Defibrylator oraz rowery miejskie - głosuj na projekty w SBO 2020

/ 7 komentarzy
Zdjęcia i foto: Defibrylator oraz rowery miejskie - głosuj na projekty w SBO 2020 Inwestycje sochaczew

Jeszcze tylko dwa dni mamy na głosowanie w Sochaczewskim Budżecie Obywatelskim na 2020 rok. Możemy zagłosować na wiele pomysłów. Bardzo ciekawymi są propozycje Kamili Gołaszewskiej-Kotlarz dotyczący defibrylatorów umieszczonych w różnych punktach miasta oraz rowery miejskie Magdy Zborowskiej. 


Do 18 października możemy głosować na poszczególne projekty w Sochaczewskim Budżecie Obywatelskim, które będą realizowane w roku 2020. 


O pomyśle dotyczącym rowerów miejskich, które mogłyby stać się atrakcją miasta, ale również pełnić rolę użytkową pisaliśmy TUTAJ. Magdalena Zborowska wyjaśnia, iż pomysł polega na umieszczeniu osiemdziesięciu rowerów w ośmiu stacjach rozmieszczonych na terenie całego miasta. Rowery IV generacji są wyposażone w elektroniczne blokady z GPS.  Umożliwiają one zwrot jednośladu poza stacjami (na terenie miasta), a użytkownicy wypożyczający rowery znajdujące się poza stacjami a zwracające je na stacjach uzyskają z tego tytułu bonus. Rowery te mają także funkcję „postój”, która dopuszcza zaparkowanie do 60 minut podczas trwającego wypożyczenia oraz funkcję rezerwacji, dzięki której zamówiony rower poczeka na użytkownika do 15 minut. 


Rower miejski jest to projekt nr 17.


Defibrylatory natomiast szczegółowo opisaliśmy TUTAJ. Projekt autorstwa Kamili Gołaszewskiej-Kotlarz jest jednym z działań na rzecz ochrony zdrowia i życia mieszkańców. Defibrylatory AED funkcjonują w największych miastach na świecie, dzięki projektowi w SBO mogą znaleźć się również w Sochaczewie. 


Defibrylatory AED to projekt nr 4.   


Mieszkańcy mogą zagłosować na maksymalnie dwa projekty. Na terenie miasta znajdują się urny, do których można wrzucać wypełnione karty lub oddać głos przez internet na stronie https://budzet.sochaczew.pl/budzet24/desktop
Głosować możemy do 18 października. 


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

robroyrobroy
0
Defiblirator ?!? to nie jest zabawka,zamontowany np.w markecie,urzędzie ,gdzie jest kilka osób przeszkolonych moze i przydałby się,pod warunkiem że nieszczęśnik wymagający kopa prądem zasłabnie w jego pobliżu,nie popieram (2019-10-17 17:47)
robroyrobroy
0
oczywiście wszyscy ludzie rozpoznają czu serce stanęło czy jakieś migotanie ma (2019-10-17 17:50)
zbigniew15zbigniew15
+1
Rowery dobra rzecz, ale kto będzie ich w nocy pilnował przed wandalami ? (2019-10-17 18:12)
robroyrobroy
0
żałosny artykuł zmusza mnie do zamieszczenia tych postów,trzeba mysleć a potem pisać i robić,cytaty z WIKI:W Polsce, na wzór Stanów Zjednoczonych, wdraża się Programy powszechnego dostępu do defibrylacji z użyciem defibrylatorów typu AED w miejscach dużych skupisk ludzkich. Zgodnie z wytycznymi ILCOR/AHA/ERC defibrylatory powinny znajdować się wszędzie tam, gdzie nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) wystąpiło przynajmniej raz w ciągu ostatnich 5 lat. Według PAD – Programu powszechnego dostępu do defibrylacji – rozmieszczenie urządzeń powinno umożliwić skorzystanie z ich pomocy w czasie poniżej 2 minut. W praktyce defibrylatory instalowane są zwykle w ośrodkach zdrowia, zakładach pracy, w szkołach, na lotniskach, dworcach kolejowych, w hotelach, domach pomocy społecznej, w centrach handlowych i pływalniach.

W Krakowie w 2007 roku zorganizowano akcję Impuls życia celem, której było rozmieszczenie defibrylatorów w różnych punktach miasta. W ramach akcji pojawiło się 18 defibrylatorów. Do 2009 roku przeszkolono także około 4 tys. osób z zakresu pierwszej pomocy i użycia defibrylatora w razie konieczności[3][4].-

-czyli szkolenie w obsłudze,a tak naprawdę nie słyszałem o przypadku w Polsce o uratowaniu życia  za pomocą defiblyratora ulicznego, zainwestować w profesjonalnych ratowników medycznych-pensje,wyposażenie a nie rozstawianie szafek z czymś co może posłużyć idiotom do zabawy ,Heniu sie upił w sztok to go obudzimy (2019-10-17 18:20)
lukaszek_socholukaszek_socho
0
Rozróżnijmy dwa urządzenia:Defibrylator szpitalny - operator ustawia moc, przykłada łyżki w miejsca gdzie chce sobie "strzelić" naciska spust i.... następuje impuls elektryczny. Można sobie tym porazić człowieka, konia, psa, comika itd itd

AED - operator przykleja dwie elektrody w odpowiednie miejsca na klatce piersiowej człowieka, AED dokonuje analizy, samo decyduje czy "strzał" jest konieczny, ustawia moc i następuje wyładowanie. AED nie da się dla zabawy porazić człowieka z prawidłowym krążeniem bo maszyna wykryje, że jest OK i nie zadziała. Nie da się też dla zabawy porazić np psa bo AED nie dokona amalizy poprzez sierść i jedyne co nastąpi to komunikat "przyklej prawidłowo elektrody" (2019-10-17 23:23)
kacperskyykacperskyy
0
robroy ratuja ratuja

https://nto.pl/michal-cieslak-zafundowal-defibrylator-aed-taki-sprzet-wlasnie-uratowal-zycie-mieszkanca-gorzowa-slaskiego/ar/c1-14504483z AED jest jak z bronią - lepiej ją mieć i nigdy nie użyć - niż raz w krytycznej sytuacji zagrażającej życiu nie mieć i ....... gorzko tego żałować. Albo żalować będzie już twoja rodzina. (2019-10-18 07:53)
robroyrobroy
0
@lukaszek_socho -ty rozróżniasz,moze jesteś ratownikiem medycznym,zrób prosty test-zatrzymaj dowolną osobę przy markecie -najlepiej młodą ,bystrą obeznaną- i na fantomie  każ jej zdefiblyrować  .DWIE MINUTY !!,może nasza reporterka z TV Sochaczew ,Pani Dominika Myszkowska- pokaże takie nagranie? z ratowania? jeżeli taki instruktaż leciałby w TV , w każdej reklamie ,zamiast leków na prostatę, soków na oskrzela i czopków na hemoroidy_ to była\by reklama społeczna pozytywna

do @kacperskyy-tysiące defiblatorów i uratowanie życia człowieka-tak,to mogłem być JA,-ROBROY,tylko czy koszty (i zyski) obsługi,konserwacji,nadzoru ,nie dominują nad chęcią uratowania życia?nie lepiej dobrze uposażyć ratowników i zakupić jedną karetkę więcej? -pozdrawiam (2019-10-18 14:54)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy