Dni Sochaczewa po nowemu

/ 38 komentarzy
Zdjęcia i foto: Dni Sochaczewa po nowemu Imprezy cykliczne sochaczew

Nowe władze miasta postanowiły zerwać z dotychczasową tradycją organizacji Dni Sochaczewa na Podzamczu. W tym roku po raz pierwszy święto odbędzie się na terenie stadionu Orkan. Ma być bezpieczniej i kulturalniej, a miejsce popularnych gwiazd zajmie promocja regionu.


Tegoroczne Dni Sochaczewa odbędą się w drugi weekend czerwca (10-12). I to jest chyba jedyna tradycja, jaką podtrzymano.

Nowe kadencja władz samorządowych – nowe Dni Sochaczewa. Organizacją święta miasta zajmuje się w tym roku, nie, jak dotychczas, Wydział Oświaty, Kultury i Sportu, lecz nowo utworzony Wydział Promocji i Aktywizacji Urzędu Miasta, kierowany przez nowego naczelnika Roberta Małolepszego. Ale istotniejsza zmiana dotyczy lokalizacji Dni Sochaczewa. Po raz pierwszy odbędą się one nie na Podzamczu, lecz na terenie MKS Orkan.

Ograniczenie Dni Sochaczewa zamkniętym, ogrodzonym terenem przełożyć ma się na zwiększenie bezpieczeństwa imprezy. –Dotychczas ze względu na otwartość terenu kontrola bezpiecznych zachowań zgromadzonego tłumu była wręcz niemożliwa. Teraz to się zmieni – podkreśla Robert Małolepszy. Ochrona przy wejściach na teren MKS Orkan będzie decydować, czy zainteresowane osoby faktycznie mogą wziąć udział w święcie, czy są trzeźwe, czy nie próbują wnieść zabronionego, własnego alkoholu, niebezpiecznych przedmiotów, butelek.

Podczas tegorocznych Dni Sochaczewa piwo dla chętnych dostępne będzie, ale w wyznaczonych, zamkniętych strefach. – Przecież wszyscy wiemy, że w ostatnich latach alkohol zaczął dominować podczas Dni Sochaczewa. Niestety, pijani ludzie byli niechlubną wizytówką tej imprezy, burzyli porządek i przyjemność z uczestnictwa w niej innych osób. Sklep z alkoholem w samym centrum imprezy nie ułatwiał pracy służbom porządkowym. Teraz tego problemu nie będzie – podsumowuje R. Małolepszy.

Dążenie do zwiększenia bezpieczeństwa i kontroli nad imprezą to tylko jedna z przyczyn zmiany lokalizacji Dni Sochaczewa, jaką podają władze miasta. Inne dotyczą warunków technicznych. Zdaniem burmistrzów rozsypująca się muszla koncertowa na Podzamczu rodziła zbyt wiele problemów związanych z montażem profesjonalnego nagłośnienia czy oświetlenia, stworzeniem zapewniającego komfort artystom zaplecza. W tym kontekście o wiele wygodniejsze mają być pomieszczenia należącego do MOSiR-u basenu. – Spełniają one wszelkie wymogi, z powodzeniem mogą być wykorzystane jako garderoby dla artystów – przekonuje R. Małolepszy.

Ma być lepiej logistycznie i… taniej. Jak informuje Urząd Miasta, wynajęcie profesjonalnej sceny wraz z nagłośnieniem i oświetleniem będzie kosztowało jakieś 30% mniej niż samo nagłośnienie muszli w zeszłym roku. – Udało nam się wynegocjować takie warunki. Dotychczas to artyści narzucali firmy nagłaśniające. Nam się udało to odwrócić. Zapewniam, że będzie piękna, duża scena – mówi R. Małolepszy.
Władze miasta chcą też przenosinami uniknąć zakorkowania centrum Sochaczewa. Zamiast zamknięcia strategicznej dla miasta ulicy Traugutta, zamknięta zostanie tylko część ulicy Olimpijskiej (od Piłsudskiego do Kusocińskiego), która posłuży głównie jako parking.

Zmienić ma się też wizerunek artystyczny samej imprezy. W oficjalnej informacji prasowej Urzędu Miasta na temat tegorocznych Dni Sochaczewa burmistrz Piotr Osiecki mówi: - To tylko początek zmian w formule Dni Sochaczewa. Święto naszego miasta bardzo rozrosło się w ostatnich latach, ale chyba nie w tym kierunku, jakim byśmy sobie tego życzyli. Impreza na Podzamczu stała się po prostu wielkim zbiorowiskiem, nad którym coraz ciężej było zapanować, utrzymać porządek i bezpieczeństwo. Wiem, że wielu mieszkańców miasta wyjeżdżało z Sochaczewa na ten okres. Chcemy to zmienić. Chcemy by Dni Sochaczewa stały się też imprezą, która promuje miasto nie tylko w najbliższej okolicy, ale też w Warszawie, czy Łodzi, a docelowo w całej Polsce.

Analiza programu Dni Sochaczewa rodzi wniosek, że zamiast występów w miarę popularnych gwiazd popowych czy rockowych, przeważać będą w tym roku muzyczne akcenty lokalne. Burmistrz podkreśla, że nowa formuła Dni Sochaczewa integrować będzie wszystkie pokolenia, ale nie tylko młodych mieszkańców. Z tego powodu na przykład na terenie stadionu urządzone zostanie „przedszkole” pod gołym niebem, gdzie najmłodsi będą mogli atrakcyjnie spędzić czas pod okiem doświadczonych opiekunów. Prawdopodobnie też zagości w tym czasie tutaj profesjonalne wesołe miasteczko.

- Będziemy dążyć do podniesienia rangi tej imprezy, stąd zamiast „Biesiady Kasztelańskiej” Dniom będzie towarzyszył „Jarmark Kasztelański”, który zorganizujemy wspólnie z firmą Carlsberg. Jarmark z czasem ma się stać naszą marką. W jego ramach przewidujemy kiermasz rękodzieła ludowego i artystycznego, produktów ekologicznych, degustacje dań regionalnych itd. Nie wiem, czy już w tym roku uda nam się zmienić całkowicie wygląd stoisk handlowych, ale założenie jest takie, że mają być jednakowe i stylizowane. Tak zorganizowany Jarmark może być atrakcją także dla warszawiaków czy łodzian – twierdzi R. Małolepszy, a wiceburmistrz Marek Fergiński dodaje: - Wychodząc z założenia, że dni miasta to nie tylko seria koncertów polskich i zagranicznych artystów, ale coś więcej, chcemy jeszcze mocniej pokazywać rodzimych twórców, lokalne inicjatywy, amatorskie zespoły.

Z myślą o promocji całego regionu, którą oprzeć powinniśmy na postaci Fryderyka Chopina, niedzielę poświęcono kompozytorowi. Rozpocznie ją degustacja gigantycznego mazurka Chopina na pl. Kościuszki, na którą zaproszeni są wszyscy mieszkańcy – mazurek ma być tak duży, by starczyło dla każdego. Wszystkie zagrane tego dnia na Orkanie koncerty będą miały klimat chopinowski, nie zabraknie akcentów jazzowych. Gwiazdą wieczoru będzie włoski artysta Gazebo z przebojem (z lat 80-tych) „I like Chopin”. – To muzyka dla każdego, popularna, taneczna. Gazebo ma na koncie wiele przebojów, ostatni, który dotarł na szczyty list przebojów muzyki dance to Tears for Galileo, myślę, że wszyscy będziemy mogli potańczyć i dobrze się bawić na jego koncercie – przekonuje R. Małolepszy, gdy pytamy, czy dzień chopinowski zaspokoi gusta tłumu.

Jak zmiany przyjmą mieszkańcy? Z odpowiedzią musimy poczekać do Dni Sochaczewa.

figa

PROGRAM

Na koniec szczegóły dotyczące programu tegorocznych Dni Sochaczewa, zaczerpnięte ze wspomnianej informacji prasowej Urzędu Miasta.

Teren: główne imprezy związane z Dniami Sochaczewa odbędą się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, to jest stadionie Orkana (płycie głównej i bocznej), w hali sportowej i namiocie sztucznego lodowiska. Tam skoncentrowane będą najważniejsze koncerty, mecze, występy gwiazd.

PIĄTEK 10 czerwca

Urząd Miejski, ul. 1 Maja 16
godz. 15.00 – otwarcie wystawy „Sochaczew Moje Miasto” – obrazy Marcina Hugo Badera

Miejski Ośrodek Kultury, ul. Chopina 101
godz. 17.00 - Uroczysta Sesja Rady Miejskiej inaugurująca Dni Sochaczewa 2011
W programie m.in.:
- wystąpienie burmistrza Piotra Osieckiego
- wykład okolicznościowy Aleksandra Grzegorza Turczyka
- koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sochaczewie

Miejski Ośrodek Kultury, ul. Chopina 101
godz. 14.00 – podsumowanie XVIII Konkursu Plastycznego dla dzieci „Plastek” na temat: „Ilustracja do wybranego wiersza Jana Brzechwy”

Klub Nauczyciela, ul. Hanki Sawickiej 5
godz. 12.00 - otwarcie wystawy pokonkursowej „Sochaczew i jego tradycje” połączona z występem uczniów Ogniska Muzycznego działającego przy Klubie Nauczyciela. Prowadzący Marcin Hugo-Bader.
godz. 12.30 – otwarcie wystawy origami wraz z bezpłatnymi warsztatami

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, ul. Plac Kościuszki 2
godz. 10.00 - „Herb i pieczęcie miejskie Sochaczewa ” - prelekcja Tomasz Karolak
godz. 12.00 - „Skarby i skorupy, czyli co kryje ziemia” – prelekcja Anna Wachowska
godz. 17.00 - Otwarcie wystaw:
* „Czar minionych lat…- Sochaczew i jego mieszkańcy w starej fotografii”
* „Twórczość sochaczewskich artystów”


SOBOTA – 11 czerwca - DZIEŃ KULTURY, SPORTU I MOTOCYKLI

W ramach poszerzania współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi władze Sochaczewa włączyły w oficjalny program Dni Sochaczewa Zlot Motocyklistów organizowany przez MC Boruta. W ramach tego zlotu na ulicy Olimpijskiej przewidziane są m.in. pokazy motocyklowe, prezentacja zabytkowych samochodów. Do Sochaczewa może zjechać nawet kilkuset motocyklistów z całej Polski.


MKS ORKAN, ul. Warszawska 80, MOSiR ul. Olimpijska
godz. 10.00 - 16.00 – Sochaczewski Piknik Sportowy, a w programie m.in.
- „Zagraj z mistrzynią – Sochaczewianie kontra tenisistki SKTS”
- Grand Prix Polski kobiet w rugby
- Pokazy judo (UKS Siódemka, Orkan Judo), teaekwondoo i inne
- Festyn wodny organizowany przez MOSiR
- Turniej TrioBasket
godz. 12.00 - przejazd motocyklistów z Muzeum Kolei Wąskotorowej na teren MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej.
godz. 12.30 - 14.30 - pokazy motocyklowe, prezentacja samochodów uczestniczących w Zlocie Pojazdów Zabytkowych (ulica Olimpijska)
godz. 13.00 – 14.00 - Koncert zespołu „Last Raiders”
godz. 14.30 – 16.30 - występy dzieci z sochaczewskich szkół i przedszkoli oraz uczniów szkoły tańca „Pasjonat”
godz. 16.30 – 17.30 – taneczno-muzyczny show grup z Miejskiego Ośrodka Kultury
godz. 17.00 - 19.00 – symultana szachowa – prowadzący Jarosław Kowalewski (namiot sztucznego lodowiska)
godz. 17.30 - uroczyste otwarcie Dni Sochaczewa z udziałem władz miasta z gośćmi Melton Mowbray - Anglia oraz z Gródka Podolskiego - Ukraina
17.40 – 20.00 - występy sochaczewskich zespołów, m.in. Aligator; Prodlef; Alter Ego; Ola Pawlik i Przyjaciele; Lombelico del Mondo
godz. 20.00 – 20.30 - Fire Show i Lombelico del Mondo
godz. 20.30 – 21.00 - przerwa techniczna
godz. 21.00 - Koncert GWIAZDA CARLSBERGA

Plac Kościuszki
godz. 11.00 - 18.00 - piknik „Siedem Wieków Historii Sochaczewa”. W programie pokazy grup rekonstrukcyjnych m.in. z czasów średniowiecza, Potopu Szwedzkiego, Księstwa Warszawskiego, I i II wojny światowej, otwarcie wystawy okolicznościowej, prezentacja dioram rekonstrukcji historycznych i bractw średniowiecznych, prezentacje dynamiczne walk i wyszkolenia oddziałów.

KS Bzura Chodaków, ul. Chopina 101
godz. 9.00 - „Bieg Chopina” ze stadionu Bzury Chodaków
godz. 10.00 - turniej siatkówki plażowej organizowany przez MOSiR

Muzeum Kolei Wąskotorowej, ul. Towarowa 7
godz. 9.00 – 14.30 - zwiedzanie Muzeum, bezpłatny pociąg do Tułowic. Bilety na przejazd będą wydawane w kasie PKP (wąskotorowa) w dniu wyjazdu od godz. 8.00. Kolejka będzie także jeździć wahadłowo przez cały dzień na trasie Muzeum-centrum-Chodaków
godz. 10.00 - 12.00 - zlot motocyklistów Boruta MC (teren muzeum), w tym m.in. koncert formacji Lombelico del Mondo

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, ul. Plac Kościuszki 2
godz. 11.00 – 14.00 - Giełda Klubu Kolekcjonerów (numizmatyka, filatelistyka, starocie)
godz. 11.00 – 17.00 - Kiermasz książki historycznej oraz wydawnictw własnych Muzeum

W programie Dni znalazł się też piknik sportowy z jego głównym elementem „Zagraj z mistrzynią – Sochaczewianie kontra tenisistki SKTS”. Każdy chętny będzie mógł w ramach tego programu spróbować swych sił w starciu m.in. z Natalią Partyką. Ponadto obok hali przy Warszawskiej odbędą się pokazy judo, teaekwondoo. Na basenie odbywać się będzie festyn wodny zorganizowany przez MOSiR. Na głównym boisku Orkana przez całą sobotę rozgrywać się będzie turniej o Grand Prix Polski kobiet w rugby. W namiocie sztucznego lodowiska będzie można pograć w tenisa i w… szachy. Przewidziana jest bowiem profesjonalna symultana szachowa.


NIEDZIELA – 12 czerwca - W HOŁDZIE CHOPINOWI

Całe miasto
godz. 11.00 - 14.30 - Gra miejska „Zagraj w Socho”.

MKS ORKAN, ul. Warszawska 80, MOSiR ul. Olimpijska
godz. 15.30 - 16.30 - mecz „Rugbiści kontra Piłkarze”
godz. 16.30 -18.00 – koncert artystów, uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sochaczewie m.in:
- orkiestra kameralna pod dyrekcją Daniela Zielińskiego
- zespół kameralny przygotowany przez Mariusza Sowę
- zespół kameralny przygotowany przez Jacka Dzidowskiego
- występ grupy „Trio”
godz. 18.00 – 19.00 – koncert orkiestry kameralnej „Camerata Mazovia”
godz. 19.00 – 20.00 – „Chopin na jazzowo” – Warszawskie Trio Klasyczno-Jazzowe
godz. 20.30 – 21.30 – koncert GAZEBO

Muzeum Kolei Wąskotorowej, ul. Towarowa 7
godz. 9.00 – 14.30 - zwiedzanie Muzeum, bezpłatny pociąg do Tułowic. Bilety na przejazd będą wydawane w kasie PKP (wąskotorowa) w dniu wyjazdu od godz. 8.00. Kolejka będzie także jeździć przez cały dzień wahadłowo na trasie Muzeum-centrum-Chodaków.

Plac Kościuszki
godz. 11.00 - 18.00 – Piknik Europejski
godz. 14.30 – „Chopin na deser” czyli mazurek Chopina dla całego miasta

Kościół Św. Wawrzyńca
godz. 12.30 - Msza Św. w intencji Mieszkańców Sochaczewa z udziałem Chóru Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej oraz Chóru Nauczycielskiego VIVACE

Integracyjny Ogród Zabaw i Sportu w Al. 600 lecia (Ogródek Jordanowski)
godz. 13-15
godz. 13-15 Festyn rekreacyjno-sportowy organizowany przez MOSiR

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, ul. Plac Kościuszki 2
godz. 10.00 - „Karabiny naprzód – broń maszynowa w zbiorach Muzeum Ziemi Sochaczewskiej” prelekcja Andrzej Janiszewski
godz. 10.00 - 14.00 - „Żołnierz polski XXI w.” – wystawa plenerowa połączona z pokazem dynamicznym
godz. 10.00 – 14.00 - Giełda Klubu Kolekcjonerów ( numizmatyka, filatelistyka, starocie)
godz. 10.00 – 17.00 - Kiermasz książki historycznej oraz wydawnictw własnych Muzeum
godz. 10.00 – 16.00 - Ekspozycja plenerowa „Zamek w Sochaczewie – odbudowywać, ale jak?” Stowarzyszenia na Rzecz Historycznej Odbudowy Zamku w Sochaczewie „Nasz Zamek”
godz. 11.00 – 13.00 - Swoje książki podpisywać będą: Bogusław Kwiatkowski - „Dzieje Sochaczewa” i „Pani Ziemi Sochaczewskiej”, Maciej Wojewoda - „Bitwa i pamięć”


Ciekawym punktem programu może się okazać gra miejska „Zagraj w Socho”. Podobne imprezy odbywają się teraz we wszystkich największych polskich miastach i cieszą się bardzo dużą popularnością. W grze będzie mógł wziąć udział każdy, a jej treść i zadania, jakie czekają na uczestników, przybliżą i przypomną historię i współczesność Sochaczewa. To ma być dobra zabawa połączona z edukacją.

NOWOŚCI W PROGRAMIE DNI
Szczególnie warto podkreślić kilka zupełnie nowych punktów programu:
- piknik „Siedem Wieków Historii Sochaczewa”, to jest pokazy grup rekonstrukcyjnych m.in. z czasów średniowiecza, Potopu Szwedzkiego, Wojen Napoleońskich, okresu I i II wojny światowej, prezentacje dynamiczne walk i wyszkolenia oddziałów.
- „Miasteczko Europejskie” – piknik organizowany wspólnie przez ratusz oraz polskie przedstawicielstwo Komisji Europejskiej. W ramach “EuroQuizu 2011” na placu Kościuszki zaplanowano m.in. rozstawienie mini-miasteczka, uruchomienie punktu informacyjnego, konkurs wiedzy o UE.
- gra miejska „Zagraj w Socho”, stanowiąca nowoczesną wersję harcerskich podchodów. Wystartować może każdy – drużyna szkolna, grupa znajomych, przyjaciele z jednego bloku, reprezentacja stowarzyszenia itd.
- „Chopin na deser” czyli mazurek Chopina dla całego miasta. Ratusz zamówił gigantycznego mazurka, który przy dźwiękach muzyki kompozytora zostanie pokrojony przez burmistrza Piotra Osieckiego i rozdany wszystkim gościom zgromadzonym na placu Kościuszki.
- mecz „Rugbiści kontra Piłkarze”, to też wyjątkowe wydarzenie, gdyż naprzeciw siebie staną reprezentanci dwóch dyscyplin sportowych, różnie wyszkoleni.
- spotkanie z gwiazdami sportu, na co dzień występującymi w barwach SKTS Best Chem Sochaczew. W tenisa stołowego, w ramach akcji „Zagraj z mistrzynią – Sochaczewianie kontra tenisistki SKTS”, można będzie zagrać m.in. z Natalią Partyką.


W czasie dni miasta wiele działo będzie się także w Chodakowie, skąd wystartuje Bieg Chopina i odbędzie się turniej piłki plażowej. Władze miasta rozważają pomysł, który zakłada, że w kolejnych latach obchody Dni Sochaczewa mogą na przemian odbywać się w centrum i właśnie w Chodakowie. Stadion Bzury, pasaż Duplickiego, to idealne miejsce do przeprowadzenia koncertów, gier, zabaw integrujących mieszkańców. 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (38)

izaaizaa
0
Żart? Ja rozumiem, że w ostatnich latach Dni Sochaczewa nie były imprezą górnolotną....ale mówiąc szczerze to były jedyne 2 dni w roku, kiedy COŚ się działo. Duży plus za promowanie sochaczewskich artystów, ale brak koncertów kogoś medialnego to chyba żart. Mówiąc szczerze to zawsze co roku miło szło się na muszlę, podygać w rym czegoś co można usłyszeć w radiu, chociaz niekoniecznie słucham takiej muzyki. Poza tym to miejsce.... chyba ORKAN to nie jest dobry pomysł, a Chodaków to już w ogóle. Dni Sochaczewa na muszli to tradycja i uważam, że było bardzo w porządku. Bałagan? NO na pewno przy Orkanie będzie czyściej. A z tą ochoroną i pilnowaniem? No proszę... ludzie będą łazić po całym mieście. Jak zawsze. Poza tym to jestem niziutka i Korę (gwiazdę CALSBERGA jak się domyślam) zapewne obejrzę na telebimie (o ile będą w ogóle), a szkoda bo podobno daje dobre koncerty i warto obejrzeć na żywo.
(2011-05-05 16:06)
SzczawiuSzczawiu
0
Ja myślę, że trzeba poczekać i ocenić już po. Żenujący jest fakt, że bez modłów oczywiście się nie obejdzie. W oficjalnych obchodach Sochaczewa musi być modlitwa w Wawrzyńcu. Nasz hojny i wspaniały proboszcz na pewno się dokłada do Dni Sochaczewa. Jest msza, jest impreza. (2011-05-05 16:29)
TOMXLIVETOMXLIVE
0
-Ja również ,poczekam z oceną tej imprezy po fakcie jeśli na niej będe... ,zostawie to bez komentarza... ,chyba że ktoś jest tak ciekawy tego co myśle to zapraszam na facebook,a... ,ale obecnie brak mi słów i komentarza...Życzę miłej zabawy na dniach sochaczewa 2011 :-) :-)   pozdrawiam... ;-) (2011-05-05 17:18)
użytkownik1721użytkownik1721
0
Bardzo nie podoba mi się wprowadzony zwyczaj wyszynku sikaczy-czyli jeden rodzaj piwa-sikacza na całej imprezie, lubisz-nie lubisz musisz pić. Inne miasta doszły już do tego że są małe browary robiące dobre piwo ale nie mające siły przebicia. Poza tym jest ono polskie a nie...nie wiadomo komu płacimy. Na Podzamczu były sklepy i można kupić co się chciało. Lombe-hałas też nie wiem po co? Co do Mszy to przecież nie jest obowiązkowa ale psy szczekają od 2000 lat.
(2011-05-05 17:31)
gryf125gryf125
0
Czytając nie wierzyłem własnym oczom że doszło do takiego dna. To znaczy że nikogo konkretnego nie będzie.Przeniesienie całej uroczystości na stadion to wbrew prawu i tradycji Sochaczewa.Ciekaw jestem kto chce nagonić i komu kasę ale burmistrz już zapewne ma swoich którym trzeba pomóc.Tak spieprzyć jedyne święto Miasta to trzeba być wielkim artystom.
(2011-05-05 18:59)
AmuŚAmuŚ
0
Jak dla mnie ten plan jest masakrą;/Wszyscy zawsze się dobrze bawili na muszli...Gwiazd też bardzo dużo się zapowiada ;/ehhh zobaczymy jak będzie o ile tam dotrę. (2011-05-05 19:14)
ccieccie
0
Ciekaw jestem co przyniosą te zmiany ... ? Na dzień dzisiejszy ta impreza mnie nie przekonuje ale może inni będą bardziej zadowoleni. Mam nadzieję że organizacja Dni Sochaczewa w Chodakowie nie dojdzie do skutku bo wystarczy msza w Kościele by parafianie skutecznie zablokowali ul. Grunwaldzka. (2011-05-05 21:43)
agnieszka11agnieszka11
0

Dnia Sochaczewa są tradycją-a tradycji się nie niszczy, tylko kultywuje. Sama pamiętam jak występowałam na deskach muszli koncertowej i mam miłe wspomnienia. Może zamiast przeniesienia imprezy łatwiej byłoby ograniczyć liczbę stoisk z piwem?(skoro już chodzi o bezpieczeństwo).
Poza tym planowany program Dni Sochaczewa nie stanowi żadnej atrakcji. Występy lokalnych zespołów organizujmy w Ośrodkach Kultury, Szkole Muzycznej. Planowana zmiana mnie nie zachęca do uczestnictwa w obchodach.

(2011-05-05 22:21)
NasedoNasedo
0
I oczywiście przeszłość burmistrza nie ma nic wspólnego z przeniesieniem imprezy na Orkan? ;)
(2011-05-05 22:43)
CarrieCarrie
0
Chcieliście nowej władzy, to ją macie. 

(2011-05-05 23:06)
monialmonial
0

MASAKRA!!! Taka ilosc ludzi jaka znajdowala sie na ul.Traugutta+park+muszla koncertowa+Plac Kosciuszki i reszta okolicy gdzie slychac bylo wszystko co sie dzieje na scenie ma zmiescic sie na terenie MOSIR-u i uczestniczyc we wszystkim ???


Mozna bylo przewidziec,ze nowy burmistrz wymysli cos,zeby zaciagnac nas na ORKAN to w koncu "jego" teren!!!!


Nastepna MASAKRA!!! Zadnych gwiazd z mediow??? Ze co.....lokalne poprostu tansze...... Przeciez moznaby caly dzien sluchac lokalnych gwiazdek a wieczorem jak zawsze poskakac przy slawach naszego kraju:}


A wystarczyloby znalesc sponsorow i wyremontowac NASZA stara wysluzona MUSZLE!!Skoro naglosnienie jej tyle kosztuje..... Przeciez to jest nawet nie tradycja,to jest miejsce spotkan wielu pokolen! A moze najlepiej to zburzyc i zrobic nastpne pakingi!!!!!


MASAKRA!!!!


Mysle ze ten pomysl jest do bani:{


Moze moje zdanie komus sie nie podoba,ale ja CHCE DNI SOCHACZEWA NA MUSZLI!!

(2011-05-05 23:42)
sylaf1sylaf1
0
MASAKRA to jest dlatego,że odzywa się w Nas malkontenctwo i zakładamy ,że się nie uda LUDZIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! OTWIERAJMY SIĘ NA NOWE NIE OGRANICZAJMY SIĘ DO WYSTĘPU"GWIAZDY" WIECZOREM  NA PODZAMCZU.Dajmy szansę nawet jak na początku będzie  coś nie tak to przecież wszystko można naprawić LICZY SIĘ POZYTYWNE NASTAWIENIE  I POKAŻMY,ZE SOCHACZEW JEST MIASTEM LUDZI,KTÓRZY SĄ OTWARCI NA NOWOŚCI I SIĘ ROZWIJAJĄ
A tak na marginesie to przecież występy gwiazd można organizować  wiele razy w roku a nie tylko na DNI SOCHACZEWA.
(2011-05-06 01:12)
olyvolyv
0

a mnie się podoba! może coś się wreszcie zmieni! bo ostatnie lata to taka żenada, że szkoda słów... już od kilku lat chodzenie na tą "imprezę" to była pomyłka, chodź co roku miałam nadzieję, że może będzie lepiej...  

a tradycja... no tak nachlać się , wyszczać przy dzieciach za sklepem, a potem powalić się po gębach ... proponuję stworzyć nową tradycję ... 

myślę, że może się udać... trzymam kciuki i na pewno będę... ocenić zmiany...

(2011-05-06 08:11)
effeff
0
Jak dla mnie to czy to będzie muszla czy orkan to i tak będzie syf jak co roku :) już od dwóch lat idę tylko na godzinę żeby spotkać starych znajomych i zwijam się do domu lub innego (fajniejszego) miejsca. dni sochaczewa były fajne jak miałam 16 lat i uganiałam się za chłopakami :) (2011-05-06 08:33)
dzasti222dzasti222
0
Mi się podoba, bo dotychczas to z roku na rok było coraz gorzej i sami pijani ludzie i nawet nie można było się spokojnie poruszać. a Tak chociaż będzie spokój. A jak komuś piwo nie odpowiada to pić nie trzeba, Ja uważam że w tym nie chodzi tylko o to żeby się upić a jak komuś nie pasuje to nie trzeba chodzić na takie imprezy. Ja osobiście się nie wybieram bo przez ostatnio imprezy mi to obrzydło i nic tego nie zmieni.
(2011-05-06 08:34)
MadziaRRkaaMadziaRRkaa
0
zapowiada się super , no nie ma co.! ;/ (2011-05-06 10:44)
grzegorz_131grzegorz_131
0

Orkan to stadion, a nie amfiteatr.
Muszla koncertowa jest nawet z nazwy przeznaczona do koncertów. Pola
za Orkanem zapełnią się nietrzeźwymi i będzie dokładnie to samo
co na muszli. Przyczyną pijaństwa nie jest sklep monopolowy tylko
głupota ludzi.


Poprzednie lata pokazały, że na
występach dzieci i lokalnych zespołów są tylko ich rodzice.
Najwięcej widzów przyciągały gwiazdy, których w tym roku ma być
jak na lekarstwo. Będziemy mieli dwa dni wielkich prób –
śpiewające dzieci i oglądający je rodziny z nauczycielami.


Sponsor jest ten sam co w zeszłym
roku, a impreza straciła na wartości.


Co do bezpieczeństwa, to nie ma
różnicy. Na muszli były rozstawione barierki, a cały teren był
zagrodzony, bo to w końcu impreza masowa. I tak trzeba będzie
ogrodzić teren na orkanie, bo płot, który teraz tam stoi nie
stanowi żadnego problemu dla chuligana.


Ważniejszym wątkiem jest według mnie
kontrola, którą zapowiada Urząd Miasta. W zeszłym roku po wejściu
nowych przepisów wszyscy byli oburzeni, że są przeszukiwani przed
wejściem pod scenę. Jeżeli ma to być jeszcze bardziej zaostrzone,
to każdy będzie przechodził kontrolę osobistą i awanturował się
jeszcze bardziej, co przyjemnej atmosferze nie sprzyja. Zresztą na
ścisłym terenie imprezy masowej nie wolno spożywać alkoholu i
skończy się to piciem w całym mieście tylko nie na Orkanie.


Na muszli są też ławki, które co
roku były malowane i odnawiane, a na Orkanie? Kiedy ostatni raz
wyremontowano tam choć część trybuny?


Moim zdaniem jest to niepotrzebne
przetasowanie, które nic nie da. Z muszli blisko jest do Muzeum, na
Plac Kościuszki i na motocross. Przeniesienie imprezy na Orkan
spowoduje wędrówki ludów i rozłażących się ludzi po całym
mieście. Dopiero wtedy będzie niebezpiecznie. Najciekawiej będzie,
gdy ludzie urządzą sobie drugie Dni Sochaczewa na muszli ;)


Kolejny argument przeciw to murawa
stadionu, która, i tak jest w opłakanym stanie. Kto ją odnowi po
takiej imprezie? Na pewno zrobi to Urząd Miasta z nowego funduszu
przeznaczonego na sport.

(2011-05-06 11:43)
Dj_RedoxDj_Redox
0
Żarty żartami, 30 % Taniej nagłośnienie ? Chyba to kpiny  , żeby nagłośnić puste pole trzeba będzie dużo więcej sprzętu niż na nagłośnienie muszli, Hmm w takim razie czemu ma służyć Muszla ? Ja na miejscu władz  proponuje ją zburzyć, bo po co ma stać jesli do obiektu gotowego który trzeba było tylko nagłośnić , wynajmuje się scene i robi jakieś szopki ? Zero pomyślunku. Co do planu ? hmm większość osób przychodziła na koncerty Gwiazd Muzyki Klubowej Dancowej. Teraz jedyne co na zostanie to Chopin z Fortepianem i chórki Kościelne ;/. Impreza przybrała charakter tworzenia wsi z miasta. ODPADAM !

Pozdrawiam Redox
(2011-05-06 12:16)
grzegorz_131grzegorz_131
0

Koszty nagłośnienia zależne są od
firmy i wymagań gwiazd. W zeszłym roku było dużo gwiazd i tym
samym wymagania był wygórowane. Nie będę wnikał czy słusznie
czy nie.

W tym roku nie ma gwiazd więc i nie ma
wymagań. Firma, która nagłaśnia imprezę, musi przede wszystkim
spełnić wymogi przedszkolaków.

(2011-05-06 12:39)
zosienkazosienka
0
no cóż, dajmy się ludziom wykazać, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce i już. NA PEWNO bardzo dobrze byłoby ograniczyć pijaństwo (2011-05-06 16:54)
mac3214mac3214
0
Proponuje burmistrzowi zeby w nastepnym roku zaoszczedzil 100% pieniedzy z dni sochaczewa !! I rozumiem ze pokazu sztucznych ogni tez nie bedzie hahahahahahhaahah zenada
(2011-05-06 17:09)
ApoloniaApolonia
0
i bardzo dobrze!! to nie mają być dni kasztelana, tylko Dni Sochaczewa!Majaą  promować lokalne muzea, lokalnych artystów , to co nasze, tutejsze, a Ci co narzekają teraz, niech sami sobie szczerze odpowiedzą czy byli tak bardzo zadowoleni z dotychczasowej organizacji dni sochaczewa? śmierdzące budy z jedzeniem , pijana młodzież na terenie motocrossu , co to dni lansu i baunsu, czy święto miasta? co do miejsca to cóż, nawet największe koncerty i imprerzy organizuje się na stadionach (patrz: Oragne Warsaw - Stadion Legii) , nie narzekajcie , połowa z Was, albo i lepiej i tak nie chodziła i tak, to po co teraz tyle zamieszania? Że nowe to od razu gorsze? (2011-05-06 17:25)
EVEEVE
0
Czy aby promować lokalne zespoły i artystów jest przeznaczony tylko jeden czy dwa dni w roku? Przecież jest tyle dni w których można zorganizować jakiś koncert czy wystawę...
Co do miejsca tegorocznych dni Sochaczewa to zgadzam się z wypowiedziami poprzedników - muszla koncertowa jest przeznaczona do koncertów. Bardzo trafnie to wszystko podsumował Grzegorz_131 i zapewne spore grono osób tak samo myśli.
Odnośnie bezpieczeństwa to raczej w tym roku nie będzie problemów, ponieważ większość ludzi po zapoznaniu się z programem obchodów zrezygnuje z uczestnictwa w tej imprezie. Szczerze mówiąc to już Teresińska Noc Czerwcowa zapowiada się ciekawiej. Tam przynajmniej w programie jest występ paru gwiazd i każdy znajdzie coś dla siebie...
Pozdrawiam wszystkich :)
(2011-05-06 17:58)
dynka98dynka98
0
Tragedia!!! z całym szacunkiem dla władz które wymyśliły ten iż plan ale to fatalny pomysł. zawsze impreza odbywała sie w jednym miejscu i wszyscy byli zadowoleni. Teraz wszystko jest "porozrzucane" po całym mieście. a po za tym zawsze w te dni mogliśmy poznać jakieś gwiadzy itp. a w tym roku mamy ogladać ludzi z naszego miasta?? przecież równie dobrze mozemy iść do domu kultury i zobaczyć to samo. Lepiej zwolnic miejsce Gwiazdą. Nie zapowiada sie ciewkawie i jeszcze ta ograniczona ilość osób??!! klapa na całego. Mam nadzieje że władze miasta jeszcze zmienią decyzje bo narazie to w ogóle nie widze tej imprezy.!!! (2011-05-06 19:34)
asienkaasienka
0

Bez względu na uczestnictwo czy nie w Dniach Sochaczewa - Do Teresina zapraszamy tak czy inaczej :))) Poza oczywistymi Gwiazdami również wystąpią nasze lokalne zespoły. Dokładny program - na początku czerwca na www.tok.esochaczew.pl


Zapraszam

(2011-05-06 20:01)
mi 29mi 29
0
moje zdanie jest takie:wszyscy dostana po du......e za takie widzi mi sie,zawsze dni byly w Centrum czyli muszla i nikomu nie przeszkadzalo a w tym roku to juz zenada,jeszcze do teo przydalby sie dobry mecz w deszczu ktory i tak bedzie padal jak co roku wiec .........mnie i tak nie bedzie wole jechac nad Biale.a w ogole to niech wladz pomoga rekonstruktorom i Lombelico
bo jak nie patrzec to w Polsce sa znani a na wlasnej ziemi nikt ich nie docenia,pozdrawiam  e i wszystkich uzytkownikw
(2011-05-06 20:40)
MasłowskiMasłowski
0

Nie wiem czemu na siłę nowe władze chcą uszczęśliwić mieszkańców Sochaczewa twórczością Chopina. Rok Chopinowski pokazał, że w Sochaczewie nie ma wielu melomanów. A jeśli ktoś chce posłuchać mazurków lub innych dzieł Chopina to czyni to w domowym zaciszu lub na koncertach. Dodam, że takie koncerty mają sens nie w plenerach, a salach koncertowych. Dzieła Chopina wymagają skupienia. Wie to każdy meloman.


Fakt, że na Dniach Sochaczewa będzie inna aranżacja utworów naszego wielkiego kompozytora ale Chopin bardziej pasuje do szampana niż do piwa.


 

(2011-05-06 22:57)
pluto1pluto1
0
Oczywiście ze Dni Sochaczewa powinny być na Muszli Koncertowej. Nowy pomysł nie wypali i za rok wrócimy na Muszle!!
Czy na Muszli czy na Orkanie to i tak ludzie bedą chodzić pijani, nikt i nic społeczeństwa nie zmieni,nawet ta wzmożona ochrona.
A program biedny ojj biedny ...
(2011-05-07 13:53)
robroyrobroy
0
może Burmistrz ma cynk że Bin Laden chce walnąć w muszle?a poza tym Ja chcę SHAZZY!!
(2011-05-07 16:01)
KordekKordek
0
Bin Laden nie żyje robroy!
(2011-05-07 17:19)
robroyrobroy
0
nie żebym malkontencił,już Francuzi powiedzieli że zdjęcie to lipa,rach ciach,i do morza!,podam link i zobacz co wzięto ze zdjęcia pierwszego do drugiego żeby wyszło trzecie-dla ułatwienia-zęby,nos ucho i brodę,czy trup ze zdjęcia nr 3 tak sie powinien uroczo uśmiechać? http://www.youtube.com/watch?v=T7R4VJP1vrw,znów ktoś na mnie nakrzyczy że zmieniam temat,ale zagrożenie istnieje i w czasie imprezy patrzeć w niebo,zachować czujność obywatelską,nie pić więcej jak 5 piw
(2011-05-07 17:55)
KordekKordek
0
no juz nie wiem robroy!Zyje ,czy nie ....co będzie to będzie!:)
(2011-05-07 20:58)
karol997karol997
0

Przeniesienie dni Sochaczewa na Orkan pozbawi ludzi tylko siedzeń, a uczyni spacerowiczów...:),a jeśli chodzi o "gwiazdy" to proponuję występ "Demonów" (lokalny zespół z byłym burmistrzem w tle) z utworem "Pieski małe dwa"...będzie śmiszno, głośno, tanio i kulturalnie...:)


Pozdrawiam wszystkich uczestników Karol

(2011-05-08 16:15)
robroyrobroy
0
teren nie jest monitorowany-a jak rozróba będzie na stadionie-to co? Tusk Orkan zamknie
(2011-05-09 16:42)
anica10anica10
0
Wydaje mi się że miasto w podstępny sposób jest przygotowywane na całkowite zlikwidowanie Dni Sochaczewa.Jeśli w tym roku będzie ( co się okaże ) mała liczba osób zainteresowanych TAKĄ imprezą to po co w przyszłym roku robić .....
Co do muszli to podejrzewam że też są plany.... może powstanie coś nowego skoro już nie potrzebna...
Pozdrawiam....
(2011-05-10 11:52)
waszekkwaszekk
0
wg mnie to troche lipa. Ja nie jestem stad i pierwszy raz na dniach Sochaczewa byłam rok temu. Powiem szczerze że w porównaniu do świta kwiatow ktore jest w skierkach to malutkie to swieto, No ale u nas miasto wieksze i wogole.
Chociaż bardzo mi dni Socho przypominaly Skierniewice.
Mysle ze bez sensu jest pomysl zamykania świeta. Choć w Łyszkowicach(pod Łodzią) tez jest na zamknietym terenie. No ale to jest wiejska gmina. Poza tym tam jest duzo ludzi bo sa gwiazdy.
No trohe bez sensu.
Skoro SKierniewice radza sobie z porzadkiem na 5 razy wiekszej imprezie to moze i tutaj by sie udalo.
Miałam nadzieje ze zmiana burmistrza bedzie na plus a tu zmiana rzadów i .....
Ale oceńmy po wydarzeniu.
A może da sie jeszcze cos uratowac przed?
(2011-05-10 21:06)
enfieldenfield
0
A Muzeum wraz z Grupą Rekonstrukcji Historycznej im. II/ 18 zaprasza na pokazy najlepszych bractw i grup historycznych w Polsce: 

Plac Kościuszki

godz. 11.00 - 18.00 -
piknik „Siedem Wieków Historii Sochaczewa”. W programie pokazy grup
rekonstrukcyjnych m.in. z czasów średniowiecza, Potopu Szwedzkiego,
Księstwa Warszawskiego, I i II wojny światowej, otwarcie wystawy
okolicznościowej, prezentacja dioram rekonstrukcji historycznych i
bractw średniowiecznych, prezentacje dynamiczne walk i wyszkolenia
oddziałów.Szczegóły wkrótce w aktualnościach Muzeum.
(2011-05-12 10:49)
KubenproperKubenproper
0
Jak dla mnie to typowy lęk przed zmianami - doszukiwanie się "polityki" w zwykłej imprezie. 
 Organizacja imprezy przy ulicy Olimpijskiej nie zdezorganizuje ruchu tak jak na Traugutta, a warto pamiętać o remoncie na Warszawskiej - ergo widzicie GDZIEKOLWIEK w Sochaczewie lepsze miejsce? Miejsce które NIE zablokuje całego miasta i będzie ŁATWO dostępne? 
 Jednak sam jakiś czas temu zastanawiałem się czemu nie można by wykorzystać terenów motocrossu (stragany)  - jednak po chwili logicznego zastanowienia - dociągnięcie tam prądu jest chyba nieopłacalne. 
 Aha a przypomina sobie ktoś motolotnie? W założeniu niszowa impreza zebrała naprawdę dużą liczbę zainteresowanych... chyba dlatego że była to jedyna alternatywa od picia piwa pod blokiem. A właśnie - bezpieczeństwo - bardzo mnie zastanawia jakiekolwiek zaostrzenie zasad - jak dla mnie jest to w takim miejscu niewykonalne.  No cóż mam nadzieję że nowa forma okaże się lepsza. Chyba mam już dosyć oglądania zataczających się przy scenie żulków.

(2011-05-13 13:51)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy