Dezynfekcja w Teresinie - strażacy OSP w akcji

Zdjęcia i foto: Dezynfekcja w Teresinie - strażacy OSP w akcji Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

W związku z epidemią koronawirusa, 4 kwietnia o godzinie 23.00 zostało przeprowadzone zamgławianie dezynfekcyjne na stacji PKP/PKS oraz w tunelu w miejscowości Teresin. Zakres działań został uprzednio ustalony z lokalnymi władzami. Dezynfekcję wykonali strażacy z OSP w Budkach Piaseckich i Skrzelewa oraz ratownicy medyczni. 


Inicjatorami akcji są Krzysztof Szymańczak oraz Tadeusz Szymańczak, a całość została uzgodniona z Wójtem Gminy Teresin, Markiem Olechowskim. Strażacy wyposażeni w środki ochrony osobistej w pierwszej kolejności przeprowadzili dezynfekcję tunelu. W tym czasie jeden z ratowników pilnował, aby żaden z mieszkańców nie wszedł do środka. Następnie przy pomocy zwykłego spryskiwacza plecakowego kupionego specjalnie na tą okoliczność, odkażone zostały również ławki, kosze na śmieci oraz poręcze.


Jak informuje Tadeusz Szymańczak:

- Jest zapowiedź że powtórnie taką akcję wykonamy przed świętami. Apelujemy do wszystkich mieszkańców o szczególną ostrożność Zgłaszającym się do pomocy w naszej akcji dziękujemy i zapraszamy. 


zdj. Krzysztof Szymańczak

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy