Dar Patryka Kamińskiego dla Archiwum Ziemi Brochowskiej

Zdjęcia i foto: Dar Patryka Kamińskiego dla Archiwum Ziemi Brochowskiej  Historia i tradycja sochaczew

Archiwum Ziemi Brochowskiej działa i cały czas gromadzi pamiątki dokumentujące historię naszej małej ojczyzny. W ostatnim czasie AZB po raz kolejny wzbogaciło się o kolejne cenne nabytki.

Marta Przygoda-Stelmach, założyciel i koordynator Archiwum Ziemi Brochowskiej pragnie wyrazić najszczersze podziękowanie Patrykowi Kamińskiemu z Janowa za przekazanie 31 cennych fotografii, dotyczących historii rodziny, które prezentują codzienne życie mieszkańców miejscowości Janów z okresu dwudziestolecia międzywojennego, II wojny światowej oraz okresu powojennego.

Wśród przekazanych fotografii na szczególną uwagę zasługują zdjęcia uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Brochowie. Ta najstarsza, prezentująca uczniów wraz z nauczycielem Bałczyńskim pochodzi z 1937 roku. Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie treści oraz fotografii jest zabronione.

Zaprezentowana fotografia przedstawia uczniów klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Brochowie wspólnie z wychowawczynią Danielą Boszko. Zdjęcie pochodzi z 1967 r.

Wszelkie kopiowanie zabronione.

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy