Darmowe przejazdy autobusami – włącz się w akcję „Dzień bez Samochodu”

/ 6 komentarzy
Zdjęcia i foto: Darmowe przejazdy autobusami – włącz się w akcję „Dzień bez Samochodu” Komunikacja publiczna sochaczew

Sochaczew po raz kolejny włącza się w akcję „Dzień bez Samochodu”. W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 22 września będzie można skorzystać z darmowych przejazdów miejskimi autobusami. 


W niedzielę 22 września komunikacja miejska będzie bezpłatna dla każdej osoby będącej mieszkańcem Sochaczewa. W razie kontroli wystarczy pokazać jedynie dowolny dokument świadczący o miejscu zamieszkania, np. prawo jazdy, dowód rejestracyjny samochodu czy Sochaczewską Kartę Mieszkańca. Bezpłatnie można będzie jeździć przez cały dzień, na wszystkich trasach. Jest to okazja do promowania ekologicznych form mobilności. 


Obecnie powstają w dwóch drogach zarządzanych przez MZDW, czyli Chopina oraz 15 Sierpnia. W przyszłym roku rowerzyści będą mieli do dyspozycji kolejne ścieżki w powiatowej ulicy Głowackiego oraz na miejskim odcinku ulicy 15 Sierpnia. W tej ostatniej zaprojektowaliśmy pasy rowerowe po dwóch stronach jezdni – mówi zastępca burmistrza Dariusz Dobrowolski.


Dodatkowo urząd zaznacza - Sochaczewski ZKM operuje na jedenastu liniach autobusowych o łącznej długości 149 km. Autobusy zatrzymują się na 143 przystankach w mieście i poza jego terenem. Rocznie przewożonych jest ok. 1,3 mln pasażerów, co oznacza ok. 3500 osób korzystających z transportu miejskiego każdego dnia. Autobusy docierają do gmin Nowa Sucha, Sochaczew, Brochów i Kampinos. Okresowo, gdy w Żelazowej Woli trwa letni sezon koncertowy, do Domu Urodzenia F. Chopina można w dni wolne i święta dojechać bezpłatnie.


Źródło UM Sochaczew.

 1
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

pierwsza_krewpierwsza_krew
0
Sprawdzam kalendarz. Nie. Dziś nie jest 1 kwietnia a tak się poczułem.Zostaw samochód w domu i co mam zrobić? Przyjeżdża pociąg autobus odjeżdża minutę wcześniej albo przyjeżdża pociąg i czekam 40 min na jakikolwiek autobus w stronę Chodakowa.Żarty Panie Osiecki, żarty ....... Pan sobie robi z poważnych ludzi. (2019-09-16 11:07)
linulinu
0
jezdze rowerem I jestem 30 minut wczesniej w chodakowie, niż wyjedzie autobus z pkp

ŻENADA I DNO !! I JESZCZE NA TO GÓWNO PŁACE 84 PLN MIESIECZNIE !! (2019-09-16 12:16)
first-onefirst-one
0
Sochaczew to w końcu wielka metropolia, że setki tysięcy ludzi korzysta z publicznego transportu, aby pokonać dziesiątki kilometrów...

99% mieszkańców nawet nie zauważy, że był jakiś darmowy dzień, bo i kto by miał?  (2019-09-16 23:53)
marcpromarcpro
0
A czy w tym dniu będzie zwiększona liczba autobusów na mieście, czy będzie taka sama "bida" jak zawsze? 

Bo jak nie, to cała akcja psu w dooooope, bo ludziom na będzie się chciało czekać 1,5-2h na przyjazd autobusu.

  (2019-09-17 08:49)
4pablo4pablo
0
A na Boryszewie  Zatorzu nie mamy takiego udogodnienia jak komunikacja miejska. (2019-09-17 18:48)
linulinu
0
@4pablo, Pprzynajmniej nie żyjecie złudzeniami, że tym da się jeździć, po tym radosnym miescie. (2019-09-18 06:26)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy