DB Schenker remontuje świetlicę PTZN

/ 1 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: DB Schenker remontuje świetlicę PTZN Interwencje i pomoc sochaczew

W ramach programu "Świąteczny czas pomagania" Pracownicy DB Schenker Logistics z Magazynu Logistycznego w Teresinie wyremontowali Świetlicę Terapeutyczną Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Sochaczewie.

 

Pracownicy-wolontariusze zebrali się w sobotę, w ostatni dzień listopada o 8.00 rano w Punkcie Interwencyjno-Konsultacyjnym Do Spraw Problemów Narkomanii, przy ul. 15.Sierpnia w Sochaczewie. Ich celem był remont Świetlicy Terapeutycznej.

Skąd taki pomysł? DB Schenker Logistics od 2008 roku realizuje program wolontariatu pracowniczego „Czas Pomagania w DB Schenker”. W ramach programu dwa razy do roku pracownicy poszczególnych oddziałów i magazynów wybierają miejsce lub placówkę, której chcą pomóc, a firma dofinansowuje te działania.

Pracownicy z magazynu logistycznego w Teresinie zdecydowali się wyremontować Świetlicę Terapeutyczną, ponieważ pełni ona ważną funkcję dla wielu osób, a jej stan nie pozwalał na dalsze efektywne prowadzenie działalności. Na co dzień na zajęcia do świetlicy uczęszczają przez cały tydzień osoby w wieku od 8 do 40 lat.

Pracownicy DB Schenker Logistics w Teresinie już po raz czwarty zaangażował się na rzecz lokalnej społeczności. W poprzednich edycjach programu wolontariatu pracowniczego odnowili i pomalowali plac zabaw w Społecznym Przedszkolu Integracyjnym w Teresinie i wyremontowali świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 7 w Chodakowie, a także posprzątali okoliczny las, zbierając 9600 l śmieci.

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

joanna333joanna333
0
...I oby podczas kolejnego wolontariatu było Nas jeszcze więcej:) Brawo Schenker!!!;)
(2013-12-12 22:29)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy