Dlaczego radni miejscy wyszli w trakcie sesji?

/ 25 komentarzy
Zdjęcia i foto: Dlaczego radni miejscy wyszli w trakcie sesji? Radni i rady samorządowe sochaczew

Stanowisko Klubów Rady Miejskiej Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej i Porozumienie Obywatelskie Sochaczew oraz radnych niezrzeszonych w sprawie opuszczenia przez nas obrad XVIII Sesji Rady Miejskiej podczas omawiania punktu 25. Sprawy różne


My niżej podpisani Radni Rady Miejskiej w Sochaczewie reprezentujący Kluby Radnych Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej i Porozumienie Obywatelskie Sochaczew oraz radni niezrzeszeni pragniemy poinformować mieszkańców Sochaczewa za pośrednictwem mediów o powodach jakie zmusiły nas do opuszczenia obrad XVIII Sesji Rady Miejskiej podczas omawiania punktu 25. Sprawy różne.

3 lutego 2012 z pewnością przejdzie do historii VI kadencji sochaczewskiego samorządu miejskiego jako dzień w którym podjęto próbę upolitycznienia Rady Miejskiej w Sochaczewie. W ostatnim punkcie obrad jakim są sprawy różne, przewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Gonta reprezentując jednocześnie klub radnych Prawo i Sprawiedliwość zaproponowała przyjęcie przez radnych stanowiska w sprawie nieprzyznania TV Trwam miejsca na przygotowywanym multipleksie cyfrowym (treść zaproponowanego stanowiska dołączony w postaci zdjęcia oraz pod stanowiskiem). Wywołało to ogromną konsternację wśród wielu radnych, gdyż przed obradami sesji propozycja ta nie była z nami konsultowana. W żadnym wypadku nie staramy się oceniać zawartości merytorycznej stanowiska, jego treść traktujemy drugorzędnie. Jednakże stoimy na stanowisku, iż podstawą naszej samorządowej pracy powinny być sprawy związane z zadaniami jakie stoją przed naszym miastem w sferach gospodarczych, oświatowych czy inwestycyjnych. Zajmowanie się na sesjach tematami zastępczymi dotyczącymi sporów politycznych których tak pełno w krajowych mediach jest w naszym zdaniem wyrazem arogancji wobec mieszkańców Sochaczewa. Stojąc na straży dobrych obyczajów postanowiliśmy zaapelować do wnioskodawców o cofnięcie swojego wniosku i zaniechanie procedowania. W odpowiedzi przewodnicząca Rady Jolanta Gonta porównała w/w stanowisko do apelu jaki Rada Miejska uchwaliła 30 grudnia 2011r. w sprawie likwidacji Sądu Rejonowego w Sochaczewie z czym żaden sposób nie możemy się zgodzić.

Wobec braku zrozumienia naszych argumentów na znak protestu oraz by uniknąć szerszego skandalu opuściliśmy obrady XVIII Sesji Rady Miejskiej w Sochaczewie, co spowodowało brak wymaganego quorum. Sesja bez naszego udziału będzie kontynuowana 8 lutego o godz. 16:00. Zapewne podczas tych krótkich obrad Radni przyjmą stanowisko w sprawie TV TRWAM.


Z poważaniem

Bogumił Czubacki

Ireneusz Kisiołek

Urszula Kossakowska

Teresa Kozbuch

Bartosz Otręba

Urszula Pawlak

Paweł Piątkiewicz

Marcin Podsędek

August RutkowskiTreść zaproponowanego stanowiska

Stanowisko Rady Miejskiej w Sochaczewie z dnia 3 lutego 2012 roku
w sprawie nieprzyznania TV Trwam miejsca na przygotowywanym multipleksie cyfrowym


Rada Miejska w Sochaczewie dołączając się do głosu innych samorządów, organizacji, instytucji i środowisk w Polsce, stanowcza sprzeciwia się decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nieprzyznaniu Telewizji Trwam miejsca na przygotowywanym multipleksie cyfrowym, co jest równoznaczne z marginalizacją jedynej katolickiej telewizji w Polsce.
W ten sposób wyrażamy solidarność ze stanowiskiem Episkopatu Polski głoszącym, że odmowa przyznania TV Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym jest poważnym naruszeniem praw katolickiej opinii publicznej.
Nieprzyznanie miejsca na multipleksie uważamy za przejaw dyskryminacji olbrzymiej grupy odbiorców katolickich. Takie postępowanie nie ma nic wspólnego z budowaniem państwa wolnego, sprawiedliwego i równego dla wszystkich obywateli. Uważamy, że wykluczenie stacji narusza zasadę pluralizmu i sprawiedliwości społecznej oraz równości wobec prawa i dyskryminuje katolików.
Wykluczenie stacji o charakterze religijnym w procesie koncesyjnym godzi w prawa katolików. Godzi w licznych odbiorców, wśród których wiele jest osób chorych i samotnych, dla których TV Trwam stanowi jedyny wiarygodny środek informacji. Stanowczo żądamy sprawiedliwego traktowania wszystkich polskich mediów oraz respektowania prawa obywateli do swobodnego głoszenia ich poglądów.
TV Trwam istnieje dzięki determinacji polskich katolików, jest przez nich finansowana i to oni powinni decydować o tym, jaką telewizję chcą popierać i oglądać.
Stanowczo sprzeciwiamy się wykluczaniu katolickiej większości Narodu!
Apelujemy do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zrealizowanie wniosku Fundacji Lux Veritatis i zagwarantowanie telewidzom pełnej możliwości odbioru Telewizji TRWAM na multipleksie cyfrowym.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (25)

falconerfalconer
0
Dobrze Państwo postąpiliście.  (2012-02-06 18:15)
TrojaTroja
0
Brawo, Tak trzymać. Nie dajmy się zwariować. RADA MIEJSKA nie jest od koncesji dla TV TRWAM!!!! (2012-02-06 18:27)
karol997karol997
0

Jakoś nie widzę związku problemów mieszkańców z koncesją tej stacji...


Karol

(2012-02-06 21:15)
użytkownik12594użytkownik12594
0
To jest kwestia wolności słowa, w Polsce toczy się w tej chwili na ten temat poważna debata, w środowiskach od lewa do prawa, ale nie oczekiwałabym po radnych z socho znajomości tej tematyki.

Zwykle wygląda to tak, że albo radni popierają koncesię dla Trwam albo nie. Nie spotkałam się jeszcze z przypadkiem, żeby wyszli z obrad. To niedojrzałe.

chciałabym także, abyśmy wybierali ludzi trochę bardziej obeznanych ze światem, obojętnie jakiej opcji. Nie zamierzam nikomu wypominac edukacji czy zawodu jaki wykonuje, ale człowiek na takim stanowisku nie może byc zakompleksiony i ze strachu wychodzic.(2012-02-07 14:58)
dreptakdreptak
0
sanmarino. Całkowicie się zgadzam. Na liście osób, które wyszły najbardziej zadziwił mnie B. Czubacki. Pan B.Cz. chyba postradał zmysły. Sam prowadzi radio, na marginesie dodam, że odkąd przestał być burmistrzem, to nawet czasem słucham, występuje przeciwko innemu nadawcy. Przecież jak tak dalej pójdzie, to podobne problemy będzie miał on sam. Wynik batalii o TV TRWAM zadecyduje na wiele lat o wolności słowa w Polsce. Nie dalej jak tydzień temu na antenie Famy była na ten temat sonda. 8 na 11 słuchaczy powiedziało, że wróciła cenzura. Z tego wynika, że B.Cz. zgłupiał. 
(2012-02-07 15:48)
GRZECHGRZECH
0
Jakim strachu?Bardzo dobrze postąpili że wyszli.

Telewizja trwam to nie jedyna religijna stacja telewizyjna i w dodatku zamiast wartości chrześcijańskich szerzy nienawiść.

Jest jeszcze chociażby Religia TV.

Wiem wiem. marksmedia ;)

TV Trwam nie zasługuje aby trafić do cyfrowego multipleksu.
(2012-02-07 16:29)
użytkownik12594użytkownik12594
0
no właśnie, naprawdę b. mnie zdziwiła aż taka niekompetencja. rozumiem, że nie trzeba kończyc najlepszych uczelni w tym kraju, żeby głosowac na temat podwyżki wody etc., ale w takich sprawach widac, że trzeba uważnie "oglądac" życiorysy i zbierac jak najwięcej info, bo potem są takie kwiatki.

Naturalnie miło będzie co po niektórych walecznych radnych zobaczyc w niedzielę w kościele, tego się nie boją? Nikomu nie wypominając, rzecz jasna :))
(2012-02-07 16:34)
użytkownik12594użytkownik12594
0
ale oni w ogóle nie postąpili, właśnie o tym tu mówimy!!! no pliiizzz czytaj ze zrozumieniem! dlaczego nie chcieli głosowac przeciw???

gdybym była przeciw bez wstydu bym to powiedziała, do każdego i wdzędzie. W całej Polsce wielu radnych głosuje przeciw i nic się nie dzieje. poniał?
(2012-02-07 16:38)
GRZECHGRZECH
0
Jeżeli 3.02.2012 byli wzięci przez zaskoczenie i byli skazani na przegraną to opuszczenie obrad było dobrym fortelem.
Dali sobie dodatkowe 5 dni na próbę przekonania pozostałych radnych do tego aby porzucić pomysł aby w państwie świeckim pod pozorem wolności wspierać biznes pseudoduchownego żerującego na łatwowierności starszych ludzi.
Mam nadzieje że uda się odrzucić ten pomysł.
(2012-02-07 19:15)
karol997karol997
0

Szanowny dreptaku jeśli słuchałeś w sobotę miejscowego radia to napisz co ludzie mówili, głównie że cenzura była, jest i będzie w szerokim tego slowa znaczeniu.


Jeśli zaś chodzi o TV Trwam to zgadzam się z wypowiedzią Grzegorza!!! Bardziej interesują mie sprawy lokalne niż koncesje radiowe!


Karol

(2012-02-07 20:51)
dreptakdreptak
0
karolu, jeśli Cię to nie interesuje, to po co się wypowiadasz pod tym wątkiem?Na prawo do nadawania zasługuje każdy, kto robi to zgodnie z zasadami. I nie ma najmniejszego znaczenia czy będzie to filia al jazeera, magen dawid, telewizja pszczelarzy, czy miłośników chińskich ręczników. Chodzi o zasadę równego traktowania, która w tym wypadku została brutalnie złamana.  (2012-02-07 21:08)
GRZECHGRZECH
0
Widocznie KRRiT uznało że w obecnych multipleksach nie ma potrzeby na kolejną telewizje o tej tematyce i że inne będą się lepiej nadawały do tego pasma.
Niech się ojciec R stara o kolejne przydziały.
Myślę że KRRiT mogło kierować się tym że jest już TV Puls w Mux 2 która jest telewizją o tematyce religijno/ogólnej.

(2012-02-07 21:30)
użytkownik8699użytkownik8699
0

Są trzy możliwości głosowania: za, przeciw albo wstrzymanie się od głosu. Kiedy PiS ma większość w radzie ,wychodzenie i zajmowanie stanowiska jest niepoważne. Pan Małecki natychmiast powinien wywalić z PiS-u taką panią Gontę. Radni Pis-u powinni złożyć wniosek o odwołanie przewodniczącej.   

(2012-02-07 23:42)
dreptakdreptak
0
Jansochu. czy ty w ogóle wiesz o co chodzi w tej sprawie? Przeczytaj, pomyśl, napisz. Potem jeszcze raz przeczytaj, pomyśl i nie wysyłaj.Jak manifestowałeś przed Chopinem, to o co? chyba o wolność słowa, wypowiedzi i równego traktowania. Radni walczą o to samo tylko nie na ulicy jak ty, ale na sali konferencyjnej. Teraz załapałeś?Czy wiesz, że za Tuska z internetu zniknęło pond 300 stron, na których internauci krytykowali, bądź śmiali się z Tuska, Komorowskiego i PO? a administratorzy tych stron byli o 6 rano wyciągani z domów przez policję jak najgorsi bandyci? czy w tzw mediach mainstreamowych kiedykolwiek o tym usłyszałeś? Jansochu mamy ty do czynienia z dyskryminacją i dobrze byłoby żeby Polacy zrozumieli, że cenzura i zemsta na niepokornych jest już codziennym faktem.  (2012-02-08 09:13)
GRZECHGRZECH
0
Ale Was programują w tym Maryja i Trwam.
Najgorsze że w swojej szkole indoktrynują sobie nowe zastępy młodych kształconych w kierunkach jak "kreacja wizerunku w mediach".
Z jednej strony propaganda rządowa z drugiej propaganda antyrządowa.
Ale ta pierwsza nie nakłania przynajmniej do agresji i nienawiści względem wszystkich którzy jej nie popierają.
(2012-02-08 09:53)
IrekisIrekis
0

Nie mam zamiaru brać udziału w żadnych dyskusjach i głosowaniach dotyczących koncesji czy to dla Trwam czy TVN24 czy też innego Polsatu mogę podpisać się pod każdą prośbą dotyczącą mediów Niepokalanów czy tez radia Fama albo lokalnej telewizji gdyż to dotyczy naszego powiatu i naszych spraw a radio czy telewizja w Toruniu nie interesuje mnie zupełnie. Jestem zniesmaczony tym, że nie wiedziałem kilka dni przed sesja o takim głosowaniu, bo bym już wtedy poinformował prezydium rady o moim stanowisku.


Jestem zainteresowany cenami wody i ścieków, opłatami za przedszkola, stanem miejskich ulic i lokalnymi podatkami i pytam na każdej sesji, dlaczego jeżeli jest tak dobrze to jest tak źle i niezmiennie słysze że jest dobrze i będzie jeszcze lepiej tylko,  ….. dla kogo?


Irek Kisiołek radny Porozumienie Obywatelskie Sochaczew

(2012-02-08 12:13)
użytkownik8699użytkownik8699
0

Nie zajarzyłem o co chodzi z ,,Radiem Maryja’’, kto jest za a kto przeciw. Ostatnio to jest tak wszystko pokręcone że trudno nadążyć. Nigdy bym nie pomyślał że prawica może zaprosić Komorowskiego. Przecież takie zaproszenie to wstyd i hańba dla miasta.


Radni powinni wiedzieć co się dzieje w kraju a nie tylko przekładać zainteresowania co do (lansowanej t.z.Małej Ojczyzny) tylko swojej miejscowości.


Żeby wierni mogli się modlić o nawrócenie, należy umieścić listę heretyków którzy głosowali przeciwko istnieniu Radia Maryja.

(2012-02-08 15:25)
dreptakdreptak
0
Jansochu, znów nie doczytałeś, Tu idzie o TV Trwam. Radio Maryja nadaje i niedługo trzeba będzie go słuchać jak za komuny Wolnej Europy. W tajemnicy nawet przed rodziną.Powtórzę Ci jeszcze raz, TV TRWAM. (2012-02-08 18:05)
karol997karol997
0

Nasi radni są od załatwiania spraw lokalnych a nie od spraw Torunia i jej TV!!! O to niech zabiega sam dyrektor założyciel...!!! Poinformowanie radnych o podpisaniu takiej petycji tuż przed posiedzeniem uważam za zagrywkę poniżej pasa...!!!! SKANDAL!!!


Dziękuję wszystkim którzy wyszli z tej sesji!!!


Karol

(2012-02-08 21:02)
K.K.
0

Rada miejska i rada powiatu nie jest od tego, by zabierać głos w sprawie TV Trwam.

Niech p.Faustyna czy p.Gonta zajmują się sprawami miasta i powiatu, bo za to dostają pieniążki podatników. Proszę sprawdzić, ile jest w naszym mieście rodzin, które nie mają pięniędzy na worek węgla , kawałek chleba czy ubranie dla dziecka. Proszę zajrzeć na dworzec w godzinach porannych i zobaczyć, jak trudno znaleźć miejsce do zaparkowania, proszę zadbać o bezdomnych, chorych, o edukację w naszym mieście, o  naprawę dróg, błakające sie psy...

Jako mieszkanka Sochaczewa i osoba wierząca, nie życzę sobie, aby by za moje pieniądze radni dyskutowali na temat ratowania tyłka ojca Rydzyka.


cytuję: 

" podstawą naszej samorządowej pracy powinny być sprawy związane z zadaniami jakie stoją przed naszym miastem w sferach gospodarczych, oświatowych czy inwestycyjnych. Zajmowanie się na sesjach tematami zastępczymi dotyczącymi sporów politycznych których tak pełno w krajowych mediach jest w naszym zdaniem wyrazem arogancji wobec mieszkańców Sochaczewa"

(2012-02-08 21:13)
użytkownik8699użytkownik8699
0

Radio Maryja czy TV Trwam stawiam te media w jednym szeregu. TV Trwam jest jak gdyby rozwinięciem działalności Radia Maryja które chętnie słucham. Dostało ono pochwałę i błogosławieństwo od naszego papieża wyrażone w słowach,, Dziękuję Bogu że jest takie radio, Radio Maryja...


Chętnie bym widział przyjazd Ojca Rydzyka do Sochaczewa a nie Komorowskiego. Nie można służyć jednocześnie Panu Bogu i diabłu, być za TV Trwam a jednocześnie za przyjazdem Komorowskiego.


W sprawie pozostawienia Sądu Rejonowego nic ta wizyta nie wniosła a jedynie utwierdziła w zamierzonym celu.


Marginalizacja miast nadal postępuje i zabrali nam Zakład Energetyczny.

(2012-02-09 09:26)
karol997karol997
0

Czy wszyscy muszą myśleć tak jak ty Jansoch? Nie słucham tego radia i nie oglądam tej TV i co jestem gorszy, potępiony, wyklęty?????


Jetem sobą- Karol

(2012-02-09 21:06)
użytkownik8699użytkownik8699
0

@Karol 997


Ze nie słuchasz Radia Maryja i nie oglądam tej TV to bardzo dużo tracisz.


 


W Polsce jest ponad 90% katolików. Trudno żeby większości narzucała swoją wolę mniejszość czego mają słuchać a jakich mediów słuchania należy im zabronić. Nie znaczy że słucham tylko Radia Maryja i często chodzę do kościoła. Czytam różną prasę i wchodzę na różne fora. Więc mam porównanie i widzę kto manipuluje.


Skoro PO jest partią rządzącą i uważa się za partię prawicową więc normalną rzeczą jest że wierzą w Boga. Więc jakie ich partia może propagować wyznanie wiary wśród swoich członków, skoro nie pasują im katolickie media, ani Maryja Dziewica. Ludzie jakoś są otumanieni i nie mogą przejrzeć na oczy. Jak przejrzą to może być tak jak z ACTA. Nie chciał bym żeby z tego powodu doszło do wojny religijnej.

Nikt, kto publicznie oświadczy, że nie wierzy w boga, nie chodzi do kościoła, że religia to dla niego bzdety, że papież (JPII) nie jest dla niego żadnym autorytetem, w Polsce nie ma szans na znaczącą karierę polityczną. Dlatego niektórzy kandydaci na samorządowców przed wyborami chodzą w niedzielę nawet na kilka mszy. PO pozbawiając medii katolickich chce zniszczyć tradycję, tożsamość narodową. Wiedzą że bezbożnym narodem łatwiej mieli by manipulować i sterować.

(2012-02-09 23:37)
Daniel5Daniel5
0

90% katolików, szczegolnie wsród młodych, Ha, ha.


A teraz fakty:


1500 zł za ślub + taca


1000zł za pogrzeb + taca+miejsce na cmentażu+grabarz 


itd, itd......


i to wszystko bez podatku...


do tego panstwo( czyli my) płacimy im wszystkie składki zus-kie.


Pozd


Daniel

(2012-02-10 08:42)
użytkownik8699użytkownik8699
0

Poprzednio napisałem ,, Trudno żeby większości narzucała swoją wolę mniejszość’’ Chodzi mi o większość parlamentarną narzucającą mniejszość. Zaś społeczeństwo ma narzuconą wolę mniejszości.


 


@Daniel5


Piszesz o sprawach pogrzebowych które cię bulwersują. Nie widzę żeby miało miejsce odchodzenie od wiara poprzez  narzucane stawki przez księdza. W niektórych wypadkach to może ksiądz trochę i za dużo bierze. Z tej przyczyny ani mniej katolickich ślubów ani mniej pogrzebów. Należy zauważyć że po śmierci otrzymuje się zasiłek pogrzebowy który starcza na pochówek. Skoro jesteś młody i już myślisz o sprawach pogrzebowych, obawiasz się  że ci zabraknie na pochówek bo ksiądz zedrze, to należy wykupić dodatkową polisę.


Porównaj jaki jest na cmentarzach stosunek spoczywających młodych czy starych ludzi którzy mają na grobie krzyż do grobów które nie wieńczy krzyż. Nie widzę aby cokolwiek ostatnio pod tym względem się zmieniało.


Taca nie jest przymusowa i nie musisz dawać nawet złotówki. Taca to nie opłacenie bilet wstępu i nikt cię z kościoła z tego powodu nie wygna. Jeżeli już jest zbierana na mszy pogrzebowej to przeznaczona jest na msze świętą za duszę zmarłego. Skoro to cię tak razi że poruszasz taki mało istotny problem, to widzę zawiść że ksiądz coś od kogoś zbierze.


Możesz pochować się na cmentarzu komunalnym na Wypalenisku i tam będziesz miał stawki komunalne.


Jeżeli należysz do PO to prawdopodobnie jesteś wyznania Mojżeszowego więc na Kircholu jest duży cmentarz i od lat pełno na nim wolnego miejsca, więc i opłata powinna być dużo tańsza.


Nie orientuję się ile u księdza kosztuje ślub ale koszty związane ze ślubem są coraz wyższe: muzykanci, sala,  i inne.


Skoro danie ofiary na tacę w twoim przypadku urasta do wielkiego problemu, więc ślub możesz wziąć tanim kosztem w parku. Były burmistrz i były członek platformy, osobom którym nie udzielił by ślubu ksiądz, udzielał w Żelazowej Woli.   

(2012-02-10 13:06)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy