Zaloguj się do konta

Dni Sochaczewa 2019 - program na piątek

Redakcja
2019-05-28
Rekreacja

Piątek 7 czerwca to kolejny dzień święta mieszkańców. Dni Sochaczewa poprzedzają wydarzenia odbywające się w środę oraz czwartek. Sochaczewianie mogą, między innymi w środę 5 czerwca, uczestniczyć od godziny 19.00 podczas Sochaczewskich Spotkań z Chopinem w Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowym. Gościem tego wydarzenia będzie Dariusz Świnoga. Czwartek 6 czerwca to możliwość uczestniczenia w wystawie w Bibliotece Publicznej. Na wystawie będą zaprezentowane prace uczestników konkursu im. W.Ślewińskiego. 


Program na piątek 7 czerwca 


Plac Tadeusza Kościuszki


15.45 - Nastąpi podniesienie flagi miasta na maszt podczas którego zostanie wykonany hejnał Sochaczewa. Podniesienie flagi jest symboliczną inauguracją Dni Sochaczewa 2019. W piątkowe popołudnie na placu Kościuszki zostanie zaprezentowana wystawa „I love Sochaczew”. Zdjęcia, które mieszkańcy będą mogli oglądać będą nawiązywać do naszego miasta. Ujrzymy szczególne ujęcia Sochaczewa, między innymi z lotu ptaka, pejzaże 


Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą


16.00 - Uroczysta sesja Rady Miejskiej Sochaczewa. Koncert Mundurowego Zespołu Wokalno - Instrumentalnego ,,Patria” 


„Patria”, pod dyrekcją Arkadiusza Mamcarza, działa w Sochaczewskim Centrum Kultury od 2016 r. Jej skład stanowią zarówno amatorzy, jak i zawodowi muzycy w różnym wieku. Specjalizuje się w pieśniach o tematyce patriotycznej i wojskowej. Wybór „Patrii” nie jest przypadkowy, gdyż w tym roku Sochaczew świętuje 80 rocznicę wybuchu Bitwy nad Bzurą.


- Wystawa „Sztandary i proporce w zbiorach Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą”.


Ekspozycję stworzą zbiory własne muzeum. Najstarszy ze sztandarów, należący do ówczesnej straży pożarnej, pochodzi z roku 1882. Najnowsze pochodzą z okresu PRL. Wystawa mieć będzie charakter okazjonalny i zwiedzać będzie ją można tylko w czasie Święta Mieszkańców. 


- Inauguracja działalności Sochaczewskiego Punktu Informacji Turystycznej.


Sochaczewski Punkt Informacji Turystycznej powstanie w muzeum ziemi sochaczewskiej. W jednym miejscu będzie można otrzymać komplet informacji dotyczących tego, co warto odwiedzić oraz jakie wydarzenia odbędą się w mieście i jego okolicach. W punkcie znajdą się bowiem materiały promocyjne nie tylko przygotowane przez ratusz, ale też przez partnerów, którzy chcą z nim współpracować. Wśród nich znaleźli się m.in. Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Dwór w Strzyżewie, Hotel Chopin, Pałac w Sannikach, Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Brochowie, Muzeum Kolei Wąskotorowej czy Browar Socho. Już tego lata ich wspólna oferta trafi do wakacyjnego folderu, który będzie dostępny właśnie w Sochaczewskim Puncie Informacji Turystycznej. Kompletna oferta dotyczyć będzie całego naszego regionu. Wszystkie materiały i foldery dostępne w SPIT będzie można pobrać za darmo. Punkt informacyjny będzie czynny od wtorku do niedzieli, w godzinach pracy muzeum.


Kramnice Miejskie, ul. 1 Maja 21


19.00 


- Krwiodawcy Ziemi Sochaczewskiej


Klub Honorowych Dawców Krwi Ziemi Sochaczewskiej podsumuje swoją działalność, przyjaciołom klubu wręczone zostaną podziękowania, a najbardziej zasłużonych dawcom krwi specjalne odznaki 


- Prezentacja dorobku sochaczewskich literatów ze Stowarzyszenia Atut. Recytacje - Tadeusz Chudecki. Koncert zespołu wokalnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod dyrekcją Jolanty Kawczyńskiej. Prezentacja wystawy poplenerowej „Zabytki Sochaczewa”.


Wiersze naszych literatów czytał będzie aktor Tadeusz Chudecki, związany m. in. z warszawskim  Teatrem Kamienica. Jest on znany z ról w filmach takich jak „Miasto 44”, „Dolina Issy”  czy „CK Dezerterzy”. Wystąpił również w licznych serialach. Na małym ekranie oglądać można było go np. w „Ojcu Mateuszu”, „M jak Miłość”, „Barwach Szczęścia”. Goście zobaczyć będą mogli również wystawę prac plastycznych członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 


Plac Tadeusza Kościuszki


22.00 - Festiwalowy teatr ognia - Wieczór światłem i ogniem malowany. Fantastyczny wieczór zapowiada się 7 czerwca. Już sprawdzona formuła przyciągnęła poprzedniego roku na plac Kościuszki bardzo dużo widzów zainteresowanych przedstawieniem. Plac zamienia się w magiczną scenę, która przyciąga barwnością przedstawienia. W tym roku przed mieszkańcami zaprezentuje się zespół teatralny "Sarmata".


Zespół działa od roku 1997. Od tego czasu zrealizował ponad tysiąc eventów historycznych. W trakcie pokazu aktorzy używają najróżniejszych narzędzi ogniowych, kuglarskich i pirotechnicznych.   Pokaz wzbogacony zostanie o elementy… płonącej scenografii! Tłem całej opowieści będzie muzyka filmowa, folkowa, etniczna oraz narracja lektora. O tym wydarzeniu szczegółowo piszemy również tu: https://e-sochaczew.pl/n/dni-sochaczewa-2019/61090  


Dla bardziej niecierpliwych cały program Dni Sochaczewa 2019 dostępny jest w linku: https://e-sochaczew.pl/n/dni-sochaczewa-20919/61123

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc