Diecezjalne Święto Policji - 10.10.2012

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Diecezjalne Święto Policji - 10.10.2012 Komunikaty sochaczew

W ostatnią niedzielę w Kościele Św. Wawrzyńca w Sochaczewie o godzinie 18:00 rozpoczęła się Msza Święta z okazji Diecezjalnego Święta Policji. Podczas uroczystości obecny był I Z-ca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego insp. Rafał Korczak, przedstawiciele Policji garnizonu łódzkiego oraz komendanci powiatowi garnizonu mazowieckiego.

Swoją obecnością zaszczycił nas Biskup Diecezji Łowickiej - JE. Ks. Bp. Józef Zawitkowski, który modlił się w intencji wszystkich policjantów i ich rodzin, pracowników cywilnych oraz policjantów poległych na służbie.
W swym kazaniu wielokrotnie podkreślał, że służba w Policji nie jest zwykłą pracą, ponieważ policjanci ślubowali m.in. strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.
Biskup życzył sukcesów i wytrwałości w wykonywaniu obowiązków. Podkreślał, że dzięki zaufaniu ludzi do Policji, bardzo często zgłaszają problemy, których rozwiązanie leży także w gestii innych instytucji.
Uroku całości Mszy Świętej dodawała obecność Kompanii Reprezentacyjnej z Płocka oraz występ Orkiestry Policyjnej Komendy Stołecznej Policji z Warszawy

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy