Zaloguj się do konta

Dni Olimpijczyka coraz bliżej

Urząd Miasta w Sochaczewie
2010-04-26
Rekreacja
W dniach 7 – 8 maja odbędą się Centralne Uroczystości Dni Olimpijczyka. To 48 edycja imprezy, która co roku gości w innym polskim mieście, a tym razem zawita do Sochaczewa. Znany jest już dokładny program tej wielkiej, sportowej imprezy.
W pierwszym dniu, w hotelu „Chopin”, odbędzie się sesja popularno-naukowa. Jej tematem będzie „Edukacja Olimpijska - Wychowanie przez rozwój, rozwój przez radość”. Odczyt wygłosi profesor Krzysztof Zuchora z AWF Warszawa. Do udziału w dyskusji zaproszono nauczycieli wychowania fizycznego z terenu miasta i powiatu oraz olimpijczyków. Spotkanie zakończy się projekcją filmów ”90 lat PKOL”, „Vancouver 2010” oraz otwarciem wystawy fotograficznej „Polacy na XXI Igrzyskach Zimowych Vancouver 2010”. (Udział w sesji tylko za okazaniem zaproszenia, które można otrzymać od organizatorów: Jolanty Mróz tel. 664 308 210, e-mail jola-mroz@o2.pl oraz Arkadiusza Sobieraja tel. 601 980 009, e-mail sobierajarkadiusz@wp.pl)
Główne obchody Dni Olimpijczyka odbędą się w drugim dniu imprezy, czyli w sobotę, 8 maja. O godzinie 9.45 na Placu Kościuszki rozpocznie się zbiórka uczestników, którzy w korowodzie przejdą następnie na stadion MKS Orkan. W pochodzie weźmie udział około 1500 osób. Zobaczymy w nim m.in. polskich olimpijczyków, zespół L’ombelico del Mondo, Orkiestrę Dętą Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Sochaczewie pod dyrekcją Bernarda Pacholskiego, reprezentantów wszystkich sochaczewskich gimnazjów, szkół podstawowych i średnich, dzieci ze szkół z terenu powiatu sochaczewskiego, Grupę Fantasty (szczudlarze, klauni, bajkowe postaci itp), działaczy lokalnych stowarzyszeń i klubów sportowych, nie zabraknie też flagi olimpijskiej.
Po przemarszu uczestnicy ustawią się na płycie stadionu i trybunach, po czym nastąpi oficjalne otwarcie imprezy – wciągnięcie na maszt flagi olimpijskiej, zapalenie znicza, krótkie wystąpienia Burmistrza Miasta, przedstawicieli Klubu Olimpijczyka „Jedynka” i Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
W ramach programu artystycznego zaplanowano m.in.: pokazy sportów walki (judo, zapasy, karate), pokazy w wykonaniu zespołu sportowego AKRO-BAD Ursusowskie Towarzystwo Sportowe, mecz Mini Rugby „7”. Ponadto zaplanowano: rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „POLSKA REPREZENTACJA NA ZIMOWYCH IGRZYSKACH W VANCOUVER 2010”, sadzenie drzewek olimpijskich (godz. 12.45), posiedzenie Prezydium PKOL i Piknik Olimpijski (11.30 – 15.00)
Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczną się imprezy sportowe na wszystkich miejskich arenach. W hali sportowej MOSiR-u: pokazy tenisa stołowego, judo i zapasów; przed halą i na stadionie pokazy łucznictwa i szermierki, mini wyścig kolarski, spotkania z olimpijczykami, zabawę z Grupą Fantasty (malowanie twarzy i tatuaży, symulator rodeo, „ring bokserski”, walki sumo itp.), pokazy ratownictwa medycznego.
Imprezy sportowe odbywać się będą także poza Orkanem: Gimnazjum Nr 1 – piłka ręczna; Gimnazjum Nr 2 – piłka koszykowa; Bzura Chodaków - plażowa piłka siatkowa, piłka nożna, Ogólnopolski Konkurs Tańca; Ogródek Jordanowski – gry i zabawy dla dzieci; pływalnia „ORKA” – zawody pływackie; boisko w Kątach – piknik piłkarski. Wszystkie te miejsca odwiedzą olimpijczycy, spotykają się z młodzieżą i gośćmi obserwującymi przebieg imprezy.
Centralne Obchody Dni Olimpijczyka zakończą się w muszli koncertowej na Podzamczu. Wystąpi tam zespół wokalno – instrumentalny znany z programu „Jaka to melodia” i Władysław Komendarek. O 21.30, na finał, pokaz sztucznych ogni.

I. Goryniak

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc