Dni Sochaczewa 2019 – poznaj program i tegoroczne gwiazdy

/ 5 komentarzy / 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dni Sochaczewa 2019 – poznaj program i tegoroczne gwiazdy  Rekreacja sochaczew
+2

Urząd Miejski w Sochaczewie do końca lutego wyłoni organizatora, który kompleksowo zajmie się przygotowaniem tegorocznego święta mieszkańców. Rok 2019 przyniesie sprawdzone atrakcje takie jak Jarmark Sochaczewski, przemarsz od placu Kościuszki do miejsca organizacji całej imprezy, czyli Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Warszawskiej czy też sportowych zmagań mieszkańców w różnych rozgrywkach. Wśród gwiazd będzie można zobaczyć Anię Dąbrowską, Partycję Markowską czy zespół Dżem. 


Podczas czerwcowych obchodów Dni Sochaczewa będzie można wzorem poprzedniego roku wysłuchać koncertów Orkiestry Dętej czy też zjeść coś smacznego w strefie foodtrucków. Nie zabraknie wesołego miasteczka czy też strefy harcerzy którzy zapraszają na swoje stoisko na teren MOSiRu. Jak co roku stadion miejski wypełni się stoiskami handlowymi wśród których będzie można zakupić lokalne rękodzieło czy też posmakować regionalnych przysmaków. Oczywiście warto nadmienić, iż impreza posiada swoją nazwę a jest to Święto mieszkańców – Dni Sochaczewa 2019. Sobota to poranny Zlot Zabytkowej Motoryzacji i Rajd im. Ks. Władysława Druckiego-Lubeckiego a także wystawa zabytkowych pojazdów.


Dni Sochaczewa 2019 to atrakcje nie tylko w centrum miasta. Chodaków zaprasza do strefy sportowej  mieszczącej się przy ulicy Chopina 101. Należy nadmienić, iż program ciągle jest w fazie dopracowywania i mogą pojawić się pewne zmiany oraz modyfikacje.  Mieszkańcy miasta będą mogli obejrzeć festiwal poloneza, który wykonają uczniowie szkół z naszego miasta a także barwny i spektakularny festiwal chorągwi. Ciekawskich burmistrz zaprosi na spotkanie do ratusza, gdzie będzie można zapoznać się z publikacjami dotyczącymi mieszkańców miasta. Do miłych atrakcji należy również festiwal katarynek czy poczęstunek Mazurkiem Chopina. 


Jakie zespoły wystąpią na Dniach Sochaczewa 2019?

Wszystkie atrakcje są miłe ale najważniejsze są oczywiście gwiazdy jakie wystąpią na święcie mieszkańców. Tutaj rozpoczniemy od przytoczenia sochaczewskich twórców, którzy zawsze dają fantastyczne występy. W sobotni wieczór wystąpi zespół Tajm, który przypadnie do gustu szczególnie lubiącym rock. Dla nastoletnich fanów na scenie zaśpiewa Felivers. Mimo maturalnego czasu młodzi wykonawcy nie zapominają o swoich fanach w rodzimym mieście. Podczas święta sochaczewian zaprezentują się także zespoły z Sochaczewskiego Centrum Kultury. Fani muzyki rap będą ucieszeni z występu rapera Kękę, natomiast całość sobotnich atrakcji zakończy występ Ani Dąbrowskiej. Jeśli chodzi o niedzielne muzyczne atrakcje to można przygotować się na występ zespołu Teren C. Energetycznej Partycji Markowskiej oraz legendarnego zespołu Dżem. Tegoroczne gwiazdy z pewnością zadowolą wielu mieszkańców miasta a różne gusta muzyczne znajdą swojego faworyta. Wszystkie imprezy poprowadzi niezastąpiony Daniel Janiak. 


Kiedy odbędzie się Święto Mieszkańców?

Święto mieszkańców odbędzie się jak co roku w czerwcowe ciepłe dni. Najwięcej atrakcji zaplanowanych jest na 8 oraz 9 czerwca 2019 roku. Miejscem głównych imprez jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ulicy Olimpijskiej. 


Jaki jest program Dni Sochaczewa 2019?


Sobota 8 czerwca

9.00  Odbędzie się Zlot Zabytkowej Motoryzacji oraz Rajd im. Ks. Władysława Druckiego-Lubeckiego. Chętni będą mogli podziwiać pojazdy zabytkowe.

9.00 w Chodakowie startuje strefa sportowa Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy Chopina 101 

Plac Tadeusza Kościuszki – rozpoczęcie głównych atrakcji 

15.00  Podczas festiwalu  poloneza swoje taneczne umiejętności zaprezentują uczniowie szkół

16.00 rozpoczęcie barwnego festiwalu chorągwi

16.30  Wyruszy korowód przez ulicę Warszawską w kierunku stadionu MOSiR – Mieszkańcy przy akompaniamencie Orkiestry Dętej, zespołów SCK, wykonawców festiwalowych wezmą udział w paradzie.


Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Warszawska 80

15.00-20.00 będą takie atrakcje jak Jarmark Sochaczewski podczas którego zaprezentują się między innymi Strefa NGO gdzie mieszkańcy będą mogli zapoznać się z działalnością organizacji pozarządowych. W strefie animacji rodzinnych zjemy pyszne dania z foodtracków a w Pchlim Targu najmłodsi będą mogli pobawić się w Miasteczku Harcerskim, Wesołym miasteczku, natomiast starsi będą mogli korzystać ze Strefy handlowej  

17.00- odbędzie się kolorowy Festiwal Chorągwi, który będzie można oglądać na boisku 

17.45- zaprezentuje się sochaczewski zespół Tajm

18.45  konkurs

19.00  fani będą mogli posłuchać rapera Kękę

20.00  konkurs

20.15 zespół Felivers zaprezentuje utwory ze swoich płyt

21.15 odbędzie się koncert Ani Dąbrowskiej


Niedziela  09 czerwca

10.00 Każdy mieszkaniec miasta będzie mógł odwiedzić ratusz - burmistrz miasta zaprasza do zapoznania się z publikacjami, które są dedykowane mieszkańcom Sochaczewa 

Od 10.00 mieszkańcy Chodakowa będą mogli brać udział w zajęciach strefy sportowej na MOSiR przy ulicy Chopina 101


Plac Tadeusza Kościuszki

13.30   odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Katarynek 

14.15 – Na placu Kościuszki chętni będą mogli poczęstować się Mazurkiem Chopina 

14.30- zaprezentuje się Sochaczewska Orkiestra Akordeonowa


Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Warszawskiej 80

15.00-19.00

- Jarmark Sochaczewski : gdzie będą strefy NGO, animacji rodzinnych, foodtracki, pchli targ, miasteczko harcerskie, strefa handlowa oraz wesołe miasteczko.

16.00-18.00 zaprezentują się zespołoły z SCK

18.00 występ zespołu Teren C

19.15 zaśpiewa Patrycja Markowska

20.30 Koncert zespołu Dżem


Zaprezentowane atrakcje oraz imprezy Dni Sochaczewa 2019 mogą uleć zmianie, dodatkowo pojawią się atrakcje piątkowe początkujące święto mieszkańców naszego miasta. Jak wyglądały poprzednie edycje możemy zobaczyć w naszych relacjach: https://e-sochaczew.pl/n/dni-sochaczewa/57933


Największą atrakcją poprzednich Dni Sochaczewa był występ Dawida Kwiatkowskiego, na którego fanki czekały już od wczesnych godzin porannych. Fotorelację z jego występu możemy obejrzeć pod linkiem https://e-sochaczew.pl/n/dawid-kwiatkowski/57937  


Gdyby wspomnień było mało możemy wrócić do fotorelacji . Fani Wików czy też sochaczewskiego zespołu Tajm mogą przypomnieć sobie wyjątkowe chwile https://e-sochaczew.pl/n/infected-dreams/57947 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

przemek-przemekprzemek-przemek
0
Z kazdym rokiem jest coraz gorzej... jedno jest pewne skutecznie zniszczyliscie dni Sochaczewa ! ! ! (2019-02-12 09:13)
dragon36dragon36
+1
Generalnie wszystko super ,żarło stare i cuchnące drogo jak w egipcie,klimat jak na stypie ,szum gwar jak na odpuście,jedno co dobre to że nie ma bajzlu w centrum miasta i niech tak zostanie (2019-02-12 11:19)
sowa4sowa4
0
Dni Sochaczewa to trochę imreza, której powiedzmy, brak skrzydeł. Ciężko się przyczepić, że się nie dzieje, ale jednak czegoś tu brak. Czy rzeczywiście jest to miejsce czy coś innego nie wiem. To trochę jak więkoszość imprez w naszym mieście. Nie każdy ma ochotę słuchać na placu Kościszuki straszych panów grających różne przeboje. Jaka jest oferta dla młodzieży, która niekoniecznie chce uczesniczyć w partiotycznych konkursach pieśni? Wiele razy słychać głosy, że się nie dzieje. A to opinie młodych ludzi. Nie wszyscy zmieszczą się do 77. Co mają robić w wolnym czasie 20-latkowie? Wernisaż... owszem, zakładając, że lubią malarstwo bądź fotografie. Zresztą ilość osób uczestniczących w takich wydarzeniach chyba sumuje wszystko. To jest bardzo dobrze, że takie wydarzenia są. Ale można odnieść wrażenie, że zapomniano tu o młodzieży, o tym co ich interesuje i co chcieliby, aby istniało dla nich. (2019-03-29 12:55)
kacperskyykacperskyy
0
PAMIĘTAMY! p. Piotr Osiecki "W historii miasta jest wiele małych, zapomnianych rocznic i ludzi, którzy swoimi działaniami przyczynili się do jego rozwoju. Zaś podjęte przez nich przed laty decyzje mają wpływ na obecny kształt miasta i życie jego mieszkańców. I właśnie o tych małych rocznicach i zapomnianych mieszkańcach należy pamiętać, na nich i na obecnych mieszkańcach budować tożsamość miasta."To jest motywacja co do zmiany DS na święto mieszkańców sochaczewa... teraz spójrzcie na program proszę i pomyslcie gdzie ta idea się podziała?podpowiem wam... a w dupi* :) tak jak kazdy pomysl tego pana, duzo gadania, głupie pomysly a z realizacją wychodzi jak zwykle - LIPA!moze by pan burmistrz sie wypowiedzial w swietle programu swieta mieszkanca miasta sochaczewa gdzie jest ta tradycja? zapomniani mieszkancy i cala reszta bzdetów motywujących zmiane nazwy tak szeroko znany dni sochaczewa? (2019-03-29 13:55)
NietoperzNietoperz
0
Na szczęście wśród artystów jest Patrycja Markowska i zespół Dżem, przynajmniej będzie czego posłuchać...Z roku na rok było coraz gorzej, ale w tym roku powiedzmy, że nie będę narzekać. Wiadomo, że nie wszystkim się dogodzi, bo są gusta i guściki, ale ja w tym roku znajdę coś dla siebie i to mnie cieszy. Tylko to miejsce. Ehhh... na Muszli Koncertowej to był klimat, ludzi było pełno i było gdzie usiąść. Teraz jak nie pijesz, to stoisz. W dawnej lokalizacji było mnóstwo miejsc siedzących, ławek, murków. Tam to dopiero były niezapomniane imprezy. W porównaniu z dawnymi Dniami Sochaczewa te nie dorastają im nawet do pięt. (2019-05-07 15:03)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy