, będą mogli zobaczyć wystawę z klocków pt. „. „Pojazdy II Wojny Światowej” autorstwa Piotra Roguskiego i Pawła Rozdżestwieńskiego.  Dyrektor Paweł Rozdżestwieński planuje następnie te 30 czołgów i pojazdów, włącznie z ciężkim Królewskim Tygrysem, sprzedać (i twierdzi, że już ma chętnych), a pieniądze przeznaczyć na naprawę armaty.

 

Odbudowa skarbu kosztować ma ok. 49 tysięcy złotych. 


figa

 5
Oceń
(4 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

użytkownik13927użytkownik13927
0
a czy można będzie z niej później strzelać np oddając salwy honorowe itp.? (2015-05-10 23:31)
JazlowiakJazlowiak
0
Tak - armata będzie miała możliwość strzelania ładunkami salutowymi (2015-05-11 00:27)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy