Diagnosta z zarzutami

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Diagnosta z zarzutami Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

Sochaczewscy policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zatrzymali na gorącym uczynku 35-letniego diagnostę, podejrzanego o poświadczanie nieprawdy w dowodach rejestracyjnych. Ustalenia wskazują, że co najmniej dwa pojazdy tak na prawdę nie były kontrolowane i nie przeszły wymaganego przeglądu, a mimo to uzyskiwały wpisy w dokumentach.


Policjanci od dłuższego czasu badali sprawę związaną z informacjami o poświadczaniu nieprawdy przez uprawnione osoby z jednej ze stacji kontroli pojazdów na terenie powiatu sochaczewskiego. W wyniku ustaleń funkcjonariuszy, przedwczoraj został zatrzymany na gorącym uczynku 35-letni diagnosta, podejrzany o poświadczenie nieprawdy w dwóch dowodach rejestracyjnych.

Ustalenia wskazują, iż mężczyzna faktycznie nie przeprowadził badań technicznych, natomiast pobrał za nie pieniądze i dokonał wpisu w dowodach rejestracyjnych. Zatrzymany 35-latek trafił do policyjnego aresztu. Sprawa jest rozwojowa, podejrzewa się, że na stacji kontroli pojazdów od dłuższego czasu mogło dochodzić do takich nieprawidłowości.

Diagnosta usłyszał zarzuty poświadczania nieprawdy w dokumencie. Za to przestępstwo grozić mu może do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich osób, których auta nie wjeżdżały na linię diagnostyczną lub nie były wykonane wszystkie czynności związane z obowiązkowym przeglądem technicznym o zgłaszanie się do najbliższej jednostki Policji. Zgodnie z artykułem 229 § 6 Kodeksu Karnego, nie podlega karze sprawca przestępstwa, który powiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

użytkownik1721użytkownik1721
0
Nie chce im się łapać złodziei to złapali lenia któremu nie chce się pracować , bo pieniądze idą i tak do kieszeni właściciela stacji.
(2014-02-26 11:52)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy