Damian Jaworski zaprasza do udziału w Święcie Wojska Polskiego i 100-lecia Bitwy Warszawskiej

/ 3 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Damian Jaworski zaprasza do udziału w Święcie Wojska Polskiego i 100-lecia Bitwy Warszawskiej Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Wójt gminy Damian Jaworski zaprasza do udziału w obchodach Święta Wojska Polskiego oraz 100-lecia Bitwy Warszawskiej, które odbędą się na terenie gminy Rybno. 


Wójt gminy Damian Jaworski wraz z Jakubem Wojewodą Prezesem Stowarzyszenia Muzealna Grupa Historyczna im. II Batalionu 18 Pułku Piechoty, a także parafia pw. św. Bartłomieja Ap. w Rybnie zapraszają do udziału w obchodach Święta Wojska Polskiego i 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Program obejmuje mszę świętą oraz podniesienie flagi państwowej na masz czy też złożenie kwiatów przed pomnikiem upamiętniającym poległych mieszkańców gminy Rybno. 


Program wydarzenia w dniu 15 sierpnia:

- podniesienie flagi państwowej i odśpiewanie hymnu państwowego 

- uroczysta msza święta ku czci poległych żołnierzy na cmentarzu parafialnym w Rybnie o godzinie 12.00

- wystąpienia okolicznościowe 

- złożenie kwiatów pod pomnikiem przy kościele w Rybnie, który upamiętnia mieszkańców gminy Rybno, poległych podczas wojny 1920 r. 


- To bardzo ważne wydarzenie dla nas wszystkich. Pamięć o poległych, o żołnierzach i historii naszego kraju musi być wciąż żywa. Zadaniem nas wszystkich jest kultywowanie pamięci o zdarzeniach, które ukształtowały nasz kraj, które świadczyły o naszym bohaterstwie. Bardzo się cieszę, że te wartości w nas tkwią i w naszych sercach jest miejsce na patriotyzm i pamięć. Musimy pamiętać o żołnierzach, którzy oddali życie za ojczyznę, za ziemię która dziś jest naszym domem. 


Dla gminy ważne są inwestycje, zadania które wykonujemy dla mieszkańców, jednak wszystko to jest możliwe dzięki poświęceniu innych w przeszłości, dlatego tak ważne jest oddanie im czci i hołdu. Staram się, aby w naszej gminie te obchody ważnych dat zawsze były należycie zorganizowane i przypomniały nam o naszym życiu zarówno teraz jak i w przeszłości. 


Zapraszam wszystkich mieszkańców do udziału w mszy świętej z okazji Święta Wojska Polskiego oraz 100-lecia Bitwy Warszawskiej. To zadanie każdego z nas, żeby pamięć o żołnierzach przetrwała. Wraz z parafią w Rybnie oraz panem Jakubem Wojewodą zapraszamy raz jeszcze do udziału w wydarzeniu i wspólnym oddaniu czci poległym - mówi wójt gminy Rybno Damian Jaworski.  

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

glownikowiczglownikowicz
+2
Bardzo piękna inicjatywa,dziwi mnie tylko obecność Pana Wojewody który tak naprawdę jest mało zainteresowany historią w rejonie Sochaczewa i bardzo się cieszę że Dyrektorem Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą jest osoba która historią się interesuje i nią żyje,Kilka lat temu gdy Dyrektorem Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą był Pan Wojewoda próbowałem podyskutowac z nim na temat bitwy w Bronisławach ponieważ uważałem że opisy wygłaszane przez Pana Wojewode są nieprawdziwe i wprowadzają w błąd słuchających.Najpierw był zainteresowany moim opisem sytuacji jako bliskim osoby która dużo wie o tej bitwie ale niestety pózniej pomimo wielokrotnych prób kontaktu z nojej strony przestał być zainteresowany dyskusją.A Rybno wybrało to co wybrało-wybrało Pana Jaworskiego kolegę takich papierowych działaczy jak Pan Wojewoda któty lepiej szanuje stanowisko od prawdziwej historii. (2020-07-31 22:00)
first-onefirst-one
+2
Typowe wycieranie gęby polityków historią, kiedy nic nie mają do zaoferowania. A żeby zrobić coś dla miasta i jego mieszkańców to już kuja kogo obchodzi. Więcej podatków, dorższe opłaty, zachód zazdrości bogactwa. (2020-08-01 13:58)
wkurzonywkurzony
-1
glownikowicz - Kolego, skąd się wziąłeś. Z której pólki spadłeś. Dyrektorem Muzeum był Pan Maciej Wojewoda (ojciec Kuby Wojewody). Był zresztą dobrym dyrektorem i zrobił wiele dobrego dla Muzeum. Kuba Wojewoda to jego syn, pracownik Muzeum. Bardzo interesuje się historią regionu i osobiście uczestniczył np. w sprzątaniu cmentarzy poległych. Jeśli gdzieś jest potrzebny historyk i jego wiedza to on tam jest. Podobnie jak Muzealna Grpa Rekonstrukcyjna. Na przyszłość, zanim zaczniesz się kogoś czepiać, pamiętaj, że najpierw trzeba odrobić lekcje. (2020-08-01 17:40)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy