DLA KOGO JEST ZALEW BORYSZEW

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: DLA KOGO JEST ZALEW BORYSZEW Rekreacja sochaczew

Zajmuję sie przepisami wędkarskimi w świetle prawa polskiego od wielu lat. Moimi intencjami nie jest krytyka  lecz jasna, sensowna merytoryczna dyskusja poparta przepisami prawa obowiązującymi w tym kraju zarówno szarych obywateli jak i stowarzyszenia czy też organy samorządowe. Ale tego co ostatnio przeczytałem na tablicy ogłoszeń nad Naszym Zalewem Boryszew nijak nie rozumie. Nie wiem czy się śmiać czy też płakać.

Oto co znajduje się na tablicy informacyjnej nad zalewem w Boryszewie. PZW zakazało pływania łodziami, kajakami po wodach które dzierżawi. Z tego wynika, że po Bzurze, Pisi, Utracie które PZW prawnie dzierżawi itp. wodach państwowych (w tym również duża część zalewu Boryszew który otrzymało w bezpłatne użytkowanie) nikomu nie wolno pływać kajakami, łódkami (w myśl przepisów obowiązującego prawa są to STATKI WODNE - gdyby ktoś tego nie wiedział). 

Ciekawe co na to Starosta Sochaczewski, Burmistrz Miasta Sochaczew.Należałoby natychmiast zamknąć wszystkie wypożyczalnie kajaków włącznie z MOSiR. Mnie ręce opadły. Ten kto to pisał nie zna się kompletnie na przepisach państwowych dot.min Żeglugi śródlądowej itp. Nie wspomnę już o takim tworze jak ,,środki pływające" którego nie znajdziecie w żadnych przepisach prawa jak i ustawach legislacyjnych.

Więc powiedźcie mi na z pozoru proste pytanie. DLA KOGO JEST ZALEW BORYSZEW ?


,,Sochaczewski Wędkarz"

 5
Oceń
(5 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

SieciechSieciech
+2
W ogóle po co ten zakaz łowienia z łodzi a tym bardziej zakaz wywozenia zestawów i necenia łódkami.. Nie jestem karpiarzem ale kompletnie nie rozumiem tego zapisu. (2019-04-27 08:24)
robroyrobroy
+1
sieciech ,ale patrzenia na zalew nie zabronili,ludzkie człowieki (2019-04-27 11:50)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy