Daniel Szczeciński z Ogrodnika Laureatem Konkursu Ośmiu Wspaniałych

Zdjęcia i foto: Daniel Szczeciński z Ogrodnika Laureatem Konkursu Ośmiu Wspaniałych Konkursy, plebiscyty sochaczew


W dniu 29 marca 2017 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Sochaczewie odbyła się XI finałowa gala Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Ośmiu Wspaniałych. Jednym z 8 Laureatów został Daniel Szczeciński z „Ogrodnika” (Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego) z klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.


Organizatorem konkursu jest Fundacja „Świat na Tak” w Warszawie, a organizatorem sochaczewskiej edycji konkursu jest Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Sochaczew. Celem konkursu „Ośmiu Wspaniałych” jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu.

Daniel jest wolontariuszem o wielkim sercu, a jego działalność znalazła duże uznanie Komisji Konkursowej. W Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas przy Parafii Św. Wawrzyńca w Sochaczewie codziennie przygotowuje, pod kierunkiem wychowawcy, posiłek dla 30-ciorga dzieci, rozwijając swoje umiejętności kulinarne. Pomaga wychowankom świetlicy w odrabianiu lekcji. Przeprowadził szereg zajęć dotyczących tematyki komputerowej, udzielania pierwszej pomocy. Przygotowywał przedstawienia teatralne, m.in. Jasełka, Misterium Męki Pańskiej. Organizował biegi terenowe dla dzieci, Dzień Dziecka. Aktywnie uczestniczy w zbieraniu funduszy na rzecz dzieci przebywających w świetlicy (corocznie wykonuje palmy wielkanocne, upominki bożonarodzeniowe). W okresie wakacyjnym angażował się w organizację czasu uczestnikom kolonii.

Daniel jest również harcerzem, który otacza opieką młodsze koleżanki i kolegów na obozach harcerskich. Swoją postawą daje przykład innym jak realizować pozytywne wartości w życiu.

Daniel, angażując się w pomoc bliźnim, przekazuje wartości chrześcijańskie, postawę miłości i służenia innym. Odznacza się dużą skromnością i wrażliwością. Poświęca cały swój wolny czas dla innych, oddając im swoje serce. Jak sam mówi: „Wolontariat nie jest dla mnie pracą, ale życiem, pasją, w której kieruję się myślą – żyj tak, aby twoje życie było darem dla innych”.

Danielowi składamy serdeczne gratulacje.

(W.D.)

 

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy