Debata na temat bezpieczeństwa w gminie Iłów

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Debata na temat bezpieczeństwa w gminie Iłów Interwencje i pomoc sochaczew
+1

W dniu 16 lutego w gimnazjum im. Jana Pawła II w Iłowie odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa na terenie gminy Iłów. Było to kolejne już spotkanie z cyklu konsultacji ze społeczeństwem organizowane przez KPP w Sochaczewie. Debacie przewodniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie mł. insp. Marek Wójcik. 


Z ramienia Policji w spotkaniu wzięli także udział: Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Grzegorz Radzikowski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Paweł Dubielecki, policjanci z Posterunku Policji w Iłowie oraz funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich z Sochaczewa. W debacie ponadto, uczestniczyli: Wójt Roman Kujawa, Przewodniczący Rady Gminy Ryszard Ziętara, Dyrektor Gimnazjum w Iłowie Jan Kraśniewski, a także radni sołtysi, mieszkańcy gminy oraz uczniowie i nauczyciele gimnazjum. Początek debaty został poświęcony danym statystycznym dotyczącym przestępczości w gminie Iłów, które przedstawił Marek Jakubowski kierownik posterunku w Iłowie. 


Za pomocą prezentacji multimedialnej uczestnikom debaty zostały przybliżone dane dotyczące przestępczości w roku 2015 na tle statystyk z roku 2014. Ich zestawienie pokazało spadek przestępczości w porównaniu z rokiem ubiegłym. Z kolei wójt gminy Iłów mówił o tym, jak ważne jest, by być bezpiecznym w miejscu zamieszkania oraz widocznym na drodze. Przypomniał też jak szukać pomocy korzystając z numerów telefonów alarmowych, a także zwrócił uwagę na zagrożenia płynące ze spożywania alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Ponadto, korzystając z okazji wójt podziękował policjantom za zaangażowanie w bezpieczeństwo na terenie gminy i zachęcał do kontynuowania współpracy na tym samym poziomie. 


Debata posłużyła także przeprowadzeniu ankiety, która ma być wykorzystana do stworzenia mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Takie mapy, jak wyjaśniono będą tworzone dla całego kraju, województw, powiatów i poszczególnych gmin. Istotnym aspektem tego przedsięwzięcia jest spojrzenie na zasoby i zagrożenia wynikające z różnych uwarunkowań. Mapa będzie odzwierciedleniem rodzajów przestępstw i wykroczeń oraz miejsca ich występowania. Celem tego projektu jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców gminy. Debaty i konsultacje potrwają do końca lutego. Pozwolą one zlokalizować zagrożenia i skutecznie na nie reagować.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy