Demon i Moje córki krowy na koniec sezonu w Kinie za rogiem

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Demon i Moje córki krowy na koniec sezonu w Kinie za rogiem Film, fotografia sochaczew

Zapraszamy na ostatni kinowy weekend przed wakacyjną przerwą w naszym kinie. Będziemy mieli okazję zobaczyć dwa zupełnie różne polskie filmy, o których ostatnio było dosyć głośno w naszym kraju. Thriller Marcina Wrony ze wspaniałymi zdjęciami Pawła Flisa oraz niezwykle życiowy, bliski nam widzom komediodramat Kingi Dębskiej. W rolach głównych zobaczymy m.in. Mariana Dziędziela, Agatę Kuleszę i Gabrielę Muskał a także Marcina Dorocińskiego. Jak zawsze, tak i w tym tygodniu nie zabraknie też oczywiście rozrywki dla najmłodszych. Zapraszamy na dwie zabawne i pełne szalonych przygód opowieść o odważnych i pomysłowych chłopcach.

18 CZERWCA (sobota)
16.30 – Rysiek Lwie Serce
film animowany, reż. Manuel Sicilia, Hiszpania 2013, 90 min. – od 7 r.ż, bilet: 8 zł
Rysiek marzy o tym, żeby iść w ślady dziadka, sławnego rycerza, który przed laty ocalił królestwo.
I choć ojciec Ryśka, prawnik, twierdzi, że rycerze przestali już być potrzebni, a dla zachowania porządku wystarczy mnożyć przepisy i nakładać mandaty, pewnego dnia młodzieniec porzuca rodzinny dom i rusza w świat w poszukiwaniu tajemniczego zamku, magicznego miecza i źródła odwagi niezbędnej, by stać się rycerzem. W pełnej niebezpieczeństw wędrówce będzie musiał zmierzyć się nie tylko z przerażającymi wrogami, ale też z własnymi słabościami.
18.30 – Demon
thriller, reż. Marcin Wrona, Polska, Izrael 2015, 93 min. – od 16 r.ż., bilet: 5 zł
Peter przyjeżdża z Anglii do Polski na ślub z piękną Żanetą. W starym domu otrzymanym w prezencie od przyszłego teścia zamierza urządzić rodzinne gniazdko dla siebie i narzeczonej. Kiedy w przeddzień wesela, karczując stare drzewo rosnące nieopodal domu, znajduje pod nim zakopane ludzkie szczątki, ukrywa to przed wszystkimi. Tymczasem dobiegają końca przygotowania do wielkiego weseliska, na które zaproszona jest cała okolica. A kiedy wreszcie następnego dnia zabawa się zaczyna, ludzie dostrzegają, że z panem młodym dzieje się coś niepokojącego... Demony z przeszłości, zręczne balansowanie między gatunkami i konwencjami i świetne aktorstwo Itaya Tirana jako pana młodego opętanego przez dybuka.

19 CZERWCA (niedziela)
16.30 – Wakacje Mikołajka
Komedia dla dzieci, reż. Laurent Tirard, Francja 2014 , 96 min. – od 7 r.ż, bilet: 5 zł
Ostatni szkolny dzwonek i… zaczyna się to, co wszystkie dzieci lubią najbardziej: wakacje! Mikołajek, tata, mama i Bunia (czyli babcia) jadą nad morze. Początek jest może nie najlepszy: korki, drogi bez przejazdu i brak pokoju dla Buni, ale później jest już tylko lepiej. Całkiem nowi koledzy, całkiem nowa koleżanka, która powoli zacznie w sercu Mikołajka zastępować ukochaną Jadwinię, i mnóstwo zwariowanych pomysłów, na jakie mogą wpaść tylko obdarzeni wielką fantazją mali chłopcy. Film dla całej rodziny.
18.30 – Moje córki krowy
komediodramat, reż. Kinga Dębska, Polska 2015 , 83 min. – od 12 r.ż., bilet 5 zł
Marta, gwiazda popularnych seriali, silna i dominująca, pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie Kasia tkwi w dalekim od ideału małżeństwie u boku męża nieudacznika i nieroba. Siostry niezbyt za sobą przepadają, kompletnie siebie nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć. Kiedy poważna choroba matki zmusza je do wspólnego działania, stopniowo zaczynają się do siebie zbliżać. Mocno autobiograficzna rodzinna historia opowiedziana przez Kingę Dębską bez taniego sentymentalizmu i znakomicie zagrana przez troje świetnych aktorów: Agatę Kuleszę, Gabrielę Muskałę i Mariana Dziędziela.


KINO ZA ROGIEM w TERESIŃSKIM OŚRODKU KULTURY
Ilość miejsc w kinie ograniczona do 20 osób.
Rezerwacja pod numerem tel. 516 367 900
lub mailowo kinotok@tok.art.pl
Istnieje możliwość wcześniejszego zakupu biletów w sekretariacie TOK (pon.-pt. w godz. 8.00-16.00). Cena biletów: 5 zł lub 8 zł od osoby na jeden seans (honorowane zniżki z Kartą Rodzina 3+ i Kartą Seniora). W soboty i niedziele rezerwacja możliwa tylko telefonicznie na godzinę przed seansem .

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy