Dlaczego warto wybrać żaluzje drewniane zamiast żaluzji aluminiowych?

/ 1 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dlaczego warto wybrać żaluzje drewniane zamiast żaluzji aluminiowych? Inwestycje sochaczew

Wiele osób mieszkających w domkach jednorodzinnych, ale i w mieszkaniach na dużych osiedlach, decyduje się na montaż różnego rodzaju osłon okiennych. Jak się okazuje, cały czas niesłabnącą popularnością cieszą się żaluzje.


Na tym polu do wyboru jest wiele rodzajów produktów. Najchętniej jednak wybierane są te wykonane z aluminium lub drewna. Które z nich najlepiej będą pasować do Twojego domu lub mieszkania?


Dlaczego warto zdecydować się na żaluzje w domu lub mieszkaniu?

Osłona pomieszczeń mieszkalnych przed nasłonecznieniem to dla wielu osób bardzo ważna kwestia. Co więcej, znaczna część inwestorów zwraca również uwagę, aby produkty pozwalające osłonić okna były nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Dostępne obecnie w ofercie żaluzje idealnie wpisują się w te założenia.


Przede wszystkim przy pełnym zamknięciu bardzo dobrze zaciemniają pomieszczenia. Dlatego najchętniej wybierane są do sypialni, ale i do salonów czy jadalni. Oprócz tego, mogą też chronić wnętrza przed nadmiernym przegrzewaniem się. Jest to szczególnie istotne w pomieszczeniach położonych od strony południowej. To właśnie tam zazwyczaj najdłużej i najintensywniej świeci słońce.


Warto tutaj zaznaczyć, że zarówno żaluzje aluminiowe, jak i drewniane charakteryzują się dobrą wytrzymałością. Przy odpowiedniej pielęgnacji mogą być użytkowane przez długie lata.


Czym się kierować wybierając rodzaj żaluzji?

Przy doborze żaluzji do wnętrza należy brać pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim to, jaki charakter ma pomieszczenie i w jaki styl wpisują się pozostałe elementy, które się w nim znajdują. Warto tutaj zaznaczyć, że żaluzje aluminiowe są chętniej wybierane do pomieszczeń biurowych czy usługowych. Natomiast do mieszkalnych o wiele częściej wybiera się te drewniane. Trzeba też pamiętać o tym, że drewno ociepla wnętrze i dodaje mu eleganckiego szyku. Dlatego dobrze komponuje się praktycznie z każdą aranżacją – zarówno klasyczną, jak i nowoczesną. Żaluzje z aluminiowymi lamelami są wybierane raczej do nowoczesnych, prostych, a nawet surowych aranżacji. Trzeba też pamiętać o tym, że żaluzje aluminiowe są nieco lżejsze i cieńsze od drewnianych, więc dobrze wyglądają nawet na przy bardzo małych oknach. Te drewniane można natomiast używać do aranżacji w większych pomieszczeniach szczególnie urządzonych w stylu skandynawskim, industrialnym, prowansalskim czy loftowym. Więcej na temat wykorzystania żaluzji drewnianych w pomieszczeniach mieszkalnych przeczytasz w artykule: Elegancja i szyk – czyli żaluzje drewniane w naszym mieszkaniu.


Jakie są zalety żaluzji drewnianych?

Skupiając się na żaluzjach drewnianych, warto zapoznać się bliżej z propozycjami producentów np. firmy Karnix. Ma ona w swojej ofercie żaluzje z lamelami o szerokości 25 i 50 mm. Dzięki temu, że są one dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu można je lepiej dopasować do danego pomieszczenia. Oprócz tego, są one również łatwe do utrzymania w czystości. A także można je montować na trzy różne sposoby, w tym bezinwazyjnie do ramy okiennej.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

lupusmanlupusman
0
Zapraszamy , doradzimy jakie żaluzje wybrać. Sklep Inter TWF Sochaczew, ul. Trojanowska 1 (2020-02-13 09:37)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy