Dni Sochaczewa 12-15 Czerwca

/ 1 komentarzy

Wzorem lat ubiegłych publikujemy program obchodów 'Dni Sochaczewa'. W tym roku portal e-Sochaczew.pl jest również oficjalnym patronem internetowym.


CZWARTEK 12.06.2003r.

Szkoła Muzyczna ul. Głowackiego 2
godz. 12.00 - Uroczysta Sesja Rady Miejskiej:
- Koncert Chóru Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej
- „Sochaczew – dzieje i jego mieszkańcy” prelekcja Leszka Nawrockiego kustosza Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą
- Wystąpienie Burmistrza Miasta Bogumiła Czubackiego
- Wystąpienia zaproszonych gości
- Podsumowanie konkursów na Najładniejszy Ogródek, Posesję i Balkon
- koncert Chóru Nauczycielskiego
godz. 17.30 - Msza Święta w Kościele NNMP w Trojanowie celebrowana przez ks. Biskupa Józefa Zawitkowskiego z udziałem Ryszarda Kaczorowskiego b. Prezydenta RP.
- wmurowanie urny z ziemią pobraną z cmentarza lotników polskich w Newark (Anglia)

PIĄTEK 13.06.2003r.

Miejski Ośrodek Kultury, ul. Chopina 101
godz. 13.00 - “Najlepsza praca plastyczna 2002/2003 na temat “Kim chciałbym zostać w przyszłości” – uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród

Miejski Ośrodek Kultury, ul. Żeromskiego 8
prezentacja dorobku artystycznego placówek kultury z powiatu sochaczewskiego
godz. 17.00 – 19.00
– Teatrzyk dziecięcy “Bajeczka” – program dla dzieci
- Kabaret “Spinacz”
- Koncert zespołu “Trzy plus jeden”
- Koncert solistów
Program przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie.

godz. 19.00 – 19.15 - występ Gołębiowskiego “Gołąb” – solo gitara
godz. 19.15- 19.20 - występ zespołu tanecznego Gok- Daens – program przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Suchej.

godz.19.20 – 19.25 - występ duetu tanecznego ze Świetlicy przy Polskim Tow. Zapobiegania Narkomanii w Sochaczewie.
godz. 19.30 – 20.00– koncert zespołu wokaliści Agata Fijewska, Anna Radomska i Adam Michalczyk (Gimnazjum w Teresinie)
godz. 20.00 - 20.10 – występ solowy Izy Pietrzak i Damiana Pęśka ze Świetlicy przy Polskim Tow. Zapobiegania Narkomanii w Sochaczewie.
godz. 20.10 – 20.20 – Mirosław Berka – etiuda taneczna „Motyl” do muzyki ENIGMY
godz. 20.20 - 20.40 - koncert Formacji XXL – Tomasz Andrusiewicz

SOBOTA 14.06.2003r.

godz. 8.50 – 15.00 XI Biegi Młodych Olimpijczyków Bielice' 2003

Muszla Koncertowa
godz. 15.10 – 16.10 - Maciej Niemiec - recital
godz. 16.10 - 16.15 – Uroczyste otwarcie Dni Sochaczewa z udziałem władz miasta
godz. 16.15 - 17.35 - Koncert grupy NANA
godz. 17.40 - 18.10 – “Baw się razem z nami” – program artystyczny w wykonaniu zespołów działających w Miejskim Ośrodku Kultury
godz.18.15 - 19.35 – Koncert zespołu JAMBO AFRICA
godz.19.35 – 19.50– Konkurs Radia Fama
godz.20.00 - 21.30 - Koncert Patrycji Markowskiej z zespołem
godz.21.30 – 21.35 - Iluminacja Wzgórza Zamkowego
godz.21.40 - 21.45 - Pokaz ogni sztucznych

NIEDZIELA 15.06.2003r.

godz. 10.15 - Msza Święta w intencji mieszkańców miasta Sochaczewa, Kościół Świętego Wawrzyńca w Sochaczewie.

Tor Motocrossowy – Podzamcze
godz.14.00 - 15.00 – Zawody motocrossowe – XII Puchar Miasta Sochaczewa

Muszla Koncertowa – Podzamcze
godz. 15.00 – 16.00 - program dla dzieci-Zaczarowany świat cyrku i Michał Marcisz - recital
godz. 16.00 - 17.15 - Koncert Krzysztofa Krawczyka
godz. 17.20 - 17.55 - Ogłoszenie wyników konkursów oraz losowanie nagród
godz. 18.00 - 19.00 – Koncert zespołu THE LOOK
godz. 19.05 – 20.05 - Koncert zespołu GIPSY BAND
godz. 20.05 - 21.35 – Koncert zespołu GOLDEN LIFE


IMPREZY TOWARZYSZĄCE

PIĄTEK 13.06.2003 r.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - Pływalnia ORKA w Sochaczewie, ul. Olimpijska 3; godz. 10.00 Otwarte Mistrzostwa Powiatu Sochaczewskiego w Pływaniu Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Średnich.

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie, Pl. Kościuszki 2; godz. 10.00 “Przeszłość w ziemi ukryta” - prelekcja Anna Maria Wachowska; godz. 11.00 “Badacze dziejów Sochaczewa – K.Hugo-Bader, prof. W.Pałucki, Janina
Świeżyńska – prelekcja Leszek Nawrocki

Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie, ul. Żeromskiego 39 A
godz. 9.00 - 18.00: “Arabowie – ludzie pustyni” spotkanie z Krzysztofem Dworczykiem, podróżnikiem.

Miejski Ośrodek Kultury w Sochaczewie, ul. Chopina 101
godz. 14.00 wernisaż – wystawa konkursowa “Najlepsza praca plastyczna 2001-2002” na temat “To mi się przyśniło”
godz. 20.00 nocny maraton filmowy - Kino Mazowsze


SOBOTA 14.06.2003r.

Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie, ul. Żeromskiego 39 A
godz. 9.00 - “Przygody Koziołka Matołka w XXI wieku” – wystawa prac uczestników konkursu plastyczno-literackiego.

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie, Pl. Kościuszki 2;
godz. 10.00-16.00 Kiermasz książek-oficyny wydawnicze: “Bellona”, “Ajaks”, “Egros”, “Voyager”, wydawnictwa muzealne
godz. 10.00 Giełda Klubu Kolekcjonerów – numizmatyka, filatelistyka itp.
godz.10.00 - 16.00 Kiermasz prac sochaczewskich plastyków, kiermasz artykułów ozdobnych.
godz. 11.00 Finał konkursu - “Dzieje Sochaczewa i ziemi sochaczewskiej”
godz. 15.00-16.00 Otwarcie wystaw:
“Rodzina Hugo-Baderów w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą”
“Archiwalia - senior rodu Kazimierz (1887-1949)
“Malarstwo” – Marcin
“Ceramika” – Eliza
godz.16.00 “ Mikrofascynacja“ - wystawa Klubu Modelarstwa Redukcyjnego.

MOSiR Hala Sportowa w Sochaczewie, ul. Kusocińskiego 2
godz. 10.00 Turniej Koszykówki z okazji Dni Sochaczewa
godz. 12.00 Turniej Warcabowy z okazji Dni Sochaczewa

Miejski klub sportowy “ORKAN” w Sochaczewie, ul. Warszawska 80
Orkan – Brwinów – piłka nożna młodzicy.

Sochaczewskie Towarzystwo Tenisowe, ul. Warszawska 80
godz.9.00 - Otwarte Tenisowe Mistrzostwa Sochaczewa Amatorów.

NIEDZIELA 15.06.2003r.
Muzeum Kolei Wąskotorowej, ul. Towarowa 7
godz. 9.00-14.30 - Zwiedzanie Muzeum, Bezpłatny pociąg do Tułowic. Bilety na przejazd będą wydawane w kasie PKP (wąskotorowa) w dniu wyjazdu od godz.8.00.

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie
godz. 10.00 - 14.00 Bogusław Kwiatkowski podpisuje swoją książkę “Poczet faraonów” wydawnictwa muzealne podpisują: Leszek Nawrocki - ”Kalendarium wydarzeń historycznych na Ziemi Sochaczewskiej” oraz Maciej Wojewoda – “Bitwa i Pamięć”
godz.10.00 - 14.00 Bibeloty i starocie - kiermasz
godz. 10.00 – 16.00 Kiermasz książek-oficyny wydawnicze: “Bellona”, “Ajaks”, “Egros”, “Voyager”, wydawnictwa muzealne
godz. 10.00 - 16.00 Kiermasz prac sochaczewskich plastyków

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Sochaczewie ul. Głowackiego 2.
godz.16.00 Koncert letni w wykonaniu Big Bandu pod dyr. Bernarda Pacholskiego z PSM I i II st.

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli
godz. 18.00 - Koncert Laureatów X Mazowieckich Przesłuchań Chopinowskich w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Sochaczewie.

MOSiR Hala Sportowa, ul. Kusocińskiego 2
godz. 10.00 Finał “ Grand Prix “ Tenisa Stołowego

MOSiR - Pływalnia ORKA w Sochaczewie, ul. Olimpijska 3
godz. 10.00 Finał Otwartych Mistrzostw Powiatu Sochaczewskiego w pływaniu.

MOSiR - Hala Sportowa w Sochaczewie, ul. Chopina 101
godz. 12.00 Turniej drużyn amatorskich w piłkę siatkową.

Sochaczewskie Towarzystwo Tenisowe ,ul. Warszawska 80
godz.9.00 - Otwarte Tenisowe Mistrzostwa Sochaczewa Amatorów.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY – ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY
RADA I BURMISTRZ MIASTA SOCHACZEWA

 



0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

St.St.
0
W ramach obchodów "Dni Sochaczewa" Sochaczewskie Towarzystwo Tenisowe pragnie zaprosić wszystkich chętnych na "OTWARTE TENISOWE MISTRZOSTWA SOCHACZEWA AMATORÓW", które odbędą się w dniach 14-19 czerwca 2003 na kortach przy ul. Warszawskiej 80. Turniej zaliczany jest do klasyfikacji GRAND PRIX MAZOWSZA (ranga "AMATOR 3") rozgrywanego pod patronatem Mazowieckiego Związku Tenisowego.

Zapisy do turnieju rozpoczną się w sobotę (14 czerwca) o godz. 9.00, a oficjalne losowanie o 9:30. Rywalizacja toczyć się będzie, aż w pięciu kategoriach:
 gra pojedyncza mężczyzn "Open"
 gra pojedyncza mężczyzn "powyżej 50 roku życia"
 gra pojedyncza kobiet "Open"
 gra podwójna mężczyzn oraz
 gra par mieszanych (mikst).

Gry par mieszanych rozgrywane będą po raz pierwszy i miejmy nadzieję dodadzą kolorytu zmaganiom zawodników. Udział w turnieju zapowiedzieli liczni tenisiści z Żyrardowa, Teresina, Grodziska Mazowieckiego i Łowicza, ale największą gratką będzie zapewne udział legendy sochaczewskich kortów Sylwestra Rodżestwieńskiego, który po wyleczeniu kontuzji obiecuje rywalizacje w kategorii "powyżej 50 lat".

Finał gry pojedynczej oraz podwójnej mężczyzn przewidziany jest na czwartek (19 czerwca), zaś pozostałych kategorii jest zależy od liczby zgłoszonych zawodników.

Wszyscy chętni, którzy skończyli 12 lat i nie grają zawodowo w tenisa mogą wziąć udział w turnieju (warunkiem jest wpisanie się na listę zawodniczą 14 czerwca do 9:30). Zapraszamy również kibiców oraz wszystkich sympatyków tenisa. Emocji, wspaniałych chwil i pięknego tenisa na pewno nie zabraknie.

Serdecznie zapraszamy,
Sochaczewskie Towarzystwo Tenisowe
(2003-06-11 00:00)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy